جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

 با حضور وزير بهداشت؛
 بيمارستان الغدير ابهر افتتاح شد 

 زنجان - سميه مصطفوي

بيمارستان 235 تختخوابي ابهر با حضور حسن قاضي‌زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي افتتاح شد.

سيدحسن قاضي‌زاده هاشمي امروز در هفتمين سفر خود به استان زنجان با حضور در ابهر، بيمارستان 235 تخت‌خوابي اين شهر را افتتاح کرد.

بيمارستان الغدير در زميني به مساحت 31 هزار و 500 متر مربع با زيربناي 17 هزار متر مربع در شش طبقه با اسکلت بتني احداث شده است.

اين بيمارستان کمتر از سه هفته تجهيز شده که براي آن بيش از 30 ميليارد تومان هزينه شده است.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: مهمترين آرزوهاي دولت اين است که ايرانيان در جهت استقرار عدالت بيشتر از فرصتهاي برابر برخوردار باشند.

حسن قاضي‌زاده هاشمي در مراسم بهره‎برداري از بيمارستان 235 تخت خوابي الغدير ابهر اظهار کرد: بعد از افتتاح، کار تازه شروع مي‎شود و کار توسط نيروهايي است که انتظار مي‎رود با علم، مهارت و محبتشان کمک حال مردم باشند، ادامه خواهد داشت.

وي خاطرنشان کرد: اميد است با بهره‎برداري از اين بيمارستان پرستاران، پيراپزشکان، پزشکان و مديران بتوانند وسيله رفاه و آسايش بيشتر مردم را فراهم کنند.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تصريح کرد: همه افرادي که در اين زمينه فعاليت کردند، يک صدقه جاريه براي خود و پدر و مادر خود ايجاد کردند، که البته تلاش‌هاي دکتر بيگلري نيز در اين زمينه بسيار تاثيرگذار بوده است.بيمارستان 235 تخت خوابي الغدير ابهر در شش طبقه و صرف اعتبار 83 ميليارد تومان بهره‎برداري شد.

معاون وزير راه و شهرسازي گفت: بيمارستان الغدير ابهر متناسب با نيازها و استانداردهاي روز دنيا ساخته شده است و بسياري از قسمتهاي اين بيمارستان را متناسب با نيازهاي امروز تغيير داده‌ايم.

محمدجعفر عليزاده با بيان اينکه ما بيش از 31 بيمارستان جديد را ساخته و تحويل داده‌ايم، ابراز کرد: چهار سال گذشته در تاريخ سلامت کشور بي‌نظير بوده است و حجم عظيمي از پروژه‌ها ساخته و افتتاح شده است.

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه امسال 30 بيمارستان با 5200 تخت را هدف‌گذاري کرده‌ايم، عنوان کرد: اين بيمارستانها در چند ماه آينده يکي پس از ديگري افتتاح مي‌شوند.

استاندار زنجان نيز گفت: در طول چهار سال گذشته تا به امروز 400 تخت بيمارستاني به تخت‌هاي بيمارستاني استان اضافه شده است.

اسدا... درويش‌اميري با اشاره به فعاليت دانشگاه علوم پزشکي استان اظهار کرد: به برکت جمهوري اسلامي ايران دانشگاه علوم پزشکي 30 ساله زنجان با هشت دانشکده فعال، با تجهيزات کامل آموزشي روز دنيا و کادر مجرب يکي از 10 دانشگاه قطب علوم پزشکي کشور است.

وي با اشاره به اينکه دانشگاه علوم پزشکي زنجان به همت مرحوم مهدوي پايه‌گذاري شده است، گفت: اين دانشگاه يکي از مراکز مهم علمي و دانشگاهي است.

استاندار زنجان گفت: تا سال 95 استان زنجان فاقد اورژانس هوايي بود اما به همت وزير محترم بهداشت در استان راه‌اندازي شد و MRI نيز در بيمارستانهاي دولتي راه‌اندازي شد.

درويش اميري با بيان اينکه 500 خانه بهداشت در دولت يازدهم در استان احداث و يا تعمير شده است، خاطرنشان کرد: 100 مرکز بهداشتي و درماني نيز احداث، تعمير و بازسازي شده است.وي با اشاره به اينکه بيمارستان ابهر بيش از 9 سال پيش کلنگ‌زني شده است، افزود: در طول يک سال گذشته بيش از 50 درصد پروژه تکميل و امروز به بهره‌برداري رسيد در شرايطي که دولت در تنگناي اقتصادي قرار داشت.

درويش‌اميري به تجهيز بيمارستان ابهر در طول دو هفته اشاره و تصريح کرد: اين بيمارستان با امکانات مدرن تجهيز شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي