جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 خبــــر 

 کشتي جنگي متجاوزان به يمن در بندر المخاء هدف قرار گرفت

منابع يمني از هدف قرار گرفتن کشتي جنگي متجاوزان به اين کشور در بندر المخاء در استان تعز خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از المسيره، نيروي دريايي ارتش و کميته هاي مردمي يمن يک کشتي جنگي متجاوزان ائتلاف تحت سرکردگي سعودي ها را در بندر المخا در استان تعز هدف قرار دادند.

ارتش و کميته هاي مردمي يمن در 29 جولاي گذشته نيز يک کشتي جنگي امارات را در سواحل المخاء هدف قرار داده بودند.

در 24 جولاي گذشته نيز يک کشتي جنگي ائتلاف تحت سرکردگي سعودي ها هدف قرار دادند.

سفير انگلستان در ايران:

برجام زمينه خوبي براي توسعه روابط دوجانبه است

سفير انگلستان در ايران با بيان اينکه دولت انگليس تعهد کامل خود را نسبت به برجام اعلام کرده، افزود: برجام زمينه خوبي براي توسعه روابط با ايران است و ما با تمام شرکاي خود همکاري مي‌کنيم تا مطمئن شويم که برجام موفق خواهد شد.

به گزارش ايرنا، نيکولاس هاپتون در ديدار با استاندار آذربايجان شرقي، با ابراز خرسندي از سفر به تبريز و قدرداني از مهمان‌نوازي مردم اين شهر، افزود: اين اولين سفر من به تبريز است و اميدوارم آخرين سفر نباشد؛ تبريز شهري تاريخي، زيبا و براي انگلستان داراي اهميت است.

وي با بيان اينکه امروز زمان توسعه روابط است، ادامه داد: اين افتخار را داشتم که در مراسم تنفيذ و تحليف رياست جمهوري ايران شرکت کنم و شاهد بودم که رهبر جمهوري اسلامي، بر توسعه روابط ايران با کشورهاي مختلف تأکيد کردند.

هاپتون گفت: انگلستان روابط ديرينه‌اي با ايران داشته که البته اين روابط داراي پستي و بلندي‌هايي هم بوده، اما ما مي‌خواهيم بيشتر به جنبه‌هاي مثبت نگاه کنيم.

وي اظهار کرد: در روند توسعه روابط، مشکلاتي در خصوص ويزا و مسائل بانکي وجود دارد که اميدوارم در ماه‌هاي آينده بر اين مشکلات فائق آييم.

سفير انگلستان در ايران با بيان اينکه به‌زودي فعاليت‌هاي زيادي براي گسترش روابط با ايران انجام خواهيم داد، افزود: در اين مرحله از زمان که ايران به دنبال توسعه روابط اقتصادي با کشورهاي مختلف است، تبريز کار خود را به خوبي انجام داده است و علاقه‌منديم که هيأتي اقتصادي از انگلستان به اين شهر سفر کند.

وي با تأکيد بر اهميت اعتمادسازي در روابط بين‌الملل، گفت: معتقديم که گام‌هاي کوتاه ما را به مقاصد دور مي‌رساند و من به عنوان سفير تلاش مي‌کنم که نقش مؤثري در توسعه روابط با ايران داشته باشم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي