جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 خبر هنري 

 4100 فيلم مستند متقاضي حضور در جشنواره «سينماحقيقت»

بيش از 4100 فيلم مستند از 100 کشور جهان متقاضي شرکت در جشنواره «سينما حقيقت» شدند.

به گزارش مهر، سازندگان 4102 فيلم مستند کوتاه، نيمه‌بلند و بلند از 100 کشور دنيا، متقاضي شرکت در يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» شدند.

در اين دوره مستندسازان کشورهاي هند، آمريکا، آلمان، انگلستان، ايتاليا، فرانسه، اسپانيا، کانادا و برزيل بيشترين آثار را به دبيرخانه جشنواره «سينما حقيقت» ارايه کرده‌اند.مهمترين شرکت‌هاي توليد و پخش فيلم‌هاي مستند در جهان، تهيه‌کننده و پخش‌کننده‌ برخي از اين آثار مستند هستند.مستندهاي برگزيده و تحسين شده در مهمترين جشنواره‌هاي سينمايي و مستند جهان نظير کن، برلين، ونيز، لوکارنو، ايدفا، هات‌داکس، کارلوويواري، ويزيون دورئل و... نيز در بخش‌هاي مختلف يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت» از جمله نمايش‌هاي ويژه، نگاه نو، روزگار ما (مستندهاي سياسي) انتخاب و به نمايش گذاشته مي‌شوند.

هيات انتخاب بخش بين‌الملل جشنواره از حدود دو ماه پيش، بازبيني اين فيلم‌ها را آغاز کرده و به زودي فهرست فيلم‌هاي انتخابي در بخش‌هاي مختلف بين‌المللي اعلام خواهد شد.يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» طي روزهاي 19 تا 26 آذرماه 1396 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

آغاز پانزدهمين اجلاس بين‌المللي تجليل از پيرغلامان

پانزدهمين اجلاس بين‌المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني با حضور مقامات لشکري و کشوري آغاز به کار کرد.

به گزارش فارس، پانزدهمين اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني با حضور مقامات لشکري و کشوري از جمله فرمانده ارتش استان اصفهان، فرمانده سپاه استان اصفهان، رييس سازمان بسيج صداوسيما و رييس اجلاس، استاندار اصفهان، نمايندگان استان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، رييس مجمع جهاني اهل بيت، رئيس کانون مداحان کشور و ديگر مسئولان اجرايي اجلاس آغاز شد.

در ابتداي اين مراسم جمعي از پيرغلامان با اجراي سرود جمعي کجاييد اي شهيدان خدايي حال و هواي معنوي خاصي به اجلاس بخشيدند.

در انتهاي مراسم نيز از مستندات راديويي و تلويزيوني مسابقه مستند پيرغلامان رونمايي و از برگزيدگان تجليل مي شود.

همچنين در مراسم رسمي استقبال از هزار نفر از پيرغلامان حسيني حاضر در اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني که در گلستان شهداي اصفهان برگزار شد، پرچم ابا عبدالله الحسين با ذکر «يا حسين مددي» پيرغلامان حسيني برافراشته شد.

روايت زندگي نويسنده مطرح جهان در سينماي هاليوود

فيلم "شورش در راي" به کارگرداني "دني استرانگ" اکران بين‌المللي خود را در سينماهاي امريکاي شمالي آغاز کرد.به گزارش ميزان، اين فيلم زندگينامه يک سرباز امريکايي و اتفاقاتي است که او در جنگ جهاني دوم پشت سر مي گذارد. اين فيلم بر اساس زندگي از جي.دي سلينجر نويسنده مطرح رمان ناتور دشت به فيلمنامه تبديل شده است.

اطلاعات اندکي درباره زندگي سالينجر منتشر شده‌است، او، با توجه به شخصيت گوشه‌گير خود، همواره تلاش مي‌کرد ديگران را به حريم زندگي‌اش راه ندهد.

رمانهاي پرطرفدار وي، مانند ناتور دشت در نقد جامعه مدرن غرب و خصوصاً آمريکا نوشته شده‌اند.

کوين اسپيسي، نيکولاس هالت، سارا پالسون، ويکتور گاربر و هوپ ديويس در اين فيلم به ايفاي نقش خواهند پرداخت.

اين آخرين فيلمي است که اسپيسي پس از بازي در نقش نيکسون در آن بازي کرده است. وي در حال حاضر چند سال است که مشغول بازي در سريال خانه پوشالي است و بارها براي ايفاي آن نقش جوايز متعددي همچون امي را برده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي