جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 هفته ششم ليگ برتر
 دوئل سرنوشت ساز منصوريان مقابل تارتار 

 
آفرينش-عليرضا منصوريان اين هفته دوئل سرنوشت سازي را مقابل مهدي تارتار خواهد داشت.

ليگ برتر فوتبال ايران بعد از چند هفته تعطيلي به علت بازي تيم ملي با کره‌جنوبي و سوريه و همچنين ديدارهاي جام حذفي، امروز و فردا با برگزاري 7 ديدار در شهرهاي مختلف، وارد هفته ششم خواهد شد.

*پنج‌شنبه 23 شهريور

سپيدرود - صنعت‌نفت آبادان / ساعت 18:45 / ورزشگاه عضدي رشت

سپيدرود در شرايطي ميزبان صنعت نفت آبادان است که بر خلاف مهمان خود وضعيت خوبي در جدول رده‌بندي ندارد. سپيدرود از 5 بازي گذشته فقط 4 امتياز گرفته و در رده چهاردم جدول جا خوش کرده است. شاگردان نظرمحمدي چه در خانه و چه خارج از خانه تيم مقتدري نشان ندادند تا براي بازي با صنعت‌نفت هم استرس داشته باشند. از طرفي ديگر صنعت‌نفت با 7 امتياز در رده پنجم جدول است و به تيم قابل احترامي در ليگ امسال تبديل شده است.

نفت طلاييه تهران - گسترش فولاد تبريز / ساعت 19:45 / ورزشگاه تختي تهران

تيم عجيب و غريب نفت تهران که حالا به نام نفت طلاييه تغيير پيدا کرده بازهم دچار تغييرات فراواني در کادر فني و بازيکنان شد و دوباره شاهد حضور علي کريمي روي نيمکتش است. نفت که با 5 امتياز در رده سيزدهم جدول قرار دارد براي پيروزي در اين ديدار کار ساده‌اي ندارد. هرچند گسترش فولاد هم تيمي بي خطر نشان داده که با 3 امتياز در قعر جدول قرار گرفته است.

فولاد خوزستان - سپاهان / ساعت 20 / ورزشگاه غدير اهواز

تا اينجاي ليگ نه فولاد تيم منسجمي بوده و نه سپاهان. تيم‌هايي که پيش از آغاز فصل خوب خرج کردند و بازيکنان خوبي را هم به خدمت گرفتند اما در نتيجه‌گيري بسيار متزلزل نشان دادند. شايد پيش‌بيني اين بازي کار دشواري باشد ولي هر 2 تيم براي رسيدن به بالاي جدول به 3 امتياز اين بازي احتياج دارند و يک امتياز دردي را از هيچکدام از تيم‌ها دوا نمي‌کند. با توجه به عملکرد نه چندان خوب کرانچار در سپاهان، عدم پيروزي در اين بازي مي‌تواند جايگاه اين مربي کروات را روي نيمکت زردپوشان اصفهاني به خطر ‌بيندازد. فولاد در جدول 7 امتيازي است و سپاهان 6 امتيازي.

*جمعه 24 شهريور

پديده مشهد - سايپا / ساعت 17 / ورزشگاه ثامن مشهد

پديده و سايپا آنقدر در 5 هفته نخست ليگ برتر خوب نتيجه گرفته‌اند که جدال‌شان در مشهد مي‌تواند جذاب‌ترين بازي هفته باشد. پديده که در مشهد به کمتر تيمي باج داده توانسته 8 امتياز جمع کند و در طرف مقابل هم سايپا با دايي بسيار خوب بوده و با 10 امتياز در رده سوم جدول قرار دارد. مسلما هر 2 تيم نمي‌خواهند بالانشيني در جدول را از دست بدهند و به خاطر همين با تمام قوا به زمين مي‌روند. حذف از جام حذفي هم باعث مي‌شود پديده و سايپا اين بازي را کاملا جدي بگيرند.

تراکتورسازي - سياه‌جامگان / ساعت 19 / ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز

تيم‌هاي 6 امتياز تراکتورسازي و سياه‌جامگان در شرايطي در تبريز روبروي هم صف‌آرايي مي‌کنند که براي کسب 3 امتياز اين ديدار انگيزه‌هاي متفاوتي دارند. تراکتورسازي که بعد از 3 هفته ناکامي روي نوار پيروزي قرار گرفته در تبريز مي‌خواهد تمام امتيازهاي اين بازي خانگي را کسب کند. سياه‌جامگان هم با اتکا به انديشه‌هاي اکبر ميثاقيان اميد زيادي به گرفتن امتياز از اين بازي دارد. هرچند براي مشهدي‌ها شايد گرفتن يک امتياز هم در تبريز بد نباشد.

ذوب‌آهن اصفهان - استقلال خوزستان / ساعت 19:45 / ورزشگاه فولادشهر اصفهان

ذوب‌آهنِ امير قلعه‌نويي به تيمي پر نوسان در فصل جاري فوتبال ايران تبديل شده است. تيمي که از 5 بازي 6 امتياز گرفته و در جام حذفي هم در کمال ناباوري مقابل فجرسپاسي ليگ يکي حذف شده است.

قلعه‌نويي و شاگردانش اميد دارند بتوانند صاحب 3 امتياز خانگي اين بازي شوند اما استقلال خوزستان هم تيم دست و پا بسته‌اي نيست. بايد ديد جدال قلعه‌نويي و ويسي در نهايت چه نتيجه‌اي را رقم خواهد زد.

پارس‌جنوبي جم - استقلال تهران / ساعت 20 / ورزشگاه تختي جم

شايد باورش سخت باشد که بعد از گذشت 5 هفته از ليگ تيم تازه‌وارد پارس‌جنوبي جم با 13 امتياز در رده دوم جدول باشد و استقلال پُر مهره و مدعي با 4 امتياز در رده پانزدهم جدول. اين دو تيم قرار است با اين شرايط به مصاف هم بروند، آن هم در ورزشگاهي که کمتر تيم مهماني توانسته دست پر از آنجا خارج شود. تيم قابل احترام مهدي تارتار در زمين خودش به تيمي قدرتمند تبديل مي‌شود و همين مسئله مي‌تواند براي منصورياني که به شدت خطر اخراج شدن از استقلال را احساس مي‌کند سخت باشد.

منصوريان مي‌داند در صورت عدم نتيجه‌گيري در اين بازي و احتمالا عدم گلزني در اين مسابقه شايد در برگشت به تهران ديگر سرمربي استقلال نباشد. سخت است که استقلال با اين تعداد ستاره و بازيکن خوب در جم امتياز بگيرد هرچند شايد همين فشار به کار استقلالي‌ها بيايد و آنها با 3 امتياز به تهران برگردند.

در هرصورت هم پارس‌جنوبي و هم استقلال به امتيازهاي کامل اين بازي احتياج دارند البته با 2 انگيزه متفاوت. پارسي‌ها براي ادامه صدرنشيني و رقابت با پرسپوليس و استقلالي‌ها براي جدا شدن از انتهاي جدول رده‌بندي.

البته نبايد انگيزه مهدي تارتار براي ادامه نتايج خوب با پارس جنوبي را ناديده گرفت و همين مسئله دوئل جذابي را بين تارتار و منصوريان رقم خواهد زد.

در آخرين ديدار اين هفته هم روز يک‌شنبه آينده، تيم‌هاي پرسپوليس و پيکان در ورزشگاه آزادي به مصاف هم مي‌روند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي