جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5620

 وزير نفت ايران:
 ايران و اندونزي رابطه نزديکي در بازار نفت دارند 

 وزير نفت رابطه ايران و اندونزي را در سطح بازار جهاني نفت نزديک و سازنده عنوان کرد و افزود: ايران و اندونزي در تلاش هستند روابط دو جانبه را گسترش دهند.

به گزارش شانا، مهندس بيژن زنگنه در ديدار با لوهوت بينسار پانجاتيان، وزير هماهنگ کننده امور دريايي جمهوري اندونزي با قدرداني حضور هيئت اندونزي در مراسم تحليف دور دوم رياست جمهوري آقاي روحاني اظهار کرد: روابط ايران و اندونزي به‌عنوان 2 کشور بزرگ مسلمان هميشه دوستانه و مستحکم بوده است.

وي با بيان اين که بخش نفت و گاز از زمينه هاي است که ايران و اندونزي مي توانند در آن روابط خوبي با يکديگر داشته باشند، تصريح کرد: شرکت پرتامينا (شرکت دولتي نفت و گاز اندونزي) رابطه نزديکي با شرکت ملي نفت ايران در بخش تريد و خريد و فروش و همچنين توسعه و سرمايه‌گذاري ميدان‌هاي نفتي دارد.

لوهوت بينسار پانجاتيان، وزير هماهنگ کننده امور دريايي جمهوري اندونزي نيز در اين ديدار، از ايران به عنوان يکي از کشورهاي داراي تمدن غني در جهان نام برد و گفت: تحريم‎ها نتوانسته توسعه ايران را متوقف کند.

وي با بيان اين که اندونزي با جمعيت 261 ميليوني و رشد اقتصادي پنج درصدي در شرق آسيا با هند و چين در حال رقابت است، تصريح کرد: اين کشور در پي گسترش روابط اقتصادي و تجاري با کشورهاي مختلف به ويژه ايران است.وزير هماهنگ کننده امور دريايي جمهوري اندونزي در اين ديدار پيام ويژه رئيس جمهور اندونزي را به وزير نفت داد تا آن تقديم حسن روحاني، رياست جمهوري ايران کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي