جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

 خبرنامه  

 ناظم الشريعه:

توانايي درخشش در مسابقات ترکمنستان را داريم

سرمربي تيم فوتسال ايران گفت: تلاش مي‌کنيم تا بهترين نتيجه را در بازي‌هاي آسيايي ترکمنستان بگيريم.به گزارش ميزان، محمد ناظم‌الشريعه در حاشيه مراسم بدرقه تيم‌هاي ملي فوتسال آقايان و بانوان به مسابقات داخل سالن آسيا که قرار است به ميزباني عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شود، با اشاره به برگزاري مراسم بهترين‌هاي فوتسال کشور اظهار داشت: با برگزاري اين مراسم‌ها موافقيم و دوست داريم اين اتفاق‌ها بيفتد. جامعه فوتسال ما حدود 20 سال است که زحمت مي‌کشد.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هايش خاطرنشان کرد: تمرينات پرفشاري را پشت سر گذاشتيم و البته تلاش کرديم بهترين‌ها و آماده‌ترين‌ها را به تيم ملي دعوت کنيم. 3 اردوي يک روزه داشتيم و مي‌خواستيم بازيکنان مشخص شوند. کار خود را از 18 شهريور آغاز کرديم و درست است که تا زمان آغاز مسابقات تنها 4 روز زمان داشتيم اما تلاش مي‌کنيم بهترين نتيجه را بگيريم. اکنون روي هماهنگي بازيکنان کار مي‌کنيم. اين بازيکنان که توانستند در جام جهاني به موفقيت برسند مطمئناً توانايي درخشش در آسيا را هم دارند.

سرمربي تيم ملي فوتسال کشورمان با اشاره به سرعت پيشرفت کشورهاي آسيايي در فوتسال، گفت: با اين حال بايد توجه کنيم که توقعات از ايران بالاست، همين الان تورنمنتي در کشور تايلند و با حضور آرژانتين برگزار مي‌شود و نشان مي‌دهد همه کشورها در حال پيشرفت هستند.

تاهيتي حريفي ناشناخته براي ما است، اردن و قرقيزستان هم در گروه ما هستند و مي‌توان گفت که با 3 سبک متفاوت فوتسال روبه‌رو هستيم، با اين حال تلاش مي‌کنيم توانايي‌هاي خود را ثابت کنيم.ناظم‌الشريعه در پاسخ به اين پرسش که «آيا در صورت صعود ايران از گروه خود، شاگردان اين مربي در مرحله بعد با تايلند يا ژاپن روبه‌رو خواهند شد يا خير؟» تصريح کرد: بله اگر از گروه خود صعود کنيم با يکي از اين دو تيم بازي خواهيم کرد.

وي در اين باره که چرا تنها يک سکه براي بهترين‌هاي فوتسال در نظر گرفته شده است، تصريح کرد: نمي‌دانم اما انگار تنها يک سکه داده شده است. اين مراسم براي اولين بار برگزار شد و ما هم با اين مراسم موافقيم. حرف و حديث‌هاي زيادي درباره اين مراسم وجود داشت.فوتسال بايد ساز و کار جدا و مشخصي داشته باشد و اين کار به برطرف شدن حرف و حديث‌ها و ايرادهاي موجود کمک خواهد کرد.

سرمربي تيم ملي فوتسال در اين باره که به نظر مي‌رسد برگزاري مراسم برترين‌هاي فوتسال بيشتر تبليغاتي بوده است و چرا اين مراسم پس از 11 هفته از شروع ليگ جديد برگزار شد، اظهار داشت: من با صحبت شما موافقم و معتقدم اين مراسم بايد زودتر از اينها مانند فوتبال برگزار مي‌شد، اما همين که افراد فوتسالي دور هم جمع شدند به رشد فوتسال کمک مي‌کند و فدراسيون فوتبال موظف مي‌شود کارهايي بهتر و با برنامه‌ريزي بهتري داشته باشد.

جردن باروس رئيس کميسيون کشتي کاران شد

جردن باروس آمريکايي دارنده مدال‌هاي طلاي جهان و المپيک به عنوان رئيس کميسيون ورزشکاران اتحاديه جهاني کشتي انتخاب شد.

باروس جايگزين کارل هيون کشتي گير زن کانادايي در اين سمت شده است. کميسيون ورزشکاران در سال 2013 ميلادي و براي استفاده از نظرات کشتي‌گيران در اتحاديه جهاني تشکيل شده است و باروز در هيئت رئيسه اتحاديه جهاني داراي حق رأي است.

کميسيون ورزشکاران در دوره جديد با حضور کميل قاسمي دارنده مدال نقره و برنز المپيک و نقره جهان، اودونايو آدکوورويه دارنده مدال برنز رقابت هاي جهاني 2015 و نقره رقابت‌هاي جهاني 2017 در کشتي زنان از نيجريه ، جردن باروس (رئيس کميسيون) دارنده مدال طلاي المپيک و چهار مدال طلاي جهان از آمريکا، آرسن جلفالکيان دارنده مدال نقره المپيک و چند مدال طلا، نقره و برنز جهان در کشتي فرنگي از ارمنستان، سوفيا ماتسون دارنده مدال برنز المپيک و چند مدال طلا، نقره و برنز جهان در کشتي زنان از سوئد، ملونين نومونوي دارنده مدال‌هاي طلا و نقره جهان در کشتي فرنگي از فرانسه، يانان سان دارنده مدال برنز المپيک و طلا و نقره جهان در کشتي زنان از چين فعاليت خود را آغاز کرده است.

شفاف‌سازي کريمي در مورد اخراجي‌هاي نفت

سرمربي تيم فوتبال نفت طلاييه در خصوص کنار گذاشتن برخي بازيکنان لز اين تيم واکنش نشان داد.

اخراج 8 بازيکن از نفت تهران بعد از بازگشت علي کريمي به اين تيم باعث شد اين ذهنيت ايجاد شود که سرمربي نفتي‌ها به خاطر اختلافش با حميد درخشان بازيکنان مدنظر او را کنار گذاشته است. در چند روز اخير صحبت‌هاي زيادي هم در اين زمينه در رسانه‌ها مطرح شد و با توجه به اين قضيه کريمي در صحبت با شاگردانش آنها را از تصميمات اخيرش آگاه کرد.سرمربي نفت در صحبت‌هايي که با بازيکنان تيمش داشته در مورد دليل اخراج 8 بازيکن گفته که کنار گذاشتن اين نفرات برخلاف آنچه عنوان شده به خاطر اين نبوده که سرمربي قبلي آنها را انتخاب کرده بلکه اين موضوع به دليل مسائل فني بود.

کريمي همچنين تاکيد کرده قصد تقويت تيم در نيم فصل را دارد از اين‌رو بهتر ديده از همين الان ليست تيم را خالي کند تا جا براي جذب بازيکن جديد باشد ضمن اينکه تا نيم فصل به بازيکنان جوان فرصت خواهد داد تا خود را نشان دهند.

نکته قابل توجه اينکه در بين بازيکنان جوان نفت نفراتي از جمله رضا عليزاده، پويا اميني و ميلاد احمدي هستند که در زمان درخشان به نفت آمدند و کريمي بعد از زير نظر گرفتن عملکرد آنها در تمرينات تصميم گرفت اين نفرات را در تيمش حفظ کند و اين مسئله باعث شد ديگر بازيکنان نفت به اين نتيجه برسند سرمربي تيم‌شان به دنبال تسويه حساب با حميد درخشان نيست.

دادکان از دانشگاه آزاد رفتني شد

استعفاي معاون ورزش دانشگاه آزاد مورد موافقت مسئولان اين دانشگاه قرار گرفت.

به دنبال تغييرات صورت گرفته در مديريت دانشگاه آزاد اسلامي، معاونت ورزش در معاونت دانشجويي فرهنگي تجميع شد و امور تربيت بدني دانشگاه در حوزه معاونت دانشجويي فرهنگي اداره مي‌شود.

پس از اين تغييرات، محمد دادکان که در سال‌هاي گذشته به عنوان معاون ورزش فعاليت مي‌کرد، از سمت خود استعفا کرد که اين استعفا مورد موافقت فرهاد رهبر، رئيس دانشگاه آزاد قرار گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي