جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 خبرنامه  

 واليبال جام بزرگ قهرمانان - ژاپن

آمريکا، دومين قرباني بلندقامتان ايران

واليباليست هاي آمريکا مقابل بلند قامتان ايران تن به شکست دادند.

تيم ملي ايران در دومين ديدار خود در مسابقات واليبال جام قهرمانان بزرگ که در شهر ناگويا در حال برگزاري است با نتيجه 3 بر 2 مقابل آمريکا به پيروزي رسيد.

شاگردان کولاکوويچ در 2 ست نخست بازي با نتايج 25 بر 20 و 25 بر 17 نتيجه را واگذار کردند، اما در ست‌هاي سوم و چهارم با ارائه بازي کم اشتباه‌تر 25 بر 27 و 21 بر 25 برنده ميدان بودند تا سرنوشت برنده به ست پنجم کشيده شود. تيم ايران در ست پنجم با نتيجه 15 بر 12 به پيروزي رسيد تا در مجموع با نتيجه 3 بر 2 مقابل آمريکا به برتري برسد.

تيم‌هاي شرکت کننده در اين مسابقات، امروز استراحت مي‌کنند و تيم ايران از ساعت 8:10 روز جمعه به مصاف برزيل مي‌رود.

گفتني است تيم ايران در نخستين ديدار خود با نتيجه 3 بر 2 مقابل ايتاليا به برتري رسيده بود.

بازيکنان ايران 56 امتياز از اسپک،‌ 4 امتياز از دفاع روي تور، 2 امتياز از سرويس و 42 امتياز از اشتباهات حريف کسب کردند و در مقابل تيم آمريکا 69 امتياز از اسپک،‌ يک امتياز از دفاع روي تور، 8 امتياز از سرويس و 30 امتياز از اشتباهات ايران به دست آورد.

تاريخ جديد دربي مشخص شد

5 آبان، نبرد سرخابي ها در شهرآورد 84

مسئول مسابقات سازمان ليگ تاريخ دقيق ديدار دو تيم پرسپوليس و ‏استقلال در ليگ برتر را اعلام کرد.‏

به گزارش ايسنا، سعيد فتاحي درباره برنامه‌ريزي ليگ برتر بعد از صعود ‏پرسپوليس به نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا گفت: ابتدا صعود ‏پرسپوليس را به همه جامعه فوتبال تبريک مي‌گويم. اين صعود افتخاري براي فوتبال ايران ‏است و سازمان ليگ نيز در حد توان با نماينده ايران در ليگ ‏قهرمانان آسيا همکاري کرده و خواهد کرد تا پرسپوليس حضوري ‏قدرتمندانه مقابل تيم الهلال عربستان داشته باشد.‏

وي افزود: با توجه به صعود پرسپوليس به نيمه نهايي ليگ ‏قهرمانان آسيا و همان طوري که در روز قرعه کشي ليگ اعلام کرديم ‏در صورت صعود زمان دربي پايتخت تغيير مي‌کند، بر اين اساس ‏بازي دو تيم پرسپوليس و استقلال در هفته دهم ليگ برتر در روز ‏‏5 آبان 96 ساعت 15 برگزار مي‌شود.

مسئول مسابقات سازمان ليگ در مورد زمان بازي اين دو تيم در ‏جام حذفي مقابل حريفان گفت: ديدار پرسپوليس و نفت تهران از ‏مرحله يک شانزدهم جام حذفي و بازي استقلال با حريفي که در ‏قرعه‌کشي مشخص خواهد شد در مرحله يک هشتم در روزهاي ‏‏29 و 30 مهر ماه انجام مي‌شود.‏

هت‌تريک برانکو در تعويض‌هاي طلايي

برانکو براي سومين بازي پياپي با تعويض‌هايش روند بازي تيمش را به کلي تغيير داد.

پرسپوليس با بازگشتي فوق العاده مسير صعود خود به جمع چهار تيم برتر ليگ قهرمانان آسيا را هموار کرد.

بعد از گره خوردن کار در نيمه دوم و گل تساوي الاهلي به پرسپوليس ده نفره، قرمزها در آستانه حذف قرار گرفته بودند که برانکو دست به تعويض زد و منشا و مصلح را وارد زمين کرد. دو بازيکني که حوالي دقيقه 80 پرسپوليس را به اوج رساندند و کار الاهلي را تمام کردند. ضربه شايان مصلح به دست مدافع الاهلي خورد و پنالتي-اخراج را نصيب پرسپوليس کرد و منشا هم با اعتماد به نفسي بي‌نظير پشت ضربه حساس ايستاد و گل دوم پرسپوليس را وارد دروازه حريف عربستاني کرد.

دقايقي بعد هم بشار رسن تعويض ديگر برانکو پنالتي دوم را براي پرسپوليس گرفت که طارمي تيرخلاص را به دروازه الاهلي شليک کرد. بردي که شريني‌اش را از هت‌تريک برانکو در تعويض‌هاي طلايي دارد.

در بازي رفت با الاهلي هم پرسپوليس با 2 گل عقب افتاده بود که ورود منشا و رسن به بازي کار را به تساوي کشاند. اتفاقي که در بازي هفته قبل با گسترش فولاد به شکلي ديگر افتاد و پرسپوليس با ورود طارمي و مسلمان برنده بازي شده بود. بايد تعويض‌هاي طلايي را جزو خصيصه‌هاي پروفسور برانکو بدانيم. اتفاقي که تا همين يک ماه قبل پاشنه آشيل برانکو بود و مرتب از تعويض‌هاي بدموقع سرمربي پرسپوليس انتقاد مي شد. اما حالا او پروفسوري روي ابرهاست. در آستانه قهرماني‌اي تاريخي که ريزترين انتقادها را هم از بين خواهد برد.

اعتراف بازيکن کره جنوبي

باعث تحريک عزت اللهي و اخراج او شدم

مدافع تيم ملي کره جنوبي اعتراف کرد که حرکت او باعث عصبانيت هافبک تيم ايران و اخراج او در بازي رودرروي دو تيم شده است.

کيم مين‌جائه، مدافع 21 ساله تيم ملي کره جنوبي در دقيقه 51 ديدار مقابل ايران با سعيد عزت‌اللهي درگير و عاملي براي اخراج هافبک ايراني شد.

عزت‌اللهي زماني که با کيم روي هواي پريده بود، هنگام آمدن روي زمين با پاي خود روي سر کيم رفت که باعث شد داور مسابقه به او کارت قرمز نشان بدهد. کيم مين‌جائه در اين خصوص گفت: «من فکر مي‌کنم عزت‌اللهي به دليل حرکت من که او را گرفته بودم، عصباني شد و اين اتفاق تحريکش کرد تا روي سر من بيايد».مدافع تيم ملي کره جنوبي که در اواخر بازي زمين را ترک کرد در خصوص تعويض خود نيز خاطرنشان کرد: «من مي‌خواستم به بازي ادامه بدهم، اما پس از اين اتفاق احساس سرگيجه داشتم و درخواست کردم که تعويض شوم»

معروف:

بازي برابر آمريکا باور نکردني بود

کاپيتان تيم ملي واليبال ايران گفت: بازي برابر آمريکا باور نکردني بود و همه بازيکنان براي اين پيروزي تلاش کردند.

به گزارش فدراسيون واليبال، سعيد معروف در نشست خبري بعد از ديدار ايران و آمريکا که با نتيجه سه بر دو به سود ايران به پايان رسيد، اظهار داشت: خوشحاليم که پيروز شديم. در دو ست اول حرفي براي گفتن نداشتيم. اصلاً نجنگيديم و سرويس‌هاي آمريکا امان تيم ايران را بريد.

وي با بيان اينکه حملات بعد از دريافت تيم آمريکا هم بي‌نقص بود، گفت: بعد از ست دوم به بازي برگشتيم. به توانايي‌هاي خود تکيه کرديم. تعويض‌هايي که صورت گرفت نيز به تيم ايران کمک زيادي کرد.

کاپيتان تيم ملي واليبال ايران تاکيد کرد: همه بازيکنان براي اين پيروزي تلاش کردند. خيلي خوشحاليم. اين پيروزي را به همه ايراني‌ها، به بازيکنان و کادر فني تبريک مي‌گويم. بازي برابر آمريکا باور نکردني بود و همه بازيکنان براي اين پيروزي تلاش کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي