جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه:
 اکثر ساختمان‌هاي احداثي در اروميه داراي تخلف است 

 اروميه- يزدان پناه

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه با اشاره به تخلفات صورت گرفته در حوزه ساختمان در اين شهر گفت: در اروميه اغلب ساختمان‌هاي احداثي داراي تخلف است و به ماده 100 ارجاع داده مي‌شوند.

ميرعلي محمدي با اشاره به مشکلات عديده حوزه ساخت و ساز در شهر اروميه اظهار داشت: موضوع ساخت و سازهاي شهري با توجه به وضعيت رکود مسکن در کشور به عنوان يک مقوله مهم در مديريت شهري مطرح است که براي واکاوي هر چه بهتر آن ابتدا بايد با ارگان‌هاي دخيل در بحث ساخت و ساز آشنا شويم. وي گفت: سازمان‌ها و ادارات دست‌اندرکار در حوزه ساخت و ساز شهري به دو دسته دولتي و نيمه دولتي يا خصوصي تقسيم مي‌شوند که معاونت امور عمراني استانداري و اداره کل راه و شهرسازي به عنوان دو ارگان دولتي تاثيرگذار در حوزه ساخت و سازند.

محمدي افزود: شوراي اسلامي شهر، شهرداري و سازمان نظام مهندسي سه ارگان ديگر دخيل در حوزه نظارت بر ساخت و ساز در شهر‌ها هستند که هر کدام با توجه به اساسنامه سازماني مي‌توانند نقش قابل توجهي در برون‎رفت از وضعيت نابسامان فعلي در حوزه عمران شهر را ايفا کنند. رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه عنوان کرد: در دوره چهارم شوراي شهر سعي کرديم تا رابط خوبي بين مردم و سازمان‌هاي درگير در امر ساخت و ساز باشيم تا به نحوي بتوانيم با ايجاد تعامل بين مردم و اين سازمان‌ها براي برطرف کردن مشکلات در حوزه ساخت و ساز گام برداريم. وي در ارتباط با برخي از ضعف‌ها و کاستي‌هاي قانون نظام مهندسي ساختمان اظهار داشت: اين قانون و حسن اجراي آن بايد پاسخگوي نيازهاي مردم باشد به گونه‌اي که با اجراي صحيح و بدون تبعيض بتوان نقش مهندسي را در پروژه‌هاي مختلف نمايان کرد.

محمدي با اشاره به تخلفات صورت گرفته در حوزه ساختمان گفت: در اروميه اغلب ساختمان‌هاي احداثي داراي تخلف هستند و به ماده 100 ارجاع داده مي‌شوند، اين تخلفات از سوي مردم ولي بهدست اين 5 ارگان صورت مي‌گيرد و در اين بين برخي موارد سبب کاهش کيفيت نظارت و اجرا شده و نارضايتي مردم و ديگر ارگان‌ها را در پي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي