جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5619

 خبرنامه  

 سلطاني‌‌فر :

همه بايد کمک کنيم تا پرسپوليس قهرمان آسيا شود

‎وزير ورزش و جوانان با هيئت مديره جديد باشگاه پرسپوليس ديدارکرد.‎

به گزارش آفرينش و به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطاني فر در ديدار با هيئت مديره جديد باشگاه پرسپوليس اظهار داشت: ‏حاکميت اخلاق و اصول فرهنگ اسلامي، رفتن به سمت و سوي باشگاه شدن همراه با حفط حرمت هواداران و پيشکسوتان به ‏همراه درآمدزايي بايد در صدر برنامه‌هاي شما باشد‎ ‎

وي با اشاره به موقعيت خوب پرسپوليس در بين تيم‌هاي آسيايي، تاکيد کرد: استمرار روند موجود موفقيت‌‏ها و اهتمام همه براي موفقيت و قهرماني پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا بايد به عنوان يک هدف مهم مد نظرتان باشد و همه ‏گونه حمايتي براي نتيجه گرفتن يک تيم باشگاهي از ايران بعد از سال‌ها در اين جام، از سوي وزارت خانه خواهيم داشت و اعتبار ‏فوتبال ايران بايد حفظ شود.‎ ‎

وزير ورزش در بخش ديگري از سخنان خود به اهميت مباحث اخلاقي و حفظ شان و منزلت فوتبال در ورزش در اين باشگاه مردمي پرداخت و تصريح کرد: از اعضاي هيئت مديره مي‌خواهم که موضوع حرمت بزرگترها و پيشکسوتان و توجه لازم و کافي به ‏خواست‌هاي هواداران را کاملا مد نظر داشته باشند. ‎

سلطاني‌فر اضافه کرد: بازيکنان و ستاره‌هاي ورزشي الگوي جوانان هستند و رفتار و منش آنها چه در زمين بازي و چه ‏در خارج از ميدان فوتبال بر روي آنها تاثير دارد محيط باشگاه و ترويج مباحث فرهنگي و اخلاقي در آن بايد به گونه‌اي باشد که ‏روز به روز اين مفاهيم ارزشي تقويت شود. ‎

وي در قسمت ديگري از سخنان خود با هيئت مديره جديد باشگاه پرسپوليس به ثبت درآمدزايي باشگاه پرداخت ‏و گفت: حل شدن مشکل بدهي مالياتي و بدهي به اشخاص و توجه به ظرفيت‌هاي درآمدزايي پرسپوليس برنامه‌هاي مبسوط و ‏عملي نياز دارد و معتقدم با حضور هيئت مديره جديد اين امکان بيشترو بهتر بوجود آمده است.‏

همچنين برنامه‌ريزي براي گسترش فعاليت‌هاي باشگاه‌ها در فوتبال پايه و رده هاي سني نوجوانان،جوانان و اميد به نحوي که ‏نياز تيم بزرگسالان در رده‌هاي جوانان تامين شود مورد تاکيد وزير ورزش و جوانان قرار گرفت.

در اين نشست طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس گزارشي از برنامه‌ها و مشکلات پيش روي آن ارائه کرد و حاجي بيگي و روغني ‏دو عضو جديد هيئت مديره هم با ابراز خوشحالي از حضورشان در هيئت مديره پرسپوليس، آمادگي خود را براي حل مشکلات ‏اقتصادي اين تيم در کنار ساير اعضاي هيئت مديره و مدير عامل اعلام کردند.

همچنين آقايان کاشاني و گرشاسبي هم در خصوص مشکلات و نيازها و موفقيت‌هاي تيم فوتبال پرسپوليس گزارشاتي را به وزير ‏و هيئت مديره ارائه کردند.

يوسين بولت:

هو کردن گاتلين ناعادلانه بود

يوسين بولت بعد از هو شدن جاستين گاتلين در مراسم اهداي مدال دوي 100 متر اعلام کرد که رفتار تماشاگران با گاتلين عادلانه نبود و او شايستگي دريافت مدال طلا را داشت.

يوسين بولت که در فينال دوي 100 متر مسابقات قهرماني جهان مغلوب جاستين گاتلين آمريکايي شد، از حرکت تماشاگران در مراسم اهداي مدال دوي 100 متر (هو کردن گاتلين) انتقاد کرد و آن را ناعادلانه دانست. جاستين گاتلين به دليل اين که پيش از اين دوپينگ داشته است، چهره محبوبي در بين تماشاگران دووميداني نيست.

يوسين بولت درباره گاتلين، گفت‌: من به عنوان يک رقيب هميشه به او احترام گذاشته‌ام. او يکي از بهترين‌ها است. به نظر من او شايستگي‌اش را داشت. او سخت کار کرد تا دوباره به مسابقات بازگردد. او بسيار خوب عمل مي‌کنند. من به او به چشم ديگر رقيبانم نگاه مي‌کنم.

يوسين بولت درباره تصميم خود براي شرکت کردن در مسابقات قهرماني جهان امسال نيز، گفت‌: پشيمان نيستم. اين جا آمدم و تلاش کردم، پيروزي، باخت يا مساوي فرقي نمي‌کند. من اين کار را براي هوادارانم انجام دادم. آنها مي‌خواستند که من يک فصل ديگر هم مسابقه دهم. هيچ کس از باخت خوشحال نمي‌شود اما اين باخت تغييري در کارنامه من ايجاد نمي‌کند. ممکن بود در دوي 200 متر بدتر از 100 متر باشم. زياد براي 200 متر آماده نبودم که در آن شرکت کنم. اين فصل، سختي زيادي داشت. من دوستم را در يک تصادف از دست دادم و اين خيلي سخت بود. وقتي سن بالاتر مي‌رود، ريکاوري بعد از آسيب‌ديدگي‌ سخت‌تر مي‌شود. زمان آن رسيده است که خداحافظي کنم. دوست دارم يک زندگي عادي داشته باشم. از خواب بيدار شوم و بدانم که تمرين ندارم و هر کاري که دوست دارم، مي‌توانم انجام دهم.

سرمربي پديده، خانزاده را به کميته انضباطي سپرد

سرمربي تيم فوتبال پديده در پي اعتراض مدافع اين تيم در ديدار مقابل سپاهان او را در اختيار کميته انضباطي قرار داد.به‌ گزارش ‌ايسنا، محمدرضا خانزاده، مدافع تيم فوتبال پديده مشهد در جريان ديدار اين تيم مقابل سپاهان به تعويض خود اعتراض کرد و وارد درگيري لفظي با محمد تقوي شد.اين بازيکن با نظر رضا مهاجري، سرمربي پديده در اختيار کميته‌ انضباطي اين باشگاه قرار گرفت تا اين کميته‌ به اتفاقاتي که در ديدار پديده مقابل سپاهان افتاد رسيدگي کند.اين احتمال وجود دارد که خانزاده به دليل درگيري جريمه شود و مقداري از قراردادش کسر شود.

درخشان بخشي از طلبش را به پرسپوليس بخشيد

سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس طلبش را با اين باشگاه تسويه کرده است.حميد درخشان سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس که از زماني که در اين باشگاه فعاليت مي‌کرد، از اين باشگاه طلبکار بود چندي پيش طلبش را با اين باشگاه تسويه کرد.درخشان بخشي از اين طلب را به باشگاه بخشيد و بخش ديگري از آن را به صورت چک دريافت کرد تا بتواند طلبش را از اين باشگاه بگيرد.

مهاجم نراتزوري در رادار اينتر

تيم فوتبال مارسي خواهان جذب مهاجم اينتر است.

تيم فوتبال مارسي قصد دارد استفان يووتيچ، مهاجم تيم اينتر را به‌خدمت گيرد. اين در حالي است که اين بازيکن عملکرد درخشاني را فصل گذشته در جمع اينتري‌ها داشت و علاقه‌اي به ترک اين باشگاه ندارد.

گفتني است اينتر حداقل براي فروش اين بازيکن 20 ميليون يورو پول مي‌خواهد و بعيد است مارسي براي يک بازيکن اين مقدار هزينه کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي