جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5620

 سلطاني‌فر:
 مي توانيم در المپيک 2020 مدال هاي بيشتري کسب کنيم 

 
وزير ورزش و جوانان گفت: تعامل و کار ما بر اساس ضوابط و مسائل قانوني است و باور من اين است که با استفاده از ظرفيت همه دلسوزان و دست اندرکاران ورزش کشور در همه وزارت خانه ها و دستگاه هاي دولتي، مي توان از امکانات موجود استفاده بهينه کرد و ضريب بهره وري را بالا برد.

به گزارش آفرينش ، مسعود سلطاني فر که به مناسبت روز خبرنگار به ديدار رئيس و کارکنان مرکز روابط عمومي و پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان رفته بود در گفت و گوي با اين پايگاه در مورد انتخاب مجددش توسط رئيس جمهوري به عنوان وزير ورزش و جوانان دولت دوازدهم صحبت کرد.

وي در اين باره گفت: خدمت کردن در دولتي که برخاسته از راي قاطع مردم در يک انتخابات حماسي است، افتخاري بزرگ محسوب مي شود. اين که انسان در موضع خدمتگزاري و باب الحوائجي مردم قرار مي گيرد توفيق بزرگ و ارزشمندي است و اميدوارم در اين راه سربلند باشيم. با همگرايي همه جانبه مي توانيم گره هاي مختلف ورزش کشور را باز کنيم.

سلطاني فر در مورد برنامه هاي وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم گفت: همان طور که در اين هشت ماه گذشته توفيق داشتيم در محورهاي مختلف در جهت اصلاح امور قدم هايي را برداريم، ان شاء الله بتوانيم در چهار سال آينده نيز گره هاي مختلف ورزش کشور را با کمک همه همکاران وزارت، همچنين اعضاي محترم دولت، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، رسانه هاي مختلف، پيشکسوتان، قهرمانان و همه دلسوزان عرصه ورزش باز کنيم.

وزير ورزش و جوانان با بيان اين که در حال حاضر ثبات و آرامش خوبي در عرصه ورزش کشور به وجود آمده، ادامه داد: تعامل و کار ما بر اساس ضوابط و مسائل قانوني است و باور من اين است که با استفاده از ظرفيت همه دلسوزان و دست اندرکاران ورزش کشور در همه وزارت خانه ها و دستگاه هاي دولتي، مي توان از امکانات موجود استفاده بهينه کرد و ضريب بهره وري را بالا برد.

سلطاني فر با تاکيد بر توسعه ورزش همگاني و قهرماني، اظهار داشت: بايد در عرصه ورزش همگاني، گشايش بيشتري را براي حضور همه مردم فراهم کنيم و همچنين در عرصه ورزش قهرماني بتوانيم دستاوردهاي دولت يازدهم را در دولت دوازدهم توسعه دهيم.

وزير ورزش و جوانان همچنين با تاکيد بر توسعه ورزش بانوان، افزود: در بخش ورزش بانوان بايد در همه ابعاد چه در بخش حضور بانوان در سمت هاي مديريتي در ستاد و صف و چه در بخش حضور بانوان در مسابقات بين المللي قدم هاي اساسي تر و بيشتري برداريم.

وي همچنين به توسعه ورزش روستايي و عشايري و ورزش جانبازان و معلولين تاکيد کرد و افزود: در همه اين موضوعات برنامه هاي مفصلي را به مجلس شوراي اسلامي ارائه کردم که ان شاءالله در جلساتي که در کميسيون ها و فراکسيون هاي مجلس و همچنين مجامع مختلف استاني و تخصصي داريم بتوانيم با تشريح اين برنامه ها و بحث و تبادل نظر با نمايندگان محترم به يک چارچوب مناسبي براي پيشرفت و توسعه ورزش کشور، سلامت جامعه و افزايش غرور ملي دست پيدا کنيم.

وزير ورزش و جوانان همچنين در خصوص رويدادهاي مهم بين المللي ورزشي که پيش روي ورزش کشور است، توضيح داد: ما در کنار رويدادهاي بين المللي که در رشته هاي مختلف به صورت عادي از جمله حضور در مسابقات آسيايي و جهاني داريم در دولت دوازدهم سه رويداد بزرگ و مهم پيش رو داريم. اولي جام جهاني فوتبال روسيه است که ما صعودي مقتدرانه، زودهنگام و تاريخي داشتيم و فرصت اين را داريم که با بسيج امکانات و برگزاري اردوهاي مختلف، بازي هاي تدارکاتي و پشتيباني مناسب، بتوانيم حضور آبرومندي در جام جهاني داشته باشيم.

سلطاني فر ادامه داد: رويداد بعدي بازي هاي آسيايي 2018 اندونزي است که حدود 3 ماه بعد از جام جهاني برگزار مي شود. از الان در حال برنامه ريزي براي حضور آبرومند در جاکارتا هستيم و در نهايت تمام توان خود را با همکاري فدراسيون هاي مختلف معطوف حضور مقتدرانه در المپيک 2020 ژاپن خواهيم کرد.

وزير ورزش و جوانان عنوان کرد: اميدواريم به گونه اي برنامه ريزي شود که در المپيک علاوه بر 4 رشته اي که تا کنون در آن صاحب مدال شديم بتوانيم در 2 الي 3 رشته ديگر هم مدال بگيريم چرا که معتقديم پتانسيل آن وجود دارد. از همين الان جلساتي با روساي فدراسيون هاي مذکور، مديران تيم هاي ملي و مسئولان کميته ملي المپيک داشته ايم و به اميد خدا در المپيک 2020، هم تعداد مدال ها و هم رشته هاي مدال آور ما افزايش خواهند داشت.

سلطاني فر در خصوص عدم صعود تيم فوتبال اميد به المپيک در 44 سال اخير گفت:‌ متاسفانه گره اي در کار تيم اميد که در دو سه دوره اخير امکانات خوبي هم در اختيارشان بوده افتاده است. فکر مي کنيم به اميد خدا با برنامه ريزي که انجام خواهد شد و رايزني هايي که با فدراسيون فوتبال شده به گونه اي تدارک ببينيم که تيم المپيک ما در المپيک توکيو حاضرباشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي