جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5633

 در استان 

 معاون بازرگاني سازمان صنعت‌ آذربايجان غربي:

عراق مقصد 65 درصد کالاهاي صادراتي آذربايجان غربي است

اروميه- صديقي

معاون امور بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: در 4 ماه نخست سال 96 از کل صادرات آذربايجان غربي به کشورهاي همجوار، 65 درصد صادرات به کشور عراق انجام شده است.

حسين محمدجاني با مقايسه عملکرد 4 ماه نخست معاونت امور بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربايجان غربي در سال 96 در قياس با همين مدت در سال 95 اظهار داشت: در اين مدت صادرات از لحاظ وزني 34 درصد افت و از لحاظ ارزشي 3 درصد رشد داشته است و واردات نيز از لحاظ وزني 12.30 درصد رشد و از لحاظ ارزشي 8 درصد افت داشته است.

معاون امور بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي با اشاره به عمده کالاهاي صادر شده توسط تجار و امور گمرکات در 4 ماه نخست امسال گفت: در اين رابطه خرما، هندوانه تازه، آب سيب، روغن صنعتي، کف‌پوش منگوله باف، سيمان پورت لند به‌استثناي سيمان‌سفيد، سيب تازه، آب‌ميوه کنسانتره، محصولات پلاستيکي، محصولات نباتي، آب سيب، مغز پسته و نيز يک مقدار شيريني ازجمله کالاهاي صادراتي استان آذربايجان غربي بوده است.

وي با اشاره به اينکه بيشترين صادرات به کشور عراق که از کشورهاي هدف صادراتي است 65 درصد بوده است افزود: از سوي ديگر کشور ترکيه با 24 درصد، پاکستان با 2.2 درصد، افغانستان 1.2 و ارمنستان 1.1 و روسيه، هلند، کره، گرجستان، آلمان با زير 1 درصد از ديگر کشورهاي هدف صادراتي آذربايجان غربي هستند.

محمدجاني با بيان اينکه اعزام هيئت تجاري به جمهوري آذربايجان سبب افزايش همکاري دوجانبه در بخش‌هاي کشاورزي، صنعتي، گردشگري و نمايشگاهي شده است افزود: از سوي ديگر، سبب برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي ايران در نخجوان، منجر به افزايش همکاري درزمينه صادرات شد.

وي بيشترين کالاي وارداتي در سال گذشته را موز دانست و بيان کرد: علاوه بر آن، پرتقال تازه يا خشک‌شده، دستگاه کمباين، موتور گيربکس آسانسور، تخته فيبري، نخ چند لايه، ماشين‌هاي تراش، اجزا و قطعات تريلر، يراق‌آلات براي در و پنجره پي‌وي‌سي و يو پي‌وي‌سي از ساير محصولات وارداتي بوده است.

وي با اشاره به اينکه سهم ارزشي کشور ترکيه به‌عنوان کشور مبدأ وارداتي در 4 ماهه اخير 70 درصد بوده است؛ افزود: سهم ساير کشورهاي مبدأ وارداتي ازجمله اکوادور 5 درصد و آلمان 4 درصد، ايتاليا 3 درصد، چين 2 درصد، لهستان 1.5 درصد و قبرس 1 درصد، گرجستان و عراق و هلند 1 و زير 1 درصد است.

فرماندار پرديس:

کمبود آب در شهرستان پرديس نداريم

پرديس- صادقعلي

فرماندار شهرستان پرديس گفت: کمبود آب در شهرستان پرديس نداريم؛ اما براي تأمين آب موردنياز در آينده، خط انتقال آب از سد لار به سد لتيان اجرا مي‌شود.

مرتضي حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش درخصوص مشکل کمبود آب آشاميدني، صنعتي و کشاورزي در شهرستان پرديس اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان پرديس کمبود آب نداريم؛ اما برنامه‌ريزي‌هايي که براي آينده شهرستان در نظر گرفته شده است، نياز به منابع آبي بيشتر را ضروري مي‌سازد.

وي درخصوص اين تصميمات گفت: برنامه‌ريزي‌ها شامل اجراي يک خط انتقال آب از سد لار به سد لتيان بوده تا بخشي از آب شرب موردنياز شهر تهران تأمين شود.

فرماندار شهرستان پرديس افزود: همچنين از اين خط لوله انشعابي نيز گرفته خواهد شد تا وارد تصفيه‌خانه آب شهر پرديس شود.

وي اضافه کرد: پس از تکميل و بهره‌برداري از خط انتقال آب سدهاي لار و لتيان، افزايش ورودي آب را به شهرستان شاهد خواهيم بود؛ به صورتي که در حال حاضر يک هزار و 200 ليتر آب در ثانيه به شهرستان وارد مي‌شود اما پس از آن به دو هزار و 500 ليتر در ثانيه خواهد رسيد.

حيدري با بيان اينکه اين طرح مشکلات را به شکل وسيع رفع مي‌کند، اضافه کرد: شهرستان پرديس در آينده براي شهروندان تهراني محل تفرجگاهي خوبي خواهد بود و مردم در اين فضاي خوب و هواي بسيار عالي گردش و تفريح کرده و در کنار آن اشتغال‌زايي بالايي صورت مي‌گيرد و اين امر تأثير بسزايي در کاهش نرخ بيکاري خواهد داشت.

پذيرش مقاله پژوهشگر برق منطقه‌اي خوزستان در کنفرانس بين‌المللي تحقيقات بنيادين در مهندسي برق ‏‏

‏ اهواز – خبرنگار آفرينش

مقاله يکي از کارکنان شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در کنفرانس بين‌المللي تحقيقات بنيادين در مهندسي برق که در تهران برگزار شده بود پذيرش و به صورت سخنراني ارائه گرديد.مقاله سعادت بهرامي از کارکنان معاونت بهره‌برداري با عنوان“ جايابي بهينه سيستمهاي ذخيره‎ساز انرژي به همراه پاسخ تقاضا به منظور تشکيل نيروگاه مجازي“ در کنفرانس بين‌المللي تحقيقات بنيادين در مهندسي برق که در دانشگاه علامه طباطبايي تهران برگزار شده بود، پذيرش و به صورت سخنراني ارائه گرديد. در بخشي از اين مقاله آمده است: در دهه‎هاي اخير انواع تکنولوژيهاي ذخيره‌ساز انرژي به طور روزافزوني توسعه پيدا کرده‌اند. از سوي ديگر، پاسخ تقاضا يکي از مسائل مطرح در سيستمهاي تجديد ساختاريافته است. اين موضوع به معني تغيير در مصرف برق مشترکان نسبت به الگوي طبيعي مصرف آنها مي‎باشد. به مجموعه‎اي از بارها، منابع توليد پراکنده و ذخيره‎کننده‎هاي انرژي الکتريکي (منابع انرژي توزيع شده)، که با هم جمع شده‎اند، نيروگاه مجازي گفته مي‎شود. هدف نيروگاه مجازي بيشينه کردن ميزان سود خود است. زماني که نيروگاه مجازي تا حدي بارهاي مجموعه خود را کاهش مي‎دهد، اين کاهش بار مصرفي، خود نوعي توليد مجازي برايش محسوب مي‎شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي