جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 دريچه هنر 

 نمايش سه فيلم انيميشن «مرکز گسترش» در جشنواره کوُزوو

سه فيلم انيميشن «سوزنبان»، «درخت پرتقالي» و «شايعه» از توليدات مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، در جشنواره انيميشن «کوُزوو» روي پرده مي‌روند.

به گزارش روابط عمومي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، هشتمين دوره جشنواره انيميشن Anibar طي روزهاي 23 تا 29 مردادماه 96 در شهر «پژا» کشور کوُزوو برگزار مي‌شود و فيلم‌هاي انيميشن «سوزنبان» به کارگرداني مهدي خرميان، «درخت پرتقالي» ساخته اميرهوشنگ معين و «شايعه» کار ليلا نوروزي، در بخش مسابقه فيلم‌هاي انيميشن کوتاه جشنواره روي پرده مي‌روند.

در اين بخش، فيلم‌هاي منتخب انيميشن کشورهاي روسيه، فرانسه، آلمان، کرواسي، دانمارک، سوئيس، هلند، جمهوري چک و... به نمايش درمي‌آيند.گفتني است:انيميشن «سوزنبان» درباره‌ي سوزنبان پيري است که سال‌ها به انتظار زني در يک ايستگاه نشسته است تا اينکه متوجه مي‌شود اين زن در تخيل اوست. «درخت پرتقالي» هم درباره‌ي دختر بچه‌اي است که درون پرتقال زندگي کرده و براي احياي درخت، به شهري بالاي ابرها سفر مي‌کند. «شايعه» نيز به روايت داستان زني مي‌پردازد که با ديدن صحنه‌اي دچار سوءتفاهم شده و شايعه‎اي را به وجود مي‌آورد که اين شايعه رفته‌رفته تبديل به يک هيولا مي‌شود و کل جهان را در برمي‎گيرد!

همکاري «جيمز کامرون و آرنولد » براي ساخت سه گانه اي جديد از ترميناتور

همان گونه که از تيتر خبر متوجه شديد نسخه ي ششم ترميناتور در راه است. طبق تازه ترين خبر منتشر شده، ستاره عناوين قبلي ترميناتور يعني «آرنولد شواتزنگر» قرار است براي ششمين بار ترميناتور محبوب سينماي جهان را مقابل دوربين ببرد.به گزارش جام جم آنلاين از 30نما4، فيلمبرداري اين فيلم در سال آينده آغاز خواهد شد و شروعي بر يک سه گانه جديد از ترميناتور مي باشد. سه گانه اي که گفته مي شود «جيمز کامرون» بر ساخته شدنش نظارت مستقيم خواهد داشت.

کارگرداني ترميناتور بعدي بر عهده ي خالق فيلم «ددپول» يعني  «تيم ميلر» مي باشد و آرنولد در اين زمينه اعلام نموده براي احياي مجموعه ي ترميناتور بسيار مشتاق و اميدوار است.

او به دنبال آن است تا به همراه جيمز کامرون بتوانند اين مجموعه فيلم ها را نجات داده و روحي تازه بر کالبد آن ها بدمند. از سال 1984 که نخستين بار ترميناتور به سينما راه يافت چيزي بيش از 30 سال مي گذرد و در اين مدت زمان همواره شاهد بالا و پايين شدن سير تکاملي عناوين ترميناتور بوده ايم.

اخبار موجود همگي نويد سه گانه اي جديد با ساختاري که شايسته ي يک عنوان اکشن است را مي دهند.

بنا به خبري که رسانه ي سينمايي «The Playlist» منتشر نموده، فيلمبرداري نسخه ي ششم ترميناتور در ماه مارس سال آينده تحت نظارت جيمز کامرون و تهيه کنندگي «ديويد اليسون» آغاز مي شود. امتياز ساخت اين عنوان متعلق به شرکت هاي فيلم سازي «پارامونت» و «اسکاي دنس» مي باشد.

موسيقي،نمايش «زنمرد» با اجراي ارکستر ملي ايران

تالار وحدت 23 و 24 مرداد، ميزبان موسيقي،نمايش «زنمرد» با اجراي ارکستر ملي ايران است.به گزارش روابط عمومي بنياد رودکي، «زنمرد» يک اثر ترکيبي است که اجراي موسيقي آن را ارکستر ملي ايران به رهبري فريدون شهبازيان بر عهده دارد.

اين رويداد به نويسندگي و کارگرداني کامران رسول‌زاده و دراماتورژي علي شمس اجرا مي‌شود و آرمان مهربان، تنظيم کننده قطعه‌هاي موسيقي-نمايش «زنمرد» براي ارکستر ملي است.

عاطفه رضوى، سارا ميرايى و کامران رسول‌زاده در اين موسيقي-نمايش به ايفاي نقش مي‌پردازند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي