جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 خبرنامه  

 رحمان:

مي‌خواهم بار ديگر رکورد جهان را بشکنم

قوي‌ترين پارالمپين جهان گفت: هدف اصلي من اين است که مدال طلا را از آن خود کنم و به لطف خدا بار ديگر بتوانم رکورد جهان را بهبود ببخشم.

سيامند رحمان در رقابت‌هاي جهاني در دسته به اضافه 107 کيلوگرم به ميدان خواهد رفت و با حريفاني چون «آمر مسعد» از مصر و «جميل الشبلي» از اردن رقابت خواهد کرد.

سيامند رحمان در گفت و گو با سايت کميته بين المللي پارالمپيک در خصوص اين رقابت‌ها اظهار داشت: هدف اصلي من اين است که مدال طلا را ببرم و به لطف خدا بار ديگر بتوانم رکورد جهان را بهبود بخشم. هدف من بالا بردن پرچم عزيز کشورم است.

رحمان در بازي‌هاي پارالمپيک 2016 ريو موفق شد وزنه 310 کيلوگرمي را روي سينه ببرد و دومين مدال طلاي پياپي خود را به گردن آويزد. در همين مسابقات، مسعد مصري با 235 کيلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد.

وي گفت: احساس خوبي داشتم. حقيقت اين است که همه منتظر رکوردشکني من در آن مسابقات بودند و من سخت تمرين کرده بودم تا بتوانم به قولي که داده بودم عل کنم. خيلي خوشحال و راضي هستم که توانستم پرچم کشورم را در چنين رقابت مهمي به اهتزاز درآورم و مردم کشورم را شاد کنم. ورزشکاران ما ثابت کردند که مي‌توانند بدرخشند و به افتخارآفريني به خود ببالند.

رحمان ادامه داد: کساني که کنارم بودند تشويقم کردند؛ به ويژه پدر و مادرم. آنها بزرگ ترين نقش را در تشويق من براي روي آوردن به پاورليفتينگ داشتند. مردم کشورم نيز با مهرباني و احترام خود باعث شدند به اين راه ادامه دهم و با وجود مشکلاتي که در اين راه وجود داشت، سعي کردم در همه اين سال‌ها به اهدافم برسم.

بشار رسن از امروز در تمرين پرسپوليس

هافبک عراقي سرخپوشان امروز بعد از حضور در تهران در تمرين پرسپوليس حاضر خواهد شد.

پس از اتمام ليگ عراق و قهرماني تيم نيروي هوايي در اين مسابقات، بشار رسن هافبک عراقي که با پرسپوليس قرارداد امضا کرده، امروز (يکشنبه) با پرواز ساعت 12 به سمت تهران خواهد آمد.

اين هافبک ملي‌پوش عراقي پس از حضور تهران در محل تمرين پرسپوليس حضور پيدا خواهد کرد.

صيد جديد سپاهان از عراق

مهاجم عراقي تيم فوتبال سپاهان قرارداد خود را با اين تيم رسما ثبت کرد.

مروان حسين، مهاجم عراقي تيم فوتبال سپاهان، ديروز(شنبه) به صورت رسمي قرارداد دو ساله خود را با سپاهان امضا کرد تا در ادامه هفدهمين دوره ليگ برتر اين تيم را همراهي کند.

مسئولان سپاهان در تلاش هستند از مهاجم جديد خود در دربي اصفهان استفاده کنند.

ديدار تيم‌هاي ذوب‌آهن و سپاهان پنجشنبه 26 مردادماه برگزار مي‌شود.

بازگشت علي عسگري به سياه‌جامگان

بازيکن فصل گذشته تيم ماشين‌سازي تبريز دوباره راهي سياه‌جامگان شد.

حميد علي عسگر که فصل گذشته در نيم فصل دوم از سياه‌جامگان به ماشين‌سازي تبريز پيوست، بار ديگر راهي اين تيم شد. اين در حالي است که علي عسگر بارها عليه مسئولان سياه‌جامگان در قبال پرداخت نشدن مطالباتش موضع گرفته بود.

يزداني:

در پاريس بهترين کشتي‌ها را به نمايش مي‌گذارم

دارنده مدال طلاي المپيک با بيان اينکه از آمادگي خوبي براي حضور در رقابت‌هاي جهاني پاريس برخوردار است، گفت: سعي مي‌کنم بهترين کشتي‌ها را به نمايش بگذارم تا مردم از ديدن آنها لذت ببرند.

حسن يزداني درباره آخرين وضعيت خود در آستانه حضور در مسابقات جهاني 2017 پاريس و مصاف مقابل بهترين‌هاي جهان در وزن جديد، اظهار کرد: همه تمرکزم معطوف به اين است که در اين وزن نيز بهترين نتايج را کسب کنم و مقابل حريفان جهاني بهترين نمايش را داشته باشم. اميدوارم با دعاي خير مردم بتوانم کشتي‌هاي خوبي بگيرم و دل آنها را شاد کنم.

دارنده مدال طلاي المپيک با بيان اينکه از آمادگي خوبي براي حضور در اين رقابت‌ها برخوردار است، گفت: انتظار از من بالاست و ان‌شاءالله بتوانم اين انتظارات را برآورده کنم. بعد از جام جهاني تمرينات خوبي را براي حضور در بازيهاي کشورهاي اسلامي پشت سر گذاشتم و توانستم در اين رقابت‌ها مقابل کشتي‌گيران صاحب نام دنيا کشتي‌هاي خوبي را به نمايش بگذارم. در رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي نيز مقابل حريفان داخلي نمايش خوبي داشتم و ان‌شاءالله در ادامه اين روند بتوانم در مسابقات جهاني پاريس نيز عملکرد قابل قبولي داشته باشم.

وي درباره سخت‌ترين رقيب خود در مسابقات جهاني، گفت: همه رقبايم خوب هستند و نبايد هيچ کدام از آنها را دست کم گرفت چرا که همه براي برد به ميدان مي آيند و من نيز سعي مي‌کنم بهترين کشتي‌ها را ارائه دهم تا مردم از ديدن کشتي‌هايم لذت ببرند.

مصاف شاگردان کي روش با ميزبان جام جهاني

دو تيم ملي ايران و روسيه 18 مهرماه در ديداري دوستانه برابر هم به ميدان خواهند رفت.

فدراسيون فوتبال روسيه اعلام کرد اين تيم روز 18 مهرماه در ديداري دوستانه در کشور روسيه به مصاف تيم‌ ‌ملي ايران خواهد رفت. اين خبر را يکي از مسوولان ارشد فدراسيون فوتبال روسيه اعلام کرد و در تاييد آن عنوان کرد که تمام توافقات صورت گرفته است و اين ديدار در تاريخ مذکور قطعا برگزار خواهد شد.

محل برگزاري اين ديدار هنوز مشخص نشده است و فدراسيون فوتبال روسيه گزينه‌هايي را در اختيار ايران قرار داده است تا بتواند نظر نهايي ايران را براي مکان اين ديدار دوستانه تعيين کند.

تيم‌ ‌ملي روسيه در آخرين رده‌بندي فيفا در رده 62 قرار گرفت. تيم‌ ‌ملي ايران نيز صعودش را به جام جهاني توانسته قطعي کند و اين ديدار يکي از ديدارهاي دوستانه شاگردان کارلوس کي‌روش قبل از جام جهاني خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي