جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5618

 چاپ اسکناس‌هاي جديد با قابليت استفاده براي نابينايان و کم بينايان 

 رييس‌گروه نظارت اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي گفت: براي امکان تشخيص مبالغ اسکناس‌ها براي روشندلان، علامات برجسته‌اي در گوشه‌ سمت چپ پايين اسکناس‌ها جهت ايجاد امکان تشخيص مبالغ به شرح زير به چاپ رسيده است.اعظم آقايي‌پور رييس‌ گروه نظارت اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي در گفت‌وگو با ايلنا در پاسخ به اين پرسش که به چه دليل عليرغم صدور بخشنامه تسهيل خدمات براي نابينايان و کم بينايان براي باز کردن حساب و دريافت دسته چک بدون فرد امين همچنان برخي‌از بانک‌ها از وجود اين بخشنامه بي‌اطلاع هستند و برخورد مناسبي با افراد نابينا ندارند؟ گفت: اداره مطالعات و مقررات بانکي اين بانک به مديران عامل شبکه بانکي اعلام کرد نابينايان در استفاده از کليه خدمات بانکي (به جز خدمات حساب جاري) با هيچ گونه محدوديتي مواجه نبوده و ملزم به همراه داشتن شخص ديگر نيستند.

وي‌افزود: نابينايان در خصوص‌ استفاده از خدمات حساب جاري در صورتي که رسما مسئوليت‌هاي ناشي از صدور چک را بپذيرند نيازي به معرفي وکيل ندارند.

آقايي‌پور تصريح کرد: ادارات مرکزي هر بانک مسئوليت اطلاع‌رساني مصوبات و بخشنامه‌هاي بانک مرکزي به تمامي شعب و باجه‌هاي آن بانک در تمامي‌کشور را بر عهده دارند و اگر به هر دليلي بخشنامه‌ها به برخي از شعب اطلاع رساني نشده‌است، مسئوليت با بانک مربوط خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي