جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5668

 خبــر 

 مدير کل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران:

800 ميليارد تومان تسهيلات براي ايجاد اشتغال در روستاهاي تهران

دماوند-صادقعلي

مدير کل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران گفت: از ميزان يک و نيم ميليارد دلار تسهيلاتي که مجلس براي کشور تصويب کرده اعتباري بالغ‌بر 220 ميليون دلار معادل با 800 ميليارد تومان سهم استان تهران است که براي ايجاد اشتغال در روستاها در نظر گرفته شده است و شوراها بايد براي جذب اين اعتبارات و رونق و آباداني در حوزه روستا تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار آفرينش، رحيم سليماني‎‏راد در همايش توجيهي و آموزشي شوراهاي روستايي در شهرستان دماوند در خصوص اهميت آموزش در حوزه‌هاي مختلف تصريح کرد: موضوع آموزش امري مهم و ارزشمند است که در کشور مغفول مانده و عمده مشکلات ما ناشي از عدم اطلاعات کافي در مورد مسايل مختلف است.

مدير کل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران افزود: آموزش بايد از خود فرد شروع شود و پس از آن به ديگران ارائه شود و اميدواريم که شوراها با اشراف کامل به قوانين بتوانند راحت‌تر به مقصود خود برسند و علاوه بر آن به افزايش اطلاعات عمومي در حوزه‌هاي مختلف اعم از کشاورزي، استفاده بهينه از آب، بهداشت، مشاغل خانگي و غيره در ميان روستاييان بپردازند.

سليماني‏راد ادامه داد: لازم است که شوراها از نهادهاي مختلف مانند ترويج جهاد کشاورزي، حوزه بهداشت، اداره آموزش فني براي افزايش مهارت‌هاي شغلي و ساير امور در روستاها استفاده کنند و با تدوين برنامه آموزشي به ارتقاي سطح علمي بپردازند.

وي از نظارت و پيگيري امور به عنوان يکي از مهم‌ترين موضوعات نام برد و گفت: يکي از مواردي که در بازديدهاي روستايي مطرح مي‌شود مسايل مربوط به شوراها و عملکرد دهياري‌ها است که با توجه به عنايت دولت به روستاها، بايد نظارت بيشتري در اين حوزه صورت گيرد.

مدير کل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران خاطرنشان کرد: اين نظارت به معناي دخالت نيست بلکه وظيفه شورا سياست‌گذاري و نظارت درخصوص انتخاب دهيار، تصويب و حساب‌رسي بودجه و نظارت دقيق و به موقع آن است تا مسير قانون براي امور اجرايي در حوزه دهياري‌ها انجام شود.

سليماني‏راد با بيان اينکه در دو سال اخير هيچ يک از روستاهاي استان تهران تعرفه عوارض خود را به موقع تحويل ندادند اظهار داشت: لازم است در اين خصوص توجه بيشتري توسط شوراهاي روستا صورت گيرد.

وي اضافه کرد: ما خوشحاليم که در دولت تدبير و اميد نگرش خاصي نسبت به روستاها وجود دارد که هم درمورد ايجاد تسهيلات و هم تزريق اعتبارات به صورت مستقيم و غيرمستقيم مشهود است و همواره به دنبال آباداني روستاها هستيم.

مدير کل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران از درجه‌بندي دهياري‌ها در استان خبر داد و بيان کرد: ما تلاش کرديم تا 260 دهياري موجود در استان تهران درجه‌بندي شود که اين موضوع ابلاغ خواهد شد و بايد مدنظر شوراها قرار گيرد تا براساس ابلاغ‌ها عمل کنند.

سليماني‎‏راد ايجاد اشتغال در روستاها را به عنوان يکي از سياست‌هاي مهم کشور خواند و عنوان کرد: بحث ايجاد اشتغال در روستاها يکي از سياست‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي دولت است که بايد از طريق رونق توليد در بخش‌هاي مختلف کشاورزي‌، صنعت، صنايع‌دستي، گردشگري و غيره مدنظر قرار گيرد و گامي درراستاي ماندگاري جمعيت در روستا و مهاجرت معکوس به روستاها باشد.

وي درخصوص اعتبارات ماليات بر ارزش افزوده تصريح کرد: 30 درصد از اعتبارات ماليات بر ارزش افزوده متعلق به روستاها و 70 درصد براي شهرها در نظر گرفته شده است و دراين در حالي است که تنها هفت درصد از جمعيت استان تهران را جمعيت روستايي تشکيل مي‌دهد و اين بهترين فرصت براي روستاييان است.

مدير کل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران ادامه داد: استفاده از فرصت‌هايي مانند ماليات بر ارزش افزوده، گردشگري، جرايم و غيره فرصت خوبي است و شوراها بايد آن را به سمت درآمد پايدار سوق دهند و مشاغلي با طرح‌هاي خوب ايجاد کنند تا موجب ايجاد درآمد پايدار براي دهياري‌ها شود.

شهردار جديد منطقه دو ساري منصوب شد

ساري-رقيه سامع

همزمان با جلسه شوراي اداري در مراسمي با حضور مهندس زليكاني نائب رئيس شوراي شهر، معاونان، مديران شهرداري ساري و نيز معاونان و مديران شهرداري منطقه 2، سيدكمال آقاميري به عنوان شهردار منطقه معرفي شد.

در اين مراسم كه آقايان فرزانه،رشيدي،محبوب و معيل به عنوان معاونان شهرداري ساري و خواجه‎وندي مدير امور اداري شهردار مركز استان حضور داشتند، از زحمات اميد ذاكري شهردار پيشين منطقه كه با انرژي مضاعف در راه خدمت به شهر توانست اقدامات مناسبي انجام دهد تقدير به عمل آمد و سيد كمال آقاميري كه عملكرد درخشاني در سازمان عمران شهرداري ساري داشت به عنوان شهردار منطقه دو معرفي شد.

اهداي مدال قهرمانان ورزشکار اسلامشهري به فرزندان شهيد مدافع حرم

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

خواهر و برادر بدمينتون کار اسلامشهري مدال قهرماني خود را به فرزندان شهيد مدافع حرم حاج محمود شفيعي اهدا نمودند.

مبينا و علي ندايي ورزشکاران قهرمان اسلامشهري با حضور در منزل شهيد مدافع حرم حاج محمود شفيعي مدال قهرماني مسابقات کشوري خود را به فرزندان اين شهيد اهدا نمودند.

مبينا و علي خواهر و برادر بدمينتون کار اسلامشهري به همراه پدرومادر خود با حضور در منزل شهيد شفيعي 2 مدال زرين قهرماني مسابقات کشوري دانش‌آموزان را به زهرا و فاطمه شفيعي دو فرزند شهيد مدافع حرم به پاس ارج نهادن به مقام والاي شهدا تقديم کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي