جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5620

 در استان 

 معاون بهره‌برداري شرکت آبفاي گلستان:

افزايش 12 درصدي مصرف آب مشترکين گلستاني در روزهاي گرم سال

گرگان-قهرمان

معاون بهره‎برداري شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با اشاره به افزايش 12درصدي مصرف آب مشترکين گلستاني در روزهاي گرم سال گفت: گرماي بي‎سابقه هوا، موجب مصرف فراتر از انتظار آب در شهرهاي استان شده که اين امر نسبت به تابستان سال گذشته افزايش چشمگيري داشته است و اين ميزان مصرف موجب شده بعضي از مناطق با کاهش فشار و قطع آب روبرو شوند.

خسروي افزود: با توجه به اينکه استان گلستان با بحران کم‎آبي مواجه است به همين علت صرفه‎جويي در مصرف آب در بخش خانگي ضرورت دارد و توجه شهروندان گلستاني را به مديريت مصرف آب شرب مهم خواهد بود.

وي افزود با توجه به کاهش 10 الي 35 درصدي منابع تامين استان در بخش آب شرب همکاران ما براي ادامه خدمات آبرساني به شهروندان با مشکل روبرو کرده که اميدواريم با تمهيداتي که در حال انجام است بتوانيم روزهاي گرم سال رابا کمترين مشکل سپري کنيم. وي با اشاره به اينکه در استان گلستان برنامه قطعي آب نداريم تصريح کرد با توجه به افزايش مصرف آب شرب مشترکين و برداشت بي‌رويه کشاورزان از آبهاي زير زميني در شهر گرگان تصميم گرفتيم از ساعت 23 تا 6 صبح اقدام به کاهش فشار شبکه و در بعضي مناطق آب را قطع کنيم تا مخازن بتوانند عمليات آبگيري را انجام داده تا در طول روز همکاران ما بصورت عادلانه نسبت به توزيع آب شرب در بين شهروندان اقدام نمايند.

معاون بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در ادامه خواستار رعايت الگوهاي صحيح مصرف آب از سوي مشترکين شد و افزود اگر همين شرايط ادامه داشته باشد امکان خدمات آبرساني به شهروندان را براي ما و همکارانمان با مشکل روبه رو خواهد کرد و احتمالاً شاهد قطعي گسترده‎تر آب در بيشتر مناطق شهر گرگان خواهيم
بود.

خسروي با اشاره به اينکه رعايت روشهاي صحيح مصرف آب شرب در زمان پيک مصرف الزامي است؛ خاطرنشان کرد شهروندان با مديريت صحيح در مصرف آب كوتاه كردن زمان استحمام ، حذف موارد غير ضروري مثل شستشوي حياط،كوچه وخيابان وخودروها با شيلنگ آب، جلوگيري از نشت شيرآلات ، قرار دادن يك بطري پر از آب داخل مخزن فلاش تانك در اولويت برنامه‎هاي صرفه‎جويي خود قرار دهند.

پروژه ساختماني بهداري و خانه بهداشت سد کارون3 به پايان رسيد

اهواز-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت مديريت توليد و بهره‌برداري سد و نيروگاه کارون3 از اتمام پروژه ساختماني بهداري و خانه بهداشت اين سد خبر داد و گفت: با توجه به فرسودگي عمراني و تأسيساتي ساختمان بهداري اين شرکت و ترخيص تدريجي بهياران آن توسط شرکتهاي بهره‌بردار گذشته، کليه خدمات درماني پرسنل از سال 93 تا کنون از طريق اعزام آنان به مراکز درماني، حتي در موارد بسيار حاد توسط خودروهاي استيجاري شرکت با مسافت 28 کيلومتر جاده حادثه‌خيز کوهستاني انجام مي‌گرفت.

"نصرا... طاهري" با اشاره به اينکه با پيگيري موضوع، در جلسات ماهيانه کميته ايمني و حفاظت فني بهداشت کار شرکت و انعکاس مشکلات ناشي از نبود آمبولانس، بهيار و کليه تجهيزات بهداري توسط نماينده ايمني شرکت، منجر به همکاري و مساعدت سازمان آب و برق خوزستان و مرکز پزشکي آن در واگذاري يک دستگاه آمبولانس گرديد، اذعان داشت: مکاتبات لازم درخصوص تکميل کادر پرسنلي و دريافت تجهيزات موردنياز بهداري با مرکز پزشکي سازمان انجام شده است که به ياري خداوند و مساعدت آگاهانه همکاران سازماني، اين مهم به انجام خواهد رسيد.

وي خاطرنشان کرد: در نيمه دوم سال 95، بهسازي ساختمان بهداري سد ونيروگاه کارون3 با هدف ارائه خدمات درماني پيش بيمارستاني به پرسنل شرکت و ساير ساکنان همجوار و جاده‎اي، در برنامه پروژه‎هاي عمراني شرکت قرار گرفت که بحمدا... اتمام آن در پايان خرداد ماه سال جاري طبق برنامه زمانبندي به پايان رسيد.

مديرعامل شرکت مديريت توليد و بهره‎برداري سد و نيروگاه کارون3 تصريح کرد: اجرا و تکميل اين پروژه افزون بر 656 ميليون ريال هزينه در بر داشته است.

فراهم بودن شرايط مناسب براي استقرار واحدهاي صنعتي در منطقه ويژه اقتصادي اترک

گرگان-قهرمان‎

حجت‎اله خليل‎زاده مدير عامل شهرکهاي صنعتي گلستان اظهار داشت: منطقه ويژه اقتصادي اترک ظرفيت فوق‎العاده براي توسعه بخشهاي مختلف استان محسوب مي‎شود.به گفته وي امکانات زيربنايي مناسبي براي استقرار متقاضيان سرمايه‎گذاري در اين منطقه فراهم است و بخشي از امکانات مورد نياز از قبيل زيرسازي و بيس و آسفالت و مخابرات در دست انجام است.

مديرعامل شرکت شهرک‎هاي صنعتي گلستان با اشاره به اخذ سند مالکيت اراضي منطقه ويژه اقتصادي افزود: گام بعدي در منطقه اترک استقرار گمرک خواهد بود که در اين رابطه 70 هکتار با شرايط گمرک فنس‌کشي شده است البته ما معتقد هستيم شرايط براي ورود سرمايه‎گذار بايد بهتر از اين باشد.خليل‎زاده به تعداد واحدهاي بهر‎ه‎بردار در شهرک‎هاي صنعتي استان اشاره کرد و افزود: يک‌هزار و 4 قرارداد در شهرک‎هاي صنعتي استان منعقد شده است که از اين تعداد 679 واحد بهره‎بردار در شهرک‎هاي صنعتي استان وجود دارد.

وي با اشاره به ظرفيت اشتغال در شهر‎ک‎هاي صنعتي استان گفت: در مجموع بايد 12 هزار و 44 شغل در شهرک‎هاي صنعتي استان ايجاد مي‎شد اما در حال حاضر براي 8 هزار و 200 نفر شغل ايجاد شده است.خليل‎زاده خاطرنشان کرد: برنامه امسال شهر‎ک‎هاي صنعتي، ايجاد اشتغال براي يک‌هزار و 500 نفر است.

وي يکي از دستاوردهاي اصلي در طرح تسهيل و رفع موانع توليد را حفظ اشتغال عنوان کرد و افزود: اگر طرح تسهيل شکل نمي‎گرفت بسياري از شغل‎ها از بين مي‎رفت، امسال نيز دولت برنامه تجهيز و نوسازي واحدهاي صنعتي را در دستور کار خود قرار داده است در اين راستا 10 هزار واحد توليدي با ارائه تسهيلات 20 هزار ميليارد توماني حمايت خواهند شد.خليل‎زاده اذعان کرد: سال گذشته بالغ بر 125 ميليارد ريال اعتبار عمراني در شهرک‎هاي صنعتي گلستان جذب شد در حالي که اين ميزان اعتبار در سال‎هاي گذشته رقم 7 ميليارد تومان بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي