جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

 در استان 

 عدم آشنايي با مهارت‎هاي زندگي؛ از مهم ترين علل طلاق در استان البرز

کرج - خاکپور

در بازديدي که توسط دکتر رستم‎وندي قائم مقام وزير کشور در امور اجتماعي، دکتر حقيقي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز و جمعي از مديران کل استان از مرکز مشاوره پيش از طلاق دادگستري البرز به عمل آمد، بر لزوم آشنايي زوجين با مهارتهاي زندگي تأکيد شد.

دکتر جوهري معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان البرز در اين بازديد اظهار داشت: راه‎اندازي اين مرکز موجب کاهش 17 درصدي ورودي پرونده‏‎هاي طلاق توافقي به محاکم استان البرز گرديده است.

دکتر رستموندي از روند فعاليتهاي مرکز مشاوره پيش از طلاق دادگستري کل استان البرز و چگونگي ارائه خدمات مشاوره‎اي بازديد به عمل آورد.

دکتر جوهري معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان البرز در اين بازديد اظهار داشت: راه‏اندازي اين مرکز موجب کاهش 17 درصدي ورودي پرونده‎هاي طلاق توافقي به محاکم استان البرز گرديده است.

وي با اشاره به آسيب‎شناسي صورت پذيرفته درخصوص علل طلاق، عدم آشنايي با مهارت هاي زندگي را از جمله علل اصلي طلاق در استان البرز عنوان کرده و افزود: در اين راستا برنامه الزامي نمودن مشاوره‎هاي پيش از ازدواج به منظور آشنايي زوجين با مهارتهاي زندگي در دستور کار قرار گرفت که با همکاري برخي از دستگاههاي استان البرز اين مهم به انجام رسيد.

اين مقام مسؤول در ادامه به سرفصلهاي آموزشي پيش از ازدواج و مسئول برگزاري آنها به اين شرح اشاره کرد: آموزش مسائل زناشويي توسط وزارت بهداشت، مخاطرات شبکه‏هاي اجتماعي توسط پليس فتا،آموزه‎هاي اخلاقي و مذهبي توسط حوزه‎هاي علميه، روانشناسي زن و مرد توسط اداره کل بهزيستي، احکام و حقوق و تکاليف زوجين توسط معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان البرز.

دکتر جوهري همچنين با اشاره به موفقيت اين طرح در روند اجرا گفت: اين طرح در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح و مقرر شده پس از بازنگري، در استان تهران و ساير استانهاي کشور نيز به اجرا درآيد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز:

انتخاب رشته آگاهانه؛ مهم‎ترين موضوع در هدايت تحصيلي پايه نهم

کرج - خاکپور

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: انتخاب رشته آگاهانه مهمترين موضوع درهدايت تحصيلي دانش آموزان در پايه نهم است که لازم است براي پيشگيري از افت تحصيلي، بيکاري در آينده و نارضايتي شغلي به آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره اطلاع‏رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌ و پرورش البرز در نشست خبري با اصحاب رسانه که با موضوع 'هدايت تحصيلي ' در سالن کنفرانس کانون امام علي(ع) کرج برگزار شد، افزود: بحث هدايت تحصيلي يکي از مباحث جدي نظام آموزش‌ و پرورش است.

عباس سلطانيان با اشاره به تصويب و ابلاغ سند تحول بنيادين نظام آموزش ‌و پرورش يادآور شد: ساختار نظام آموزشي کشور به دو دوره شش‌ساله ابتدايي و متوسطه تقسيم شده است که هرکدام از دوره‌هاي شش‌ساله به دو دوره سه‌ساله تقسيم مي‌شود.

وي تصريح کرد: قطار تغييرات ساختار نظام آموزشي با تشکيل پايه يازدهم در کشور طي سال تحصيلي 97-96 نمود پيدا مي‎کند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز با بيان اينکه سند تحول بنيادين آموزش‌ و پرورش مباحث مرتبط با اين بخش را در 131 راهکار عنوان مي‌کند، افزود: تنوع دادن و گسترش مهارت‌هاي لازم در تمام دوره‌هاي تحصيلي براي دانش آموزان در اين سند موردتوجه قرارگرفته است.

سلطانيان با اشاره به اينکه طراحي و استقرار نظام جامع هدايت تحصيلي و استعداديابي دانش آموزان به‌سوي رشته‌ها، مشاغل و مهارتها يکي ديگر از مهم‌ترين موارد مطرح‌شده در سند تحول بنيادين است، خاطرنشان کرد: هدايت تحصيلي اکنون در پايه نهم به‌ صورت نقطه‌اي در حال اجراست.

وي تصريح کرد: دربند دوم سياست‌هاي کلي اشتغال مدنظر رهبر معظم انقلاب نيز بحث آموزش نيروهاي متخصص، ماهر و کارآمد موردتوجه جدي قرارگرفته است.

وي گفت: برقراري توازن بين رشته‌هاي تحصيلي و متناسب با نيازهاي جامعه يکي از مباحث جدي است که امروزه در بحث هدايت تحصيلي مطرح مي‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: اکنون در سال اول برنامه ششم توسعه قرار داريم، در برنامه پنجم توسعه هدف‌گذاري رسيدن به 46 درصد سهم دانش‌آموزاني بود که در هنرستان‌ها و مراکز کار و دانش فعاليت دارند لذا در اين برنامه بايد تعداد دانش آموزان محصل در هنرستان‌ها به 50 درصد برسد.

سلطانيان افزود: در نقشه جامع علمي کشور تقويت نظام استعداديابي، بازنگري و باز توليد نگرش آموزش مدنظر قرارگرفته است.

آغاز حفر يک حلقه چاه آب در شهرستان قدس

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشى

مدير امور آبفاي شهرستان قدس از آغاز حفر يک حلقه چاه آب شرب در اين شهرستان خبر داد.

بهزاد رضواني مدير امور آبفاي شهرستان قدس گفت: مدتي پيش چاه باغبان خيابان چمن شهرستان قدس به علت فني از مدار بهره‎برداري خارج شده بود و به منظور جبران توليد آب شرب منطقه همچنين جلوگيري از افت فشار شبکه آبرساني پس از بررسيهاي فني و اخذ مجوز هاي مربوطه حفر يک حلقه چاه در دستور کار اين امور قرار گرفت.

رضوانى افزود: پيش‎بيني مي‎شود با تجهيز و بهره‎برداري چاه در دست حفر مذکور، 25 ليتر در ثانيه به ميزان توليد آب آشاميدني شهرستان افزايش يابد.

رضواني در پايان با اشاره به بالا رفتن دماي هوا در تابستان امسال و افزايش ميزان مصرف آب شرب شهروندان در روزهاي اخير از آنان خواست تا نسبت به مصرف بهينه توجه بيشتري داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي