جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي:
 کارنامه نهايي آزمون دستياري پزشکي منتشر شد 

 
رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي از انتشار کارنامه نهايي آزمون دستياري تخصصي پزشکي خبر داد و گفت: داوطلبان مي‌توانند با مشاهده کارنامه از وضعيت رشته محل انتخابي خود مطلع شوند.

دکتر محمدحسين پورکاظمي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نتايج نهايي چهل و چهارمين آزمون پذيرش دستيار تخصصي 25 مرداد 96 بر روي سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر شده است و اکنون کارنامه نهايي داوطلب شامل نوع سهميه، سهميه پذيرش، نتيجه نهايي و وضعيت رشته محل انتخابي که نشان‌‎دهنده اولويت رشته محل انتخابي داوطلب است، در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

وي افزود: وضعيت رشته محل انتخابي داوطلب در کارنامه مشخص شده است. رتبه در رشته و دانشگاه مشخص است و جايگاه فرد را در بين کليه کساني که اين رشته محل را انتخاب کرده‎اند نمايش مي‎دهد.

همچنين آخرين رتبه پذيرفته شده در سهميه آزاد در واقع جايگاه آخرين فرد پذيرفته شده را در بين کليه کساني که در سهميه آزاد اين رشته محل را انتخاب کرده‎اند نشان مي‎دهد.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي ياد آور شد: چنانچه داوطلبي در رشته محلهاي پايينتر از رشته محل پذيرفته شده خود رتبه بهتري را کسب کرده باشد در حال حاضر به دليل پر شدن ظرفيت توسط داوطلبان ديگر بررسي مجدد در اين رشته محل قابل پيگيري نبوده و داوطلبان براي جابجايي و يا تغيير رشته به هيچ عنوان به اين مرکز مراجعه نکنند.وي افزود: تعداد 14 هزار و 407 نفر در اين دوره ثبت‎نام کردند که از اين تعداد 6 هزار و 874 نفر زن و 7 هزار و 543 نفر مرد بودند و آزمون در ارديبهشت ماه 96 برگزار شد.پورکاظمي خاطرنشان کرد: کارنامه اوليه در تاريخ اول تيرماه 96 و پاسخنامه در تاريخ 7 خرداد 96 بر روي سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي قرار گرفت که 8 هزار و 41 نفر از داوطلبان حد نصاب 150 نمره را کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته محل شدند. از اين تعداد 6 هزار و 194 نفر انتخاب رشته کردند.رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي يادآور شد: تعداد پذيرفته‎شدگان نهايي 3 هزار و 401 نفر است که شامل 2 هزار و 411 نفر سهميه آزاد، 531 نفر سهميه بومي مناطق محروم، 22 نفر سهميه مازاد استعداد درخشان، 347 نفر سهميه رزمندگان و ايثارگران، 12 نفر سهميه بورسيه دانشگاه بقيه‌ا... و 78 نفر بورسيه نيروهاي مسلح که داراي حد نصاب بودند پذيرفته شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي