جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5628

 يك نكته از هزاران 

 تأخيرى كه به آن عادت كرده‌ايم!

يكي از مواردي كه بودنش، براي سلامت و موفقيت جامعه، ضروري است، ميزان اعتماد مردم به مسئولان خود در رده‌ها و حوزه‌هاي مختلف مي‌باشد.

يكي از مسائلي كه در تقويت هرچه بيش‌تر اين اعتماد، اثرگذار است، ادامه پيدا نكردن كاستي‌ها و مشكلاتي است كه مردم در زمينه‌هاي مختلف ممكن است با آنها مواجه باشند. اين مشكلات به دو دسته تقسيم مي‌شوند؛ دسته نخست، آنها كه حل و رفع‌شان زمان‌برتر مي‌باشد و دسته دوم، مواردي كه مي‌توان در كوتاه‌مدت براي حل آن‌ها اقدام نمود. در هر دو مورد، مي‌توان با ارائه گزارش‌هاي دقيق، واقعي (و نه فرماليته) و مرحله به مرحله از انجام اقداماتي درراستاي حل آنها، مردم را در جريان تلاش‌ها در جهت حل مشكل مزبور قرار داد. اما يكي از مواردي كه در كشور ما نيازمند توجه جدي است، مشكلاتي هستند كه به كرّات، در رسانه‌هاي مختلف پيرامون آنها اطلاع‌رساني مي‌شود، مقالات، گزارش‌ها و گفتگوهاي خبري متعدد درمورد آنها تهيه و منتشر مي‌شود، اما در عمل، اقدام عملي جدي درراستاي رفع آن صورت نمي‌گيرد. اين مساله به خصوص درمورد موضوعاتي كه جزء دسته دوم هستند و مي‌توانند راحت‌تر و طي زمان كم‌تر، حل و فصل شوند، مهم‌تر است. چراكه جامعه، تأخير و تعويق در رفع مشكلاتي را كه در كوتاه‌مدت حل‌شدني هستند، نمي‌تواند بپذيرد.

يك نمونه بسيار ساده و ابتدايي اين مساله نيز، نقاط حادثه‌خيز و عدم ايمن‌سازي آنها، عليرغم حوادث ناگواري است كه در آنها اتفاق افتاده و منجر به كشته شدن چندين و چند انسان شده است.

براي اين مساله، مثال و مصداق فراوان است و با توجه به اين امر، يكي از اصلي‌ترين اموري كه ما در سطح ملي و براي پيشرفت واقعي جامعه به آن نيازمنديم، پاي‌بندي مسئولان به اتمام كارها در بازه‌هاي زماني معين است؛ به طوري‌كه كارها، در همان زماني كه براي انجام‌شان نياز است به اتمام برسند و اين‌گونه نباشد كه حل يك مشكل كه به طور طبيعي يك - الي دو ماه زمان مي‌برد، در طول شش ماه انجام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي