جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 جهانبخش:
 صعود به دور دوم جام جهاني شدني است 

 
بازيکن ايراني شاغل در ليگ هلند درباره حضور موفق در جام جهاني و دو بازي باقي مانده ايران به صحبت پرداخت.

عليرضا جهانبخش، لژيونر موفق ايران در فوتبال هلند قرار است اين فصل هم در تيم آلکمار بازي کند. اين بازيکن که فصل گذشته يکي از موثرترين بازيکنان ليگ هلند لقب گرفت، درباره شرايط خود و تيمش با يک خبرنگار آزاد انگليسي‌زبان در توييتر به صحبت پرداخت که مصاحبه او را در زير مي‌خوانيد.

* عليرضا تو در سن کمي به فوتبال هلند رفتي. از شرايط حضور در ليگ هلند و تفاوت آن با ايران بگو.

من از وقتي به فوتبال هلند آمدم چيزهاي زيادي از فوتبال ياد گرفتم که مهم‌ترين آن نظم بود. هلندي‌ها فوتبال را در سنين پايه به بازيکنان نوجوان ياد مي‌دهند. خوشبختانه من در 18 سالگي به هلند آمدم که سال خوبي محسوب مي‌شود. قبل از آن در ليگ ايران بازي کردم و بايد بگويم از نظر امکانات، فرق بسيار زيادي بين ايران و هلند است. اين‌جا تمرين‌ها منظم است و شرايط خيلي خوبي براي بازيکنان براي پيشرفت وجود دارد. علاوه بر آن از نظر تاکتيکي هم طبيعتا تفاوت‌هايي وجود دارد. ما در ايران براي چيزهاي ساده مثل توپ، مشکل داريم و اينجا چنين چيزهايي نيست.

* آلکمار سال قبل نتوانست سهميه اروپايي به دست بياورد. هدف و جاه‌طلبي تو و تيمت براي اين فصل چيست؟

بله متاسفانه نتوانستيم صعود کنيم ولي فصل خوبي داشتيم. به نظر مي‌توانست بهتر هم شود. برابر ليون 7 بر يک شکست خورديم و در فينال جام حذفي هم نتوانستيم موفق شويم و باختيم. امسال تمرين‌دهنده جديدي و البته تاکتيک جديدي در تيم ما وجود دارد و من اميدوار و خوش‌بينم که سال خوبي نسبت به قبل داشته باشيم. در نهايت طبيعي است که به قهرماني حداقل در يک جام فکر کنيم. براي خود من هم امسال سال جام جهاني است. مي‌خواهم توانايي‌هايم را نشان دهم و بتوانم بهتر از قبل خودم را نشان دهم تا به تيم ملي برسم.

* درباره صعود به جام جهاني همراه تيم ملي ايران بگو.

مردم فکر مي‌کنند ما صعود خيلي آساني به جام جهاني داشتيم ولي واقعا اين طور نبود. ما با کار گروهي و البته رابطه خوب بين بازيکن و مربي توانستيم به اين موفقيت دست يابيم تا صعود ما به جام جهاني آسان جلوه کند. مي‌خواستيم هر روز و هر بازي بهتر و بهتر شويم و سطح فوتبال ايران را بالا ببريم. ما در دو بازي آينده هم 6 امتياز را مي‌خواهيم تا با بهترين نتيجه ممکن به جام جهاني برسيم. ان‌شاءالله بتوانيم بازي دوستانه بزرگ داشته باشيم تا حضور موفقي هم در جام جهاني داشته باشيم.

* آيا فکر مي‌کنيد اکنون صعود به دور دوم جام جهاني براي شما امکان‌پذير باشد؟

انتظارات از تيم ملي خيلي بالا رفته است. اين کار اصلا آسان نيست. صعود به دور دوم کار دشواري است. با اين حال فکر مي‌کنم بازي‌هاي دوستانه بزرگ و آمادگي مناسب عوامل مهمي براي بالا بردن کيفيت تيم باشند. تيم‌هاي جام جهاني با انتخابي فرق مي‌کند. ما در دوره قبل (جام جهاني 2014) عملکرد خوبي داشتيم ولي براي صعود کافي نبود. حالا ان‌شاءالله بازي‌هاي دوستانه خوبي داشته باشيم تا بتوانيم به دور دوم جام جهاني هم برسيم.

* به نظر شما دليل لژيونرهاي زياد فوتبال ايران در اين سال‌ها چه بوده است؟

به نظر من اولين دليل به خاطر کارلوس کي‌روش بوده. ببينيد امکانات اروپا با ايران فرق مي‌کند و بازيکن وقتي بخواهد پيشرفت کند بايد محدوديت‌ها را کنار بگذارد. دليل دوم از نظر من جام جهاني است که بيش‌تر بازيکنان مي‌دانند کادر فني بازيکنان لژيونر را مد نظر قرار مي‌دهد و به نظرم همين عوامل باعث شدند که ما لژيونرهاي زيادي در اين سال‌ها داشته باشيم.

* نظرت درباره دو بازي با کره جنوبي و سوريه چيست؟

ما با 100 درصد توان براي اين دو بازي به ميدان خواهيم رفت تا 6 امتياز را کسب کنيم. بازي با کره در سئول اصلا آسان نيست و براي آن‌ها بازي خاصي است چون مي‌خواهند بعد از مدت‌ها ايران را شکست دهند. در بازي برابر سوريه هم انگيزه‌هاي زيادي داريم چون آن‌ها در کوالالامپور اصلا برخورد خوبي با ما نداشتند و ما مي‌خواهيم تلافي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي