جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 خبــر 

 رشد 22 درصدي جابجايي مسافر در چهارماهه سال 96 اداره کل راه‌آهن هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مديرکل راه‌آهن هرمزگان ميزان تردد مسافر در سال جاري توسط حمل و نقل ريلي را 335 هزار و 33 نفر اعلام کرد و گفت: اين رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 22 درصد رشد داشته است.

محمد پوفخري با اشاره به رشد 22 درصدي تردد مسافر در سال 96 گفت: در چهارماهه نخست سال جاري 336 هزار و 33 نفر مسافر از ناوگان ريلي راه‌آهن هرمزگان بهره‌مند شده‌اند که اين رقم در مدت مشابه سال گذشته 273 هزارو 861 مسافر بوده که يکي از عوامل موثر در افزايش تعداد مسافرين در مدت ياد شده همه روزه شدن قطارمسافري بندر مشهد و بالعکس از اول سال جاري مي‌باشد.

اصلاح و توسعه بيش از 700 متر شبکه آبرساني در شهر قائمشهر

ساري-رقيه سامع

مدير امور آبفاي شهري قائمشهر از اصلاح و توسعه بيش از 700 متر شبکه آبرساني در اين شهر طي يک ماه اخير خبر داد.

مهندس عبدالرضا سعيدي، با اعلام خبر بالا افزود: در اين مدت525 متر اصلاح شبکه و 225 متر توسعه شبکه آبرساني در سطح شهر قائمشهر انجام شد.

وي، با اشاره به استاندارد سازي 40 فقره انشعاب، بهسازي و نصب منصوبات چاه شماره 7 و تعميرات و رنگ‌آميزي چاه شماره 20 در اين شهر افزود: 346 مورد اتفاق شبکه اعم از شکستگي، ترکيدگي و جابجايي و.... نيز گزارش و نسبت به رفع آن اقدام شد.

مدير امور آبفاي شهري قائمشهر به عمليات لايروبي فاضلاب تصفيه‎خانه شهرک يثرب اشاره و تصريح کرد: در اين مدت محوطه ايستگاه آبرساني مخزن و تاسيسات اين تصفيه‎خانه نيز شست و شو، نظافت و پاکسازي شد.

وي در پايان از اجراي فاز دوم ساخت آزمايشگاه و سايت مخزن آب ژاول در دو نقطه در مخزن و ايستگاه پمپاژ اين امور خبر داد.

نشت‌يابي بيش از 50 کيلومتر شبکه آبرساني شهر صفادشت

ملارد- برزگر

معاون بهر‎ه‌برداري شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب استان تهران از نشت يابي بيش از 50 کيلومتر شبکه آبرساني شهر صفادشت خبر داد.

محمدرضا شمسايي‎فر با اعلام اين خبر گفت: درراستاي اهداف مديريت مصرف و کاهش آب بدون درآمد، بالغ بر 50 کيلومتر شبکه آبرساني شهر صفادشت مورد نشت‎يابي قرار گرفت.

او افزود: در اجراي عمليات نشت‌يابي 49 مورد نشتي شبکه و انشعاب آب، تعداد 55 مورد شير نامرئي همچنين 5 مورد شيرهاي غير هم سطح شناسايي و اصلاح شد.

معاون بهره‌برداري آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران با بيان اين که اقدامات موثري در مناطق تحت پوشش درخصوص حذف شبکه‎هاي موازي صورت گرفته گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 19 کيلومتر از شبکه‎هاي موازي آبرساني از مدار بهره‎برداري خارج شده‎اند.

به گفته شمسايي‎فر با اجراي رفع نشت شبکه آبرساني شهر صفادشت و حذف شبکه‎هاي موازي در ساير مناطق تحت پوشش اين شرکت حجم قابل توجهي از هدررفت آب کاهش يافته است.

تلاش دستگاه‎ها براي حفظ شأن پاويون ايران در نمايشگاه هاي جهاني

اصفهان-راعي

نشست هم‌انديشي هفتمين نمايشگاه و کنفرانس تجهيزات و خدمات پزشکي عمان با حضور عضو هيأت رييسه اتاق بازرگاني و رئيس کميسيون حمايت از سرمايه‎گذاري و توسعه روابط بين‎الملل اتاق بازرگاني، مديرکل دفتر جذب و حمايت از سرمايه‎گذاري استانداري اصفهان، مديرعامل شهرک سلامت، مديرعامل شرکت نمايشگاههاي بين‌المللي استان اصفهان و برخي از فعالان صنعت پزشکي و گردشگري در محل شهرک سلامت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مديرعامل شرکت نمايشگاههاي بين‎المللي استان اصفهان نيز گفت: برگزاري پاويونهاي جمهوري اسلامي ايران در برخي نمايشگاههاي مهم جهان در رسته‎ها و شاخه‎هاي مختلف، همواره بخش مهمي از فعاليت شرکت نمايشگاههاي اصفهان بوده و اين شرکت در سال جاري نيز براي چهارمين سال متوالي، به عنوان نماينده انحصاري مرکز نمايشگاهي عمان اکسپو و با مجوز رسمي سازمان توسعه تجارت، پاويون ايران را در هفتمين نمايشگاه و کنفرانس تجهيزات و خدمات پزشکي عمان، برگزار مي‎کند.

وي اظهار داشت: کشور عمان از نظر ارتباطات سياسي و اقتصادي با ايران در جايگاه بسيار خوبي قرار دارد و نگاه دولت جمهوري اسلامي ايران نيز بر توسعه اين روابط است؛ از اين رو حضور در نمايشگاههاي اين کشور فرصت مناسبي است تا فرصتهاي تجاري ايران شناسانده شده و دستاوردهاي کشور به عمان که دروازه ورود به بازار شمال و شرق آفريقا، هند و بسياري از کشورهاي خاورميانه است، وارد شود.

محققيان تصريح کرد: نمايشگاه اصفهان اولين شرکتي است که به بازار عمان ورود کرده اما متأسفانه زماني که يک بازار جديد ايجاد مي‎شود، رقبا به جاي تلاش براي تقويت و حفظ آن، با برخي رفتارهاي غير حرفه‎اي، اين بازار را تخريب کرده و به منافع ملي آسيب مي‎زنند.

مراسم توديع و معارفه مدير امور آبفاي شهر صفادشت برگزار شد

ملارد- برزگر

مراسم توديع و معارفه مدير امور آبفاي شهر صفادشت برگزار شد.

در اين مراسم که با حضور معاونت، مالي و پشتيباني، بهره‎برداري و مدير دفتر روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب استان برگزار شد، ضمن تقدير از زحمات حسين شاه بيگي، طي حکمي از سوي مديرعامل شرکت محمد براتي به عنوان سرپرست امور آبفاي شهر صفادشت معرفي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي