جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 ميز خبر 

 ادامه امدادرساني به استان‌هاي سيل زده،

11 فوتي و 2 مفقودي تاکنون

رييس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با تشريح آخرين جزييات امدادرساني به مناطق سيل زده گفت: امدادرساني در دو استان خراسان رضوي و گلستان ادامه دارد. و متاسفانه تاکنون 11 نفر فوت کرده‌اند و 2 نفر نيز همچنان مفقود هستند .

مرتضي سليمي در گفت‌وگو با ايسنا به تشريح جزييات امدادرساني به مناطق سيل‌زده کشور تا روزگذشته پرداخت و گفت: در طول چند روز گذشته تا ساعت 6 صبح روزگذشته ، به دليل سيل و آبگرفتگي برخي از مناطق کشور نيروهاي هلال‌احمر به پنج استان گلستان، ايلام، خراسان رضوي، خراسان شمالي و سمنان امدادرساني کرده‌اند و در حال حاضر امدادرساني استان‌هاي خراسان‌رضوي و گلستان همچنان ادامه داد.

رييس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به اينکه مجموعا به 21 شهر و روستا امدادرساني مي‌شود، در مورد آخرين آمار جانباختگان اين حادثه گفت: تاکنون در جريان اين اتفاق 11 نفر فوت کرده‌اند که هشت نفر در خراسان رضوي، دو نفر در استان گلستان و يک نفر در استان خراسان شمالي جان خود را از دست داده‌اند.سليمي ادامه داد: همچنين دو نفر در روستاي شيرين‌آباد شهرستان علي‌آباد همچنان مفقود هستند.

رييس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در مورد خدمات ارائه شده به حادثه‌ديدگان نيز گفت: تاکنون با برپايي 11 دستگاه چادر، 96 نفر اسکان اضطراري داده شده‌اند و همچنين 33 نفر پس از نجات به مناطق امن منتقل شده‌اند.سليمي با اشاره به اينکه 79 تيم عملياتي متشکل از 312 امدادگر مشغول فعاليت در مناطق سيل زده هستند گفت: امدادگران تاکنون 395 تخته پتو، 175 تخته موکت، 175 ست شست‌وشو و همچنين 1539 قوطي کنسروجات ميان حادثه‌ديدگان توزيع کرده‌اند.

شناسايي993 نقطه نا ايمن در بازار تهران

شهردار منطقه 12 تهران از شناسايي 993 نقطه نا ايمن در بازار تهران خبر داد.

عابد ملکي در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به اينکه کميته تخصصي ايمني براي بازار تهران تشکيل شده است، گفت: در اين کميته تخصصي معاون دادستان تهران، شهردار و قائم مقام منطقه 12، نمايندگان سازمان‌هاي آتش نشاني و مديريت بحران، اوقاف، ميراث فرهنگي، اتاق اصناف و مديران شرکتهاي خدمت رسان شامل آب و برق و... حضور دارند.

وي با بيان اينکه اين کميته به منظور دستيابي به راهکارهاي افزايش ايمني در بازار بزرگ تهران تشکيل شده است، تصريح کرد: سازمان آتش نشاني در بازديدهاي مختلف، موارد متعدد عدم ايمني در بازار همچون وجود کابل‌هاي غير مجاز برق ، انشعابات غير مجاز آب و ضرورت تکميل شبکه فاضلاب در بازار را احصاء کرد و همچنين در بررسي‌ها ضرورت‌هايي همچون جمع آوري و رفع سد معبر در ورودي سراها و دالان ها با توجه به بحث ميراثي بازار مورد تاکيد قرار گرفت.شهردار منطقه 12 با بيان اينکه طي جلسات مختلف 993 نقطه ناايمن در بازار تهران شناسايي شد، گفت: در بازار تهران تعداد 40 پلاک، سرا و دالان در اولويت شماره يک خطر قرار گرفته‌اند که علاوه بر آموزش به مالکان و کسبه آن، کليه اقدامات لازم در خصوص تشکيل پرونده قضايي آنها هم صورت گرفت تا در صورت عدم رعايت موارد ايمني نسبت به پلمب اقدام شود.وي با بيان اينکه معاون دادستان تهران از روند ايمن سازي و اقدامات صورت گرفته در 10 سرا بازديد و در جريان روند اقدامات در دست اجرا از سوي منطقه قرار گرفت ادامه داد: معاون دادستان تهران همچنين از پاساژ طلا و جواهر «حکيم هاشمي» که حکم پلمب آن توسط شهرداري صادر شده بازديد کردند و قرار شد ظرف هفته جاري اقدام قضايي آن صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي