جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 در استان 

 شهردار دماوند خبر داد؛

اتخاذ تمهيدات لازم براي کاهش بار ترافيکي در دماوند

دماوند- صادقعلي

شهردار دماوند از اتخاذ تمهيدات لازم براي کاهش بار ترافيک در اين شهر خبر داد و گفت: ايستگاه‌هاي تاکسي درون‌شهري و برون‌شهري دماوند ساماندهي مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، عباس صفري در حاشيه برگزاري نشست شوراي ترافيک شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وجود ترافيک در شهر دماوند اظهار کرد: با توجه به افزايش جمعيت و ساخت وسازها با معضل ترافيک در شهر دماوند مواجه هستيم.

وي با بيان اينکه با مرور زمان معضل ترافيک افزايش پيدا مي‌کند، افزود: بلوارهاي شهيدبهشتي و آيت‌ا... خامنه‌اي از نقاط ترافيکي شهر دماوند است که پارک خودروها به صورت نامنظم صورت مي‌گيرد و اين موضوع باعث ايجاد گره‌هاي ترافيکي در اين نقاط شده است.

شهردار دماوند با بيان اينکه اقدامات خوبي براي توسعه شبکه معابر در دماوند انجام شده است، گفت: در اين زمينه، معابر بلوار بعثت، يادگار امام در مهک، بلوار شورا و خيابان‌هاي دسترسي جيلارد طراحي شده‌اند تا بار ترافيکي بلوار آيت‌ا... خامنه‌اي و شهيد بهشتي را کاهش دهند.

صفري با اشاره به لزوم ساماندهي ايستگاه‌هاي تاکسي در ميدان امام رضا(ع) گيلاوند تصريح کرد: بعضي از ايستگاه‌هاي تاکسي را در پايانه مسافربري جديد دماوند جانمايي کرده‌ايم که به‌زودي جابه‌جايي آنها صورت مي‌گيرد.

وي ادامه داد: بعضي ديگر از ايستگاه‌هاي تاکسي در قطعه زمين پايين‌تر از پمب بنزين مستقر هستند که براي اين موضوع نيز شهرداري در حال تملک اين زمين است تا طرح احداث پايانه مسافربري درون‌شهري با مشارکت بخش خصوصي اجرايي شود؛ با اجراي اين طرح، هم ايستگاه‌هاي تاکسي ساماندهي مي‌شوند و هم تعداد 350 واحد پارکينگ در اين طرح پيش‌بيني شده است.

افتتاح تقاطع غيرهمسطح در محور خوي- قطور- رازي

اروميه- صديقي

تقاطع غيرهمسطح محور خوي- قطور – رازي با هدف کاهش تصادفات و ايمن‏سازي مسير دسترسي به پايانه مرزي رازي به بهره‎برداري رسيد.مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي در مراسم بهره‎برداري از تقاطع غيرهمسطح محور خوي- قطور- رازي گفت: اين تقاطع به طول يک هزار و 100 متر و با اعتبار 36 ميليارد ريال افتتاح شد.

ابراهيم مبارک قدم، حذف يکي از نقاط حادثه‏خيز محور خوي- قطور – رازي راز از بارزترين تاثيرات مثبت اجراي طرح ساخت تقاطع غيرهمسطح برشمرد و ادامه داد: تردد آسان ساکنان روستاهاي اطراف و ايمن‎سازي مسير عبور و مرور خودروهاي سنگين را از ديگر مزاياي ساخت اين طرح راهسازي است.

وي افزود: چهار تقاطع غيرهمسطح در محور خوي- قطور- رازي با هدف ايمن‎سازي محلهاي تقاطع راه‌آهن با محور اصلي خوي- قطور ساخته مي‎شود.

مبارک‎قدم يادآور شد: در حال حاضر پروژه بهسازي راه اصلي خوي- قطور- رازي داراي رديف اعتبار ملي است.

مراسم بهره‏برداري از تقاطع غيرهمسطح در محور خوي- قطور- رازي با حضور معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي، فرماندار شهرستان خوي، مديرکل راه و شهرسازي استان و جمعي از مسئولان شهرستاني برگزار شد.

محور خوي- قطور- رازي؛ مسير دسترسي به پايانه مرزي رازي؛ يکي از پايانه‌هاي مهم مرزي ايران با ترکيه و به عنوان سومين مرز رسمي ايران و ترکيه در آذربايجان غربي است که ايمن سازي اين محور نقش بسزايي در توسعه و رونق تجارت بين دو کشور ايفا مي‌کند.

پس از بازديد سرپرست شهرداري اهواز صورت گرفت؛

آغاز فعاليت‌هاي خدماتي شهرداري اهواز در کوي آل صافي

اهواز – خبرنگار آفرينش

اقدامات شهرداري اهواز با تمرکز بر خدمات شهري و زيباسازي پس از بازديد سرپرست شهرداري اهواز از کوي آل صافي و چهارصد دستگاه در اين منطقه آغاز شد.

فرزين حاتمي کاکش؛ مديرکل ارتباطات و امور بين‎الملل شهرداري اهواز با اعلام اين خبر به مشکلات زيباسازي در کوي آل‌صافي اشاره کرد و گفت: در اين بخش يکي از مشکلات محل وضعيت روشنايي زمينهاي ورزشي و زمين بازي کودکان محل بود که در اين راستا، تعداد 9پروژکتور، 18 لامپ، ترانس، استارت و کابلهاي برق در محلهاي مذکور تعويض شد.

وي درخصوص وضعيت فضاي سبز اين منطقه نيز اظهار داشت: جهت ساماندهي وضعيت فضاي سبز، عمليات گسترده هرس درخت به ميزان 60 اصله، فرم دهي در 30 اصله، چمن‏زني به متراژ 5هزار مترمربع، آماده‏سازي زمين به متراژ 200 مترمربع، حذف پاجوش در 40 اصله درخت، اصلاح نشتي آب خام و حمل 20 سرويس مازاد هرس انجام شد كه از جمله اقدامات شهرداري اهواز در اين منطقه مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي