جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5628

 ميز خبر 

 طي مراسمي رسمي

اتوبان نيايش به «آيت‌الله هاشمي رفسنجاني» تغيير نام داد

بزرگراه «نيايش»، طي مراسمي رسمي، به نام «آيت الله هاشمي رفسنجاني» نام گرفت.به گزارش ايسنا، پس از ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني برخي از اعضاي شوراي شهر پيشنهاد نامگذاري يکي از خيابانها يا ميادين به نام اين يار ديرين امام و رهبري را داشتند که سرانجام پس از بررسي‌هاي مختلف، تغيير نام بزرگراه نيايش به نام «آيت‌الله هاشمي رفسنجاني» به تصويب حداکثري اعضاي شوراي شهر رسيد.

دو مقام ارشد داعش در فهرست "تروريست‌هاي جهاني" آمريکا قرار گرفتند

آمريکا دو رهبر ارشد داعش را در فهرست "تروريست‌هاي جهاني" خود قرار داده است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسيا، "احمد الخاد"، شهروند سوري و "ابو يحيي العراقي" دو رهبر ارشد داعش هستند که توسط آمريکا در فهرست تروريست‌هاي جهاني قرار گرفته‌اند.نفر اول مسئول ساخت بمب براي داعش است که چندين غيرنظامي را در اروپا با همين بمب‌ها به کام مرگ فرستاده و فرد دوم يکي از اشخاص برجسته داعش است که به ابوبکر البغدادي، رهبر اصلي داعش گزارش مي‌رساند.

وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرد که الخاد مديريت بمب‌هاي داعش را برعهده دارد که در حملات نوامبر 2015 در پاريس و مارس 2016 در بروکسل باعث کشته شدن افراد بيگناه زيادي شد.

انفجار در داغستان روسيه دو کشته برجاي گذاشت

بر اثر وقوع انفجار يک "وسيله نامشخص" در داغستان روسيه، دست کم دو تن کشته شدند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري تاس، در جريان انفجار اين وسيله انفجاري نامشخص در داغستان روسيه دو تن کشته شدند و منابع اورژانسي روسيه نيز اين انفجار را تاييد کرده‌اند.

آنها گفتند: دو تن ديگر در جريان انفجار زخمي شدند که به بيمارستان منتقل شده‌اند.اين انفجار در يک کيلومتري روستاي "نووگاگاتلي" رخ داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي