جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5619

 تريبون 

 رئيس کل بيمه مرکزي در پاسخ به آفرينش :

درباره مسووليت در دولت دوازدهم با کسي صحبت نکردم و کسي هم با من صحبت نکرده است

رئيس کل بيمه مرکزي با اشاره به سلفي برخي نمايندگان مجلس با موگريني تصريح کرد: اين موضوع نشانه قدرت رسانه هاست، در اين جلسه 105 مهمان خارجي و 7 رييس جمهور و .. حضور داشتند ولي فقط با موگريني عکس گرفتند چون اين خانم به لطف رسانه ها معروف بود.

به گزارش آفرينش، عبدالناصر همتي در نشست خبري با خبرنگاران درباره مسووليت خود در دولت دوازدهم گفت: فعلاً که رييس کل بيمه مرکزي هستم.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا بناست به بانک مرکزي برويد؟ گفت: با کسي صحبت نکردم و کسي هم با من صحبت نکرده است.

رييس کل بيمه مرکزي با اشاره به سلفي برخي نمايندگان مجلس با موگريني تصريح کرد: اين موضوع نشانه قدرت رسانه هاست، در اين جلسه 105 مهمان خارجي و 7 رييس جمهور و .. حضور داشتند ولي فقط با موگريني عکس گرفتند چون اين خانم به لطف رسانه ها معروف بود.

همتي ادامه داد: بالاخره اين آقايان سلفي گرفتند که بعداً به بچه هاي خود نشان دهند که با يک آدم معروف عکس گرفته اند.

وي با تاکيد به اهميت رسانه در حال حاضر گفت: اگر مسي يا رونالدو هم مي آمدند با آنها هم سلفي مي گرفتند.رئيس کل بيمه مرکزي در ادامه گفتگوي خود با خبرنگاران تاکيد کرد که صنعت بيمه از بحران بيمه شخص ثالث خارج شده و الان ذخاير اين صنعت به 29 هزار ميليارد تومان رسيده است.وي با اشاره به نفوذ 2.2 درصدي صنعت بيمه در کشور علت کم بودن ضريب رانسبت به دنيا اينطور تشريح کرد که در کشور ما بيمه تامين اجتماعي در محاسبات بيمه هاي بازرگاني قرار نمي گيرند .

به گفته همتي، بيمه مرکزي طرحي در دست بررسي دارد که بناست صندوق هاي بازنشستگي اختياري را در قالب بيمه هاي زندگي سامان دهد تا همه بتوانند بيمه بازنشستگي تکميلي داشته باشند.

رييس کل بيمه مرکزي گفت: روال کنوني صندوق هاي بازنشستگي بدون نظارت يک مرجع ميتواند مشکل ساز باشد ويکجايي بايد رگولاتور اين صندوق ها باشد که بيمه مرکزي مناسب ترين بخش است.

بازديد مقامات ايراني از سرورهاي تلگرام

محمد کاظمي، عضو کارگروه مصاديق مجرمانه و نايب رييس کارگروه کميسون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار کليک، خبر از بازديد مقامات ايراني از سرورهاي تلگرام منتقل شده به ايران خبر داد.به گزارش کليک، محمد کاظمي، عضو کارگروه مصاديق مجرمانه و نايب رييس کارگروه کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار کليک در رابطه با انتقال سرورهاي CDN پيام رسان تلگرام به ايران گفت: وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات سرورهاي تلگرام را به ايران آورده است اما به نظر مي‌رسد که هنوز اين سرورها پياده سازي نشده است.محمد کاظمي در ادامه گفت: ما هفته گذشتنه قرار بود جلسه‌اي با حضور دادستان کل کشور و وزراي مرتبط در رابطه با تلگرام و انتقال سرورهاي اين پيام رسان به ايران داشته باشيم که برگزار نشد اما به زودي جلسه‌اي براي هماهنگي، پاره‌اي از توضيحات و بازديد از سرورهاي منتقل شده از تلگرام به ايران براي مقامات کشور از جمله مقامات قضايي و وزارت ارتباطات برگزار خواهد شد.

کاظمي با بيان اين که نمايندگان تلگرام با وزارت ارتباطات به صورت مستقيم در ارتباط هستند، افزود: نمايندگان ايران قطعا همواره با وزارت ارتباط در تماس بوده‌اند اما فکر نمي‌کتم که نماينده‌اي از تلگرام براي اين جلسه با سران و مقامات ايراني وارد ايران شود ولي در هر صورت ما با مديران و نمايندگان اين پيام رسان در ارتباط هستيم.

عضو کارگروه مصاديق مجرمانه در رابطه با شايعات فيلترينگ تلگرام به دليل ضررهاي اقتصادي ايجاد شده به دليل استفاده بالاي مردم کشور از اين پيام رسان خارجي و ضرورت استفاده از پيام رسان داخلي که از سوي مقامات قضايي مطرح شدده بود و مسائل مربوط به زير پا گذاشتن مسائل امنيتي، اخلاقي و ضد ديني در پيام رسان تلگرام گفت: ما هيچ برنامه‌اي براي محدوديت و فيلترينگ تلگرام نداريم چرا که تلگرام قول داده است تا محتواي ضد ديني و مسائل هنجارشکن که مورد تاييد جمهوري اسلامي ايران نيست را رعايت کند اما ما همواره به دنبال رشد پيام رسان‌هاي داخلي هستيم چرا که اين بستر بهتر خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي