جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 آژانس بين المللي انرژي:
 تقاضاي جهاني براي نفت بيش از حد انتظار افزايش مي‌يابد 

 آژانس بين المللي انرژي اعلام کرد تقاضاي جهاني براي نفت امسال بيش از حد انتظار افزايش خواهد يافت.

به گزارش تسنيم به نقل از رويترز، آژانس بين المللي انرژي اعلام کرد، تقاضاي جهاني براي نفت امسال بيش از حد انتظار افزايش خواهد يافت و به رغم افزايش توليد نفت در آمريکاي شمالي و تبعيت ضعيف اوپک از توافق کاهش توليد، به کاهش مازاد عرضه در بازار جهاني کمک خواهد کرد.

آژانس بين المللي انرژي در گزارش ماهيانه خود، پيش بيني اش از رشد تقاضاي نفت در سال 2017 را از 1.4 ميليون بشکه قبلي به 1.5 ميليون بشکه در روز افزايش داده و گفته که انتظار دارد سال آينده نيز ميزان تقاضا 1.4 ميليون بشکه افزايش يابد.

اين آژانس مستقر در پاريس که به کشورهاي صنعتي جهان در زمينه سياست هاي انرژي توصيه هاي تخصصي ارائه مي کند در ادامه مي افزايد: ميزان تقاضا که بالاتر از ميزان پيش بيني شده قبلي خواهد بود، توليد کنندگان را تشويق خواهد کرد.

در ادامه اين گزارش آمده است، ميزان تبعيت اوپک از توافق کاهش توليد در ماه جولاي به 75 درصد کاهش يافته که پايين ترين رقم از زمان آغاز اجراي توافق در ماه ژانويه بوده است.

آژانس تبعيت پايين الجزاير، عراق و امارات را از دلايل اصلي اين تبعيت پايين برشمرده است.

به علاوه، ليبي نيز که در حال حاضر از توافق کاهش توليد معاف است، توليد خود را به ميزان قابل توجهي افزايش داده است. در نتيجه ميزان کل عرضه نفت جهان در ماه جولاي 520 هزار بشکه در روز افزايش يافته و در حد 500 هزار بشکه بالاتر از متوسط يک سال قبل باقي مانده است.

اين موسسه بين المللي همچنين پيش بيني کرده که ميزان توليد نفت کشورهاي غير عضو واپک در سال 2017 به ميزان 700 هزار بشکه و در سال 2018 به ميزان 1.4 ميليون بشکه در روز افزايش يابد.بر اساس برآورد اين گزارش، ميزان ذخاير نفت در کشورهاي صنعتي در ماه هاي ژوئن و جولاي کاهش داشته، اما همچنان 219 ميليون بشکه بالاتر از متوسط 5 سال گذشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي