جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5619

 ناظم الشريعه:
 امکانات تيم ملي فوتسال بهتر شده است 

 
سرمربي تيم ملي فوتسال ايران با اشاره به بهبود امکانات اردويي، از لزوم برگزاري يک ديدار دوستانه قبل از مسابقات داخل سالن آسيا گفت.

محمد ناظم الشريعه درباره شروع اردوهاي تيم ملي فوتسال جهت شرکت در مسابقات داخل سالن آسيا اظهار داشت: با توجه به اين که ليگ پرفشار انجام مي‌شود، زماني براي تمرين نداريم. به هر حال باشگاه‌ها هم حق دارند اما تيم ملي بايد براي بازي‌هاي داخل سالن آسيا آماده شود. به همين خاطر مجبور شديم هفته‌اي دو روز تمرين کنيم و مجموعا هشت جلسه تا شروع مسابقات، تمرين خواهيم داشت. به دنبال اين هستيم که بازيکنان را در اين اردو هماهنگ کنيم چون تعدادي بازيکن جوان اضافه به ما شده‌اند. همچنين پنج روز قبل از مسابقات، بازيکنان را در اختيار خواهيم داشت و به دنبال اين هستيم که در اين فرصت يک بازي تدارکاتي داشته باشيم.

او درباره دليل لغو بازي دوستانه با قزاقستان در حالي که ترابيان از 9 ماه پيش وعده برگزاري آن را داده بود، گفت: ما به دنبال برگزاري بازي با يک تيم اروپايي بوديم اما بيشتر تيم‌هاي اروپايي در استراحت هستند. قزاقستان هم به همين دليل جواب رد به ما داد. با اين وضعيت بايد بين شانزدهم تا بيست و دوم شهريور با يک تيم بازي تدارکاتي داشته باشيم. خودمان با تيم‌هاي ملي گرجستان، روسيه، اوکراين و آذربايجان وارد مذاکره شده‌ايم تا بتوانيم يکي از آن‌ها را هماهنگ کنيم.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين پرسش که دليل غيبت علي صانعي مديرفني تيم ملي در اردوها چيست، بيان کرد: او در اروميه براي استعداديابي تيم المپيک ايران به سر مي‌برد. خودم هم به شيراز مي‌روم تا فستيوال جوانان را از نزديک ببينم. علي صانعي هم به شيراز مي‌آيد تا بازيکنان جوان را براي تيم ملي انتخاب کند. اعضاي کادرفني تيم ملي به شهرهاي مختلف ايران سفر مي‌کنند و به خصوص به دنبال اين هستيم که بازيکنان مستعد را از دل مسابقات جوانان انتخاب کنيم.

ناظم الشريعه همچنين با اشاره به بهبود امکانات تيم ملي فوتسال در مرحله جديد اردوها، خاطرنشان کرد: ابتدا بايد تشکر ويژه از ابوالفضل کريميان سرپرست تيم ملي و محمدرضا ساکت داشته باشم چون اگر پيگيري اين دو نبود، شرايط به اين خوبي نمي‌شد. ارزش گذاري که براي محوطه کمپ تيم ملي مي‌شود، مشهود است. براي جايگزين کردن کفپوش هم مذاکراتي کرده‌اند و به دنبال بهترين کفپوش موجود هستند. شايد کفپوش جديد در اردوي فعلي پهن نشود اما قطعا قبل از جام ملت‌هاي آسيا به بهره‌برداري خواهد رسيد. مسئولان متوجه شده‌اند که کيفيت پايين کفپوش، خيلي ما را اذيت مي‌کند. تيم‌هاي المپيک و بانوان هم مي‌خواهند در آينده نزديک در کمپ، تمرين کنند و وضعيت فعلي کفپوش براي زانوي بازيکنان بسيار مضر است.

گفته مي‌شد مهران عاليقدر بعد از جدايي از گيتي پسند و بدون تيم ماندن در ليست ذخيره سرمربي تيم ملي قرار گرفته تا اگر قبل از مسابقات ترکمنستان، با تيمي قرارداد بست، به تيم ملي ملحق شود. ناظم الشريعه با رد اين خبر، توضيح داد: مي‌توانم ليست ارسالي به کميته را در اختيارتان قرار دهم. به هيچ وجه اين بازيکن در ليست اوليه يا ثانويه تيم ملي قرار ندارد چون در هيچ تيمي بازي نمي‌کند. عاليقدر بازيکن بزرگي است اما چون شرايط سني او با طاهري متفاوت بود، اين گمانه زني‌ها به وجود آمد.

سرمربي تيم ملي که با ايسنا گفت و گو مي کرد، به حضور برخي از ملي پوشان در مسابقات دانشجويان جهان اشاره کرد و گفت:‌ تيم ملي دانشجويان هم‌زمان با مسابقات داخل سالن آسيا به مسابقات جهاني اعزام مي‌شود. به همين دليل رايزني کرده‌ايم تا بازيکنان جوان ما با تيم ملي دانشجويان به چين تايپه بروند. هماهنگي‌هاي مربوطه با با دکتر دادگان انجام شده و ما جلسه‌اي با او داشته‌ايم.

ناظم الشريعه در پاسخ به اين پرسش که دليل دعوت حسين طيبي به تيم ملي با وجود حضور او در تمرين‌هاي غيرت قزاقستان، عنوان کرد: طيبي 100 درصد به اردوي تيم ملي مي‌آيد. فکر مي‌کنم بازي‌هاي داخل سالن در "فيفا دي" قرار داشته باشد. اگر در فيفا دي نباشد، بايد با باشگاه غيرت رايزني کنيم تا طيبي را به ما بدهند. در نهايت اگر اين اتفاق نيفتاد، يک بازيکن ديگر جايگزين طيبي مي‌کنيم.

او در مورد جلسه با مسئولان فدراسيون فوتبال نيز بيان کرد: جلسه‌اي با کفاشيان داشتيم که تاج هم به جلسه اضافه شد. از اين دو عزيز خواستيم تا به اردوها بيايند و به بازيکنان روحيه بدهند. همچنين در ارتباط با بهترين‌هاي ليگ خواستيم مراسمي در خور شان فوتسال برگزار شود. البته وقتي به فدراسيون رفتم، ديدم خودشان نامه نگاري‌ها را براي برگزاري اين مراسم انجام داده‌اند. بنابراين قرار شد خيلي زود مراسمي در شان فوتسال برگزار شود. خودشان هم مي‌دانند که دير شده اما بايد برترين‌هاي ليگ انتخاب شوند و پاداش اعضاي تيم ملي داده شود.

ناظم الشريعه در پاسخ به اين پرسش که چرا سفرش به ويتنام براي حضور در جام باشگاه‌هاي آسيا لغو شد، گفت: ظاهرا گرفتن ويزاي ويتنام خيلي سخت است و دو هفته طول مي‌کشد. دلمان مي‌خواست برويم اما زورکي نمي‌شد. به تورنمنت زير بيست سال هم مي‌خواستم بروم اما نشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي