جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 خبــر 

 ديدار مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با نماينده محترم ولي فقيه

تبريز-توفيقي

دکتر توحيدي پس از انتصاب به مديريت شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در نخستين ديدار خود با مسئولان استان با حضور در بيت نماينده ولي فقيه در استان با حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين آل‌هاشم امام جمعه محبوب تبريز ديدار و گفتکو کرد.

امام جمعه معزز تبريز دراين ديدار با قدرداني از تلاشگران عرصه صنعت گاز استان و تبريک انتصاب و آرزوي توفيق و موفقيت در مسئوليت جديد به دکتر توحيدي افزود: خدمت به مردم توفيق الهي است تا مشکلات مردم توسط مديران با مسئوليت حل شود.

وي ضمن قدرداني از تلاش‌هاي مهندس ديني مديرعامل اسبق شرکت گاز استان افزود: خوشبختانه شرکت گاز استان با گسترش گازرساني که يکي از نعمت‌هاي خداوند است به سرتاسر استان مشکلات تأمين سوخت پايدار و پاک را حل کرده است و از اين جهت عموم مردم از تأمين گاز آسوده‌خاطر بوده و نسبت به شرکت گاز استان خوش‌بين هستند.

در اين ديدار مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با تشريح دستاوردهاي شرکت گاز استان گفت: گاز طبيعي از ثمرات انقلاب اسلامي است که بعد از پيروزي انقلاب شکوهمند در سرتاسر کشور گسترش يافت.

وي افزود: هم‌اکنون تمام شهرها و بيش از 1770 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند بوده و با برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته تا يک سال آينده اين رقم به بيش از 2000 روستا خواهد رسيد و تمام روستاهاي داراي بيش از 20 خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند خواهند شد.

وي خدمت به مردم را سرلوحه کار کارکنان شرکت گاز استان دانست و افزود: شرکت گاز استان يک شرکت خدماتي بوده و تلاش خواهيم کرد با تداوم گازرساني مستمر، پايدار و ايمن به مشترکين و با بهره‌برداري صحيح و نگهداري ايمن از تأسيسات نسبت به بسط و گسترش ارائه خدمات بهينه به مردم فهيم استان اقدام كنيم.

بهره‌برداري از فاز اول تقاطع غيرهمسطح شادچاي

شهريار- برزگر

به گزارش خبرنگار ما، با حضور ناجي فرماندار شهرستان شهريار، رياست و اعضاي شوراي اسلامي شهر شهريار، درخشان‎نسب سرپرست شهرداري شهريار، معاونين شهردار، مديران مناطق و نواحي، مديران عامل سازمانها و ساير مسئولين فاز اول تقاطع غيرهمسطح شادچاي (مسير تهران به شهريار) مورد بهره‎برداري قرار گرفت و در چند روز آينده نيز مسير شهريار به تهران بازگشايي مي‎گردد.

مدير آبفاي شهرستان سميرم خبر داد؛

تأمين پايدار آب شرب شهر حنا از توابع شهرستان سميرم

اصفهان-راعي

مدير آبفاي شهرستان سميرم با بيان اينکه شهر حنا در جنوب اصفهان و در بخش مرکزي شهرستان سميرم قرار دارد گفت: شهر حنا به دليل اينکه تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ قرار ندارد در سالهاي اخير به جهت وقوع خشکساليهاي پياپي تأمين آب شرب آن دستخوش تحولاتي گرديد که خوشبختانه در سال جاري با شناسايي منبع جديدي آب شرب اين شهر براي سالهاي متمادي پايدار تأمين مي‎شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمدعلي عباسي گفت: در سالهايي که بارندگي نرمال بوده متوسط بارندگي در اين منطقه حدود 450 ميليمتر برآورد گرديد در حالي که در سالهاي اخير به دليل وقوع خشکسالي متوسط بارندگي در شهر حنا به 150 ميليمتر کاهش يافت که اين رويداد مشکلات عديده‏اي براي مردم اين شهرستان که حرفه اصلي آنها کشاورزي و دامداري بوده است به همراه داشت.وي افزود: آب شرب مردم شهرحنا از طريق منابع آب محلي همانند حفر چاهها تأمين مي‏شود اين درحاليست که پديده خشکسالي که تأثير بسزايي در کاهش آبهاي زيرزميني داشته منجر به بيلان منفي آب اين منابع گرديد و در اين سالها گاهاً مردم اين شهر با افت فشار آب روبرو شدند.عباسي گفت: با مطالعاتي که در 4 سال قبل انجام گرفت پيش‏بيني شده بود که در سال جاري اگر منبع جديدي براي تأمين آب شرب شهر حنا کشف نمي‎شد براي تأمين آب شرب اين منطقه با مشکلات جدي روبرو مي‎شديم اين درحاليست که شهر حنا فاقد هرگونه چشمه و يا قنات مي‎باشد. بنابراين انتقال آب به اين شهر بسيار حائز اهميت بوده است. وي اعلام کرد: مطالعات کشف منبع جديد آبي پايدار با استفاده از دانش متخصصان خبره در دستور کار قرار گرفت و پس از شناسايي منبع جديد آبي به دليل سنگلاخي بودن بستر زمين در اين منطقه و ريزش سنگ حفر اين چاه بيش از 6 ماه به طول انجاميد که سختي زمين يکي از دلايل عمده زمانبر شدن حفر چاه به عمق 250 متر بوده است.

عباسي گفت: در مردادماه سال جاري به دليل کاهش شديد آبدهي چاهي که آب شرب مردم شهرحنا از طريق آن تأمين مي‎شد دسترسي مردم به آب شرب با مشکلاتي روبرو شد بر اين اساس با تأکيد مديرعامل مبني بر تأمين پايدار آب شرب و نيز رفع افت فشار آب شهر حنا با حمايتهاي مهندس اميني از لحاظ فراهم نمودن زمينه‎هاي جذب اعتبارات و بکارگيري نيروي متخصص عمليات آبرساني به شهرحنا به طور شبانه‎روزي در دستور کار قرار گرفت.مدير آبفاي سميرم با اشاره به حفر 5 حلقه چاه در سالهاي گذشته گفت: در 12سال گذشته به منظور تأمين آب شرب حنا، 5 حلقه چاه حفر گرديد که عواملي ازجمله وقوع خشکسالي پياپي، مشخصات ژئوفيزيک و سازندهاي زمين و حفر چاههاي غيرمجاز، منجر به کاهش آبدهي چاههاي آب شرب در اين بازه زماني شده به طوريکه از مدار بهره‎برداري خارج شدند که خوشبختانه با حفر چاه جديد مشکل آبرساني به شهر حنا برطرف شد.

مديرعامل شركت توزيع برق شهرستان اصفهان:

نوسازي و هوشمندسازي زيرساخت‎هاي صنعت توزيع برق اصفهان

اصفهان-راعي

مديرعامل شركت توزيع برق شهرستان اصفهان با اشاره به اينکه همزمان با هفته دولت 474 پروژه کوچک و بزرگ برق‎رساني، ايجاد روشنايي معابر و بازسازي شبكه‎هاي برق شهري و روستايي با اعتباري بالغ بر 538 ميليارد ريال در شهرستان اصفهان افتتاح و در مدار قرار گرفت، تاکيد کرد: زيرساختهاي صنعت توزيع برق اصفهان نوسازي و هوشمند شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس حميدرضا پيرپيران اظهار داشت: ايجاد ظرفيت براي برقراري انشعابات جديد در شهرها و روستاهاي شهرستان،تبديل شبكه‏هاي هوايي به زميني كه به دنبال آن زيباسازي مبلمان شهري و كاهش خاموشيها و كاهش تلفات برق را به دنبال خواهد داشت در هفته دولت اجرايي و عملياتي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي