جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 خبرنامه 

 راه‌اندازي سامانه پيگيري فراغت از تحصيل دانش‎آموختگان علوم پزشکي

سامانه پيگيري فرم فراغت از تحصيل دانش‎آموختگان علوم پزشکي کشور راه‌اندازي شد و دانش‎آموختگان از ابتداي آبان مي‌توانند فرم خود را از طريق سامانه مربوطه پيگيري کنند.به گزارش خبرگزاري مهر، مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت اعلام کرد دانش‎آموختگان علوم پزشکي از ابتداي آبان ماه 96 مي‌توانند فرم فراغت از تحصيل خود را صرفا از طريق سامانه مربوطه پيگيري کنند.

براي اجراي اين فرآيند دانش‎آموختگان داخل کشور، مي‌توانند از طريق جستجوگر گوگل کروم با مراجعه به آدرس http://medicalPortal.behdasht.gov.ir/medicalportal/TG.aspx، پس از وارد کردن کد ملي، از مراحل صدور و تاييد فرم فراغت خود مطلع شوند.

دانش‎آموختگان 72 ساعت پس از ثبت‎نام و تاييد اطلاعات خود مي‌توانند مراحل و سير روند کار خود را از طريق اين سامانه پيگيري کنند.

باتوجه به مرحله پيگيري کار، افراد ممکن است يکي از پيامهاي زير را دريافت کنند: «فرم فراغت از تحصيل شما تاکنون توسط دانشگاه محل تحصيل ارسال نشده است، لطفا از طريق دانشگاه پيگيري شود.»، «در حال انتظار تاييد معاون آموزشي دانشگاه لطفا از طريق دانشگاه پيگيري شود»، «در حال انتظار تاييد کارشناس اداره دانش‎آموختگان وزارت بهداشت، لطفا ظرف 72 ساعت آينده مجددا کد ملي چک شود»، «فرم فراغت از تحصيل شما تاييد شده و اطلاعات شما در صورت ارتباط به اداره طرح / سازمان نظام پزشکي ارسال شده است.»حداکثر زمان فرايند از زمان ارسال فرم توسط دانشگاه محل تحصيل دانش‎آموختگان تا زمان تاييد نهايي توسط مرکز خدمات آموزشي و ارسال به دفتر طرح نيروي انساني 72 ساعت کاري است.از اول آبان ماه سال 96 تنها مسير پيگيري فرم فراغت از تحصيل در مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت سامانه معرفي شده بوده و دانش‎آموختگان براي پيگيريهاي بيشتر لازم است از طريق کارشناسان ثبت فرم فراغت از تحصيل در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور اقدام کنند.

آغاز برنامه‎ريزي براي دوره بعد عتبات دانشگاهيان

رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از بررسي وضعيت موجود کربلا و نجف و برنامه‎ريزي براي دوره بعد عتبات دانشگاهيان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت‎الاسلام والمسلمين سيد محمد رضا فقيهي با اشاره به سفر به نجف اشرف گفت: اين سفر به منظور بازديد از هتلهاي محل استقرار دانشگاهيان در نجف و کربلا، بررسي وضعيت موجود و برنامه‎ريزي براي دوره بعد عتبات دانشگاهيان انجام شده است.

وي درخصوص تعداد کاروانهاي اعزامي تاکنون در اين دوره افزود: در دوره هفدهم که از 16 مرداد شروع شده تا امروز بيش از 230 کاروان به عتبات اعزام شده‎اند و تقريبا 100 کاروان ديگر مشرف خواهند شد.

رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در خصوص وضعيت عمره دانشگاهيان نيز گفت: ما تابع تصميمات دولت و سازمان حج و زيارت هستيم اگر عمره بازگشايي شود در خدمت دانشگاهيان عزيز خواهيم بود.

معاون آموزشي وزير علوم:

دانشگاه‌ها توسعه علوم پايه را در اولويت قرار دهند

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در بازديد از دانشگاه بجنورد، برضرورت توجه به علوم پايه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي تاکيد کرد و گفت: دانشگاهها بايد رشته‏هاي علوم پايه را در اولويت آموزشي خود قرار دهند چرا که علوم پايه، بسترساز توسعه علمي کشور است.

به گزارش ايسنا، دکترمجتبي شريعتي نياسر با بيان اينکه از نظر توسعه کمي مراکز آموزش عالي در سطح کشور در برخي از حوزه‏ها زياده‏روي داشته‏ايم به اشتغال به تحصيل چهار ميليون و 400 هزار دانشجو در 2800 مرکز آموزش عالي در سطح کشور اشاره کرد و افزود: اکنون بايد درراستاي کيفي‏سازي آموزش عالي اقدامات موثرتري انجام دهيم.

وي افزود: سرعت رشد علمي جمهوري اسلامي ايران در سال 1392 در دنيا 25 بود وهم‏اکنون به لحاظ سرعت رشد علمي رتبه اول جهان را داريم.دکترشريعتي نياسر در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه اکنون دوران تک‏رشته‌اي‌ها در آموزش عالي به سر آمده است، افزود: امروز رشته‏ها با هم تلفيق شده و ارتباط برقرار کرده‎اند و در اين راستا بايد حوزه‎هاي ميان رشته‎اي توسعه بيشتري پيدا کند.به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، وي گفت: در سه سال گذشته براي 75 حوزه بين رشته‎اي مجوزهاي لازم صادر شده است.معاون آموزشي وزارت علوم بر تقويت دانش‎افزايي دانشجويان دانشگاهها و مراکز آموزش عالي در راستاي ايجاد اشتغال تاکيد کرد و گفت: درسال تحصيلي گذشته، به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي اختيار داده شد تا نسبت به ارائه دو واحد درسي به صورت اختياري اقدام کنند؛ واحدهاي درسي که براي دانشجويان دانش‎افزايي ورود به بازار کار را به ارمغان بياورد.

سرپرست وزارت علوم:

لزوم ارزيابي مجدد طرح بومي‌گزيني دانشجويان

سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تاکيد کرد دانشگاه بايد راهکار حل مسائل جدي و اساسي کشور را ارائه دهد؛ اگر ما نتوانيم از دانشگاه راه‌حل بگيريم، چرا توقع داريم که دولت از دانشگاه حمايت کند.

به گزارش خبرگزاري آنا به نقل از روابط‌عمومي وزارت علوم، دکتر سيد‌ضياء هاشمي، در نشست با روسا، مديران و مسئولان دانشگاه‌هاي استان آذربايجان غربي در دانشگاه اروميه به برخي انتقادها از اجراي طرح بومي‌گزيني دانشجو در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به شرايط و نيازهاي جديد کشور، طرح بومي‌گزيني نيازمند ارزيابي مجدد است، تا خداي ناکرده از مسير عدالت دور نشويم.هاشمي به نقش پيشرو دانشگاه‌ها در ارائه راه‌حل براي مسائل و مشکلات کشور اشاره کرد و افزود: از طرف دولت، از دانشگاهيان درخواست مي‌کنم با مطالعه و نياز‌سنجي دقيق و علمي، مشکلات، مسائل و چالش‌هاي اساسي و حساس را شناسايي و براي حل آن، راه‌حل‌هاي علمي، دقيق و کارگشا ارائه کنند.

آخرين مهلت ثبت‎نام وام‎هاي دانشجويان علوم پزشکي

آخرين مهلت ثبت‎نام دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاههاي علوم پزشکي براي وامهاي تحصيلي، ضروري و عتبات اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشجويان علوم پزشکي براي ثبت‎نام وام تحصيلي تا 25 مهرماه 96 فرصت دارند.همچنين اين دانشجويان براي ثبت‎نام وام ضروري تا 30 مهرماه و براي ثبت‎نام وام عتبات تا 30 مهرماه 96 فرصت دارند.تمامي دانشجويان بايد براي ثبت‎نام به پورتال صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت مراجعه کنند. مهلت زماني اعلام شده تمديد نخواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي