جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

 خبرنامه 

 رييس جهاد دانشگاهي:

اخذ مجوز تاسيس «دانشکده علوم پايه و فناوري‌هاي نوين پزشکي»

به گزارش خبرنگار آفرينش، حميدرضا طيبي، رييس جهاد دانشگاهي ضمن بيان اينکه 12 طرح ملي و مهم جهاد در حوزه علوم انساني در شوراي علمي سازمان برنامه و بودجه به تصويب رسيد، از راه‌اندازي مدرسه اقتصاد مقاومتي با هدف دستيابي به تعريف مشترک از اقتصاد مقاومتي خبر داد. وي در ادامه با بيان اينکه در سال 95 نسبت به 94 تعداد قراردادهاي کارفرمايي جهاد از 500 قرارداد به 469 قرارداد کاهش يافته افزود: تعداد مقالات چاپ شده خارجي جهاد نيز 15.8 درصد رشد داشت و 379 مقاله در سال 94 به 429 مقاله در سال 95 رسيد. اما در حوزه ثبت اختراعات و اکتشافات توانستيم 16 اختراع و شش ژن را ثبت کنيم که نسبت به سال 94، 15.4 درصد کاهش داشت. طيبي ادامه داد: در زمينه چاپ مقالات نمايه شده در isi نيز 362 عنوان مقاله داشتيم که نسبت به سال قبل 21.1 درصد افزايش داشته است. همچنين در سال95، 53 عنوان کتاب در زمينه‌هاي مختلف به چاپ رسيد که نسبت به سال 94 12.8 درصد افزايش داشت. رييس جهاد دانشگاهي در ادامه گفت: توانستيم مجوز تاسيس دانشکده علوم پايه و فناوري‌هاي نوين پزشکي را از وزارت بهداشت اخذ کنيم. وي افزود: از طرفي در حوزه آموزش‌هاي کوتاه‎مدت تخصصي جهاد به دليل کيفيتي که ارائه مي‌کنيم تبديل به برند آموزشي شده‌ايم از اين رو تعداد فراگيران اين دوره‌ها 15 درصد رشد داشته و به 655 هزار نفر رسيده است. وي همچنين از تاسيس پارک علم و فناوري صنايع فرهنگي و فناوري‌هاي نرم خبر داد و افزود:‌ اين پارک در حوزه صنايع فرهنگي براي اولين بار در کشور در دانشگاه علم و فرهنگ راه‌اندازي خواهد شد.

فراخوان هيأت عالي جذب ؛

فرصت دوباره براي فارغ‌التحصيلان بورسيه‌اي که جذب نشده‌اند

تمام افراد بورسيه‌اي که فارغ‌التحصيل شده ولي در دانشگاهها جذب نشده‌اند براي ثبت اطلاعات خود به سامانه هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي مراجعه کنند تا فرايند جذب آنها پيگيري شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرم بورسيه‌ها و متقاضيان جذب نشده بلاتکليف جذب هيات علمي از 28 تيرماه 96، در سايت هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي به آدرس
http://jz.farhangoelm.ir/farakhan قرار گرفته است. بورسيه‌هايي که فارغ‌التحصيل شده و داراي شرايط جذب هستند ولي هنوز جايابي نشده‌اند، نهايت يک هفته تا 10 روز ديگر فرصت دارند به آدرس مذکور مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.بنا به اعلام دبيرخانه هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، تاکنون حدود 450 نفر از بورسيه‌‎ها و فارغ‎التحصيلان دکتري که داراي شرايط لازم هستند، ثبت‎نام کرده‎اند، استقبال بسيار خوب بوده، ولي مواردي نيز وجود دارد که افرادي که داراي شرايط ثبت‎نام نيستند، اقدام به ثبت‎نام کرده‎اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي