جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 ظريف:
 ميلياردها دلار سرمايه خارجي بعد از برجام وارد کشور شده است 

 
وزيرامور خارجه با بيان اينکه در برجام به اهداف خود رسيده‌ايم، گفت: ميلياردها دلار سرمايه خارجي بعد از برجام وارد کشور شده است.به گزارش خانه ملت، محمدجواد ظريف در جلسه فراکسيون اميد با اشاره به برنامه هاي اين وزارتخانه در دولت دوازدهم گفت: در حوزه سياست خارجي طبق قانون وزارت خارجه صرفا مسئول روابط خارجي نيست و تمامي امور به خصوص اين حوزه زير نظر مقام معظم رهبري است که در چارچوب ها تعيين مي شود.

وي با بيان اينکه هماهنگي وزارت امور خارجه با ساير وزارتخانه ها در دولت يازدهم مناسب بود، تصريح کرد: در مراسم تحليف رياست جمهوري عليرغم اينکه برنامه کاملا داخلي بود، اما از 27 کشور اروپايي در آن حضور داشتند لذا بايد به واقعيات آنگونه که هست، نگاه کرد.وزير امور خارجه با اشاره به اينکه حضور 105 هيات خارجي در مراسم تحليف در تاريخ جمهوري اسلامي بي نظير است، اظهار داشت: نبايد اين واقعيات را دست کم گرفت و بايد از ظرفيت هاي موجود آن استفاده کرد.

ظريف همچنين حوزه همسايگان و ديپلماسي اقتصادي را از مهم ترين اولويت هاي وزارت امور خارجه دانست و افزود: تا پيش از اين، هيچ سهميه اي در معادلات بين المللي درباره سوريه نداشتيم اما اکنون ما تعيين کننده برگزاري جلسات و اعضايي که مي توانند در اين جلسات حاضر شوند، هستيم.

وي به تغييرات ساختاري در وزارت امور خارجه نيز اشاره و بيان کرد: متناسب با اولويت ها در ساختار وزارت خارجه تغيير خواهيم داشت که بر همين اساس معاونت هاي منطقه اي حذف شده و معاونت سياسي با تمرکز بر حوزه هاي مورد نياز فعال مي شوند.

وزير امور خارجه با اشاره به هماهنگي هاي داخلي وزارت خارجه با ساير دستگاه ها، اظهار داشت: در حوزه برجام به اهداف خود رسيده ايم و تا کنون موانع حمل و نقل، حوزه نفت و بانک برداشته شده است و از آنجايي که در مذاکرات درباره ساير حوزه ها صحبت نشد لذا نمي توان انتظار داشت تحريم ها در حوزه هاي ديگر نيز برداشته شود.

ظريف در ادامه با بيان اينکه تا کنون ميلياردها دلار سرمايه خارجي بعد از برجام وارد کشور شده، ابراز داشت: البته بدعهدي آمريکا بايد به نحوي پاسخ داده شود که در پايان اين اقدامات به نفع آمريکايي ها نباشد چنانچه سرمايه گذاري توتال در ايران يک پله جهش محسوب مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي