جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5647

 خبر هنري 

 روزهاي پاياني تصويربرداري «پايتخت 5»

تهيه کننده مجموعه تلويزيوني «پايتخت5» از روزهاي پاياني تصويربرداري سريال در فصل پنجم در پروداکشني ويژه و خاص خبر داد.

به گزارش مهر، الهام غفوري تهيه کننده سريال «پايتخت5» درباره لوکيشن و فضايي که اين روزها درگير آن در قصه هستند، گفت: در پروداکشني ويژه و خاص روزهاي پاياني سريال با کارگرداني سيروس مقدم سپري مي شود و در روزهاي پاياني کار هستيم.

وي ادامه داد: فصل پنجم سريال در فضايي جديد و با سبک و سياقي ديگر نسبت به آنچه تا به حال ديده ايد، ساخته مي شود و قطعا اين مساله کار توليد را سخت و طاقت فرسا خواهد کرد.

غفوري درباره فضا و داستان عنوان کرد: «پايتخت5» چه به لحاظ داستان و چه به لحاظ ابعاد مختلف شخصيت ها و نوع قصه گويي نيازمند ساخت دکور، انتخاب لوکيشن هاي ويژه و... بود و اين مساله کار ما را در اجرا سخت تر از قبل کرده است. من و تيم فعال در اين پروژه سنگين اميدوار هستيم توقع چند ساله مردم از سريال «پايتخت» که هر ساله کار ما را سخت و سخت تر کرده است امسال نيز برآورده شود.

بازيگران اين سريال محسن تنابنده، احمدمهرانفر، عليرضا خمسه، ريما رامين فر، نسرين نصرتي، هومن حاجي عبدالهي، بهرام افشاري، سارا و نيکا فرقاني، مجتبي بلال حبشي، مصطفي بلال حبشي، سلمان خطي و... هستند.

فروش آخرين ساخته کيارستمي به آمريکا و بريتانيا

کمپاني «Janus Films» حق پخش فيلم «24 فريم» را در آمريکاي شمالي و بريتانيا به دست آورد.

به گزارش ايسنا به نقل از اسکرين، فيلم تجربي «24 فريم» آخرين ساخته عباس کيارستمي که تهيه‌کنندگي آن بر عهده احمد کيارستمي و «چارلز گيلبرت» از کمپاني «CG Cinema» است، طي سه سال مقابل دوربين رفته است و اولين نمايش خود را امسال در بخشي ويژه به مناسبت هفتادمين سالگرد برگزاري جشنواره کن تجربه کرد.

«Janus Films»کمپاني خواهر «Criterion Collection» که مسئوليت توزيع «24 فريم» را در اختيار گرفته، قرار است شرايط اکران اين فيلم را از سال آينده ميلادي در آمريکاي شمالي و بريتانيا فراهم کند.

کمپاني «Criterion Collection» نيز پيش از اين اعلام کرده مجموعه‌اي از آثار منتخب عباس کيارستمي را در سال 2018 ترميم و بازسازي مي‌کند.«پيتر بِکِر» رئيس کمپاني «Criterion Collection» در اين باره گفت: آخرين ساخته کيارستمي يک رويداد سينمايي اصيلي و حقيقي و فرصتي است براي اداي احترام به هنرمندي که زندگي ما را تحت تاثير قرار داده است و مهمتر آن که فرصتي است براي يافتن چيزي که براي ما به يادگار گذاشته است: تاملي اساسي بر تصلاوير متحرک که ساخت آن
سه سال به طول انجاميده است.

نمايش دوباره «ليلا» در سينماها

فيلم سينمايي «ليلا» پس از بيست سال در روز ملي سينما و در گروه هنروتجربه دوباره بر پرده سينماهاي مي‌آيد.

به گزارش ايسنا، طبق گزارش رسيده، گروه هنروتجربه از همان آغاز فعاليت خود، به مناسبت‌هايي يکي از فيلم‎هاي کلاسيک و ماندگار تاريخ سينماي ايران را به نمايش درآورده ‎است از جمله اين فيلم‌ها مي‌توان به «گاو»، «ساز دهني»، «باشو، غريبه کوچک»، «اون شب که بارون اومد»، «گاوخوني»، «شهرزيبا»، «رقص در غبار»، «چهارشنبه سوري»،
«دختر لر»، «ديده‌بان» و … اشاره کرد و حالا همزمان با روز ملي سينما فيلم خاطره‌انگيز و پرطرفدار «ليلا» به کارگرداني داريوش مهرجويي اکران خود را در هنروتجربه آغاز مي‎کند.

«ليلا» دوازدهمين فيلم بلند داريوش مهرجويي در سال 1375 ساخته شد و در سالي که به نمايش درآمد، تمام جوايز اصلي جشنواره فيلم فجر را از آن خود کرد.

«ليلا» اولين فيلمي است که ليلاحاتمي در آن مقابل دوربين داريوش مهرجويي قرار گرفته‌است و اين همکاري سال‌ها بعد با فيلم«نارنجي‌پوش» تکرار شد.

علي مصفا ديگر بازيگر اين فيلم اما پيش از آن در فيلم «پري» با مهرجويي همکاري کرده‌بود و اين همراهي در فيلم‌هايي چون «دختر دايي گمشده» و«ميکس» تکرار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي