جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 در استان 

 مديرکل اداره استاندارد يزد اعلام کرد:

رسانه‌ها نقش مهمي درگسترش پويش "کالاي استاندارد ايراني مي‎خرم" دارند

يزد-اکبرخيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزدگفت: رسانه‌ها نقش تاثيرگذاري در توسعه وترويج فرهنگ استاندارد خصوصا گسترش پويش"کالاي استاندارد ايراني مي‌خرم" در سطح جامعه دارند.

محمد حسين ماجدي اردکاني،که به مناسبت روز خبرنگار در يکي از دفاتر سرپرستي روزنامه‎هاي کشوري در استان يزدحضور يافته بود اظهار داشت:تروريستهاي کور دل طالبان در سال 1377 محمود صارمي،خبرنگار دلسوز خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران را در مزار شريف افغانستان به شهادت رساندند با اين گمان که خواهند توانست اورا از صحنه خبر و دنيا محو نمايند ولي غافل از اين بودند که شهيد صارمي و ديگر شهداي عرصه خبر،تا ابد مشعل فروزان عرصه فرهنگ و اطلاع‎رساني جامعه خواهند بود.

وي ادامه داد: رسانه‎ها پل ارتباطي ميان مردم و مسئولان هستند و براحتي قادر خواهند بود جريان اطلاع‌رساني را از بالا به پايين و همچنين بالعکس برقرار نمايند، ضمن اين که اصحاب رسانه مي‎توانند با نقد سازنده و منصفانه خود،مسئولين را در جهت خدمت‎رساني بيشتر ياري کنند،چرا که نقد سازنده موتور محرکه توسعه جوامع و به تبع آن استان خواهد بود.

مدير کل اداره استاندارد استان تصريح کرد:همانگونه که همگان مطلع هستند، در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ استفاده از کالاي استاندارد و ايراني،سازمان ملي استاندارد ايران با راه‎اندازي کمپين 'من کالاي استاندارد ايراني مي‎خرم 'مصمم است تا با ابزار و تواناييهاي موجود و جلب حمايت مديران دستگاه‌هاي دولتي و صنعتي، فعالان اقتصادي،دانشگاهيان،،ورزشکاران،هنرمندان،رسانه‌هاي ديداري و شنيداري استان واقشار مختلف مردم قدمي در جهت حمايت از توليد کالاي استاندارد ايراني و از همه مهمتر تحقق شعاراقتصاد مقاومتي،توليد و اشتغال بردارد.

ماجدي اردکاني در پايان گفت: خوشبختانه به تبع سازمان ملي استاندارد ايران، طرح ملي پويش" من کالاي استاندارد ايراني مي‌خرم "در سطح استان همزمان با سراسر کشور،مدتي است که آغاز به کار نموده و مطمئن هستيم با همت مردم و مديران توسعه‌گراي استان و تلاش مضاعف اصحاب رسانه و مطبوعات اين منطقه،بزودي شاهد فراگير شدن اين پويش در سطح استان يزد باشيم.

مشارکت شهرداري و شرکت توزيع برق در اجراي زميني شبکه برق 20 کيلو ولت فشار ضعيف خيابان شريعتي

اراك -الهام فراهاني

اجراي زميني شبکه برق 20 کيلو ولت فشار ضعيف خيابان شريعتي حدفاصل خيابان جنت تا خيابان فجر با مشارکت و همکاري شهرداري اراک و شرکت توزيع برق ناحيه شرق اراک، با احداث کانالي در حدود 500 متر و اجراي عمليات کابل‌کشي و ايمن‌سازي به انجام رسيد.

اين پروژه در ادامه طرح تعريض خيابان شريعتي و به منظور جمع‌آوري تيرهاي برق موجود در معابر اين خيابان و نيز بهبود وضعيت مبلمان شهري اين خيابان انجام شد.در اين پروژه اقداماتي چون 1000 مترمکعب خاک‌برداري، 190 تن ماسه‌ريزي و 50 تن آجرچيني توسط شهرداري اراک صورت پذيرفته است. اقدامات اداره برق نيز شامل نصب کيوسک کامپکت 630کيلوولت آمپر، 1800متر احداث شبکه فشار متوسط زميني و 500 متر احداث شبکه فشار ضعيف بوده است.گفتني است اين پروژه با بودجه‌اي در حدود 240 ميليون تومان انجام پذيرفت و از مشخصات بارز اين پروژه مدت زمان اجراي آن است که در طي دو روز به صورت کامل انجام شد.

اخذ رتبه يک بيمارستان حضرت زهرا(س) اصفهان در ارزيابي اعتباربخشي ملي

اصفهان-راعي

از ميان 1000 بيمارستان فعال در کشور ، بيمارستان حضرت زهرا(س) اصفهان يکي از بيمارستان‌هايي است که در ارزيابي اعتباربخشي ملي رتبه درجه يک را کسب کرد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در سال گذشته نسل سوم اعتباربخشي در سراسر کشور آغاز شد و تحول بسيار بزرگي در اداره بيمارستان‌ها ايجاد کرد. اعتباربخشي بهترين و مؤثرترين روش براي ارتقاء کيفيت و کميت اداره خدمات در حوزه سلامت و درمان است و موجب بهتر شدن نتايج درمان و پيشگيري از خطاهاي ارائه‌دهندگان خدمات پزشکي در بيمارستان‌ها مي‌شود. هدف از اعتباربخشي افزايش رضايت بيماران است که با 903 سنجه تنها ابزار سنجش و ارزيابي عملکرد بيمارستان‌هاست. در واقع وقتي بيمار وارد بيمارستان مي‌شود مراقبت‌هايي که از وي به عمل مي‌آيد بايد مطابق استاندارهاي جهاني و منابع علمي باشد. شايان‌ذکر است اصفهان يکي از 10 مرکز پايلوت کشوري براي پياده‌سازي اعتباربخشي نسل سوم است و اين برنامه بسيار خوب اجراشده است. يکي از بيمارستان‌هايي که طبق شاخص‌هاي تعيين‌شده براي راستي آزمايي و سيستم اعتباربخشي رتبه درجه‌يک کشوري را کسب کرده بيمارستاني در شمالي‌ترين و محروم‌ترين منطقه اصفهان يعني بيمارستان حضرت زهرا(س) واقع در خيابان زينبيه است.

بهره‌برداري از پروژه‌هاي منطقه 14 شهرداري با حضور شهردار اصفهان

اصفهان – محمد راعي

با حضور مديران شهري و اعضاي شوراي شهر و معتمدان محلي پروژه‌هاي منطقه 14 شهرداري اصفهان در قالب شصت و هفتمين برنامه از سري برنامه هاي "هرهفته، چند افتتاح" با اعتبار 630 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، شهردار اصفهان در حاشيه مراسم افتتاح پروژه‌هاي منطقه 14 با اشاره به آغاز عمليات اجرايي خيابان حدفاصل ميدان فرزانگان تا بزرگراه شهيد اردستاني گفت: احداث اين خيابان يکي از آرزوهاي شهروندان شمال شرق براي کاهش بار ترافيکي سه‌‎راه نقشينه است.دکتر مهدي جمالي‌نژاد با اشاره به اينکه بايد سرانه فضاي سبز منطقه 14 افزايش يابد در همين راستا بوستان فضائلي و ايمان براي آرامش و نشاط شهروندان احداث شد، گفت: عمليات اجرايي اين 2 بوستان در سال جاري آغاز و کمتر از 6 ماه به پايان رسيد.شهردار اصفهان با اشاره به اينکه خيابان شهيد شاکري نيز براي کاهش ترافيک منطقه اجرا شد، ادامه داد: نوسازي و بهسازي خيابان عمان ساماني نيز اجرا شد.جمالي نژاد با بيان اينکه بايد آسفالت معابر براي تردد روان شهروندان و بهبود سيماي شهر انجام شود، خاطرنشان کرد: درهمين آسفالت معابر منطقه 14 شهرداري اصفهان انجام شد.وي به آغاز عمليات اجرايي خيابان حدفاصل ميدان فرزانگان تا بزرگراه شهيد اردستاني گفت: احداث اين خيابان يکي از آرزوهاي شهروندان شمال شرق براي کاهش بار ترافيکي سه راه نقشينه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي