جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 ميز خبر 

 ميزان حمايت‌هاي مالي صندوق رفاه از کارآفريني دانشجويان

رئيس صندوق رفاه دانشجويان در نشست روساي پارک‌هاي علم و فناوري کشور از آمادگي صندوق رفاه براي سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي توليدي و اعطاي تسهيلات براي دانشجويان و شرکت‌هاي کارآفرين خبر داد.

به گزارش خبرگزاري آنا، ذوالفقار يزدان‌مهر درباره هدف ايجاد پارک‌هاي علم و فناوري گفت: اين پارک‌ها با هدف توسعه فناوري و کسب و کارهاي دانش‌محور و فناورانه تشکيل شد و مي‌توانند به توسعه متوازن در کشور کمک کند.

او ادامه داد: يکي از موانع مهم ‌توسعه فناوري و اقتصادي کشور عدم به کارگيري نتايج حاصل از علم، فناوري و نوآوري در صنعت و خدمات که با مديريت صحيح و سياستگذاري درست پارک‌هاي علم وفناوري اين کمبود تا حدودي جبران شود.

يزدان‌مهر درباره نقش پارک‌ها و مراکز رشد در ظرفيت‌سازي براي ورود به بازار کار گفت: نقش مهم اين پارک‌ها هدايت و آموزش، کاهش ريسک هزينه‌اي و ظرفيت‌سازي براي ورود کارآفرينانه دانش‌آموختگان مراکز آموزشي به بازار کار و تقويت اعتماد به نفس براي راه‌اندازي کسب و کار آنها است که ضرورت حياتي براي آينده کشور است.

مشاور وزير علوم درباره ماموريت صندوق رفاه دانشجويي گفت: ماموريت اصلي صندوق رفاه تامين بخشي از نيازهاي دانشجويان است تا با دغدغه و نگراني کمتري به تحقيق بپردازند. ماموريتي که تا‌کنون در زمينه خدماتي و رفع نيازهاي ضروري بوده است، اما با توجه به نياز امروز جامعه و ضرورت ايجاد فرصت‌هاي شغلي و براي کمک به آماده‌سازي دانشجويان براي ورود به عرصه کسب و کار، صندوق رفاه دانشجويي حمايت از اشتغال و کارآفريني دانشجويي را در برنامه‌هاي خود قرار داده است. براي تحقق اين ماموريت دو دستور در هيات امنا تصويب شده است.

او افزود: براساس مصوبه اول به طرح‌هايي که به تاييد مراکز رشد دانشگاهي رسيده است، در حال اجرا باشند و حداقل يک دانشجو در آن‌ مشارکت داشته باشد تسهيلات 4 درصدي تعلق مي‌گيرد. تسهيلات قابل پرداخت به هر دانشجو حداکثر 10 ميليون تومان و مبلغ اعطايي به هر طرح با توجه به تعداد دانشجويان شاغل در طرح تا سقف 100 ميليون تومان است و اگر صاحبان طرح متقاضي مشارکت با صندوق رفاه در اجراي طرح خود باشند، کميسيون سرمايه‌گذار صندوق، آن را بررسي و اقدامات لازم را انجام مي‌دهد.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان درباره مصوبه دوم حمايت از طرح‌هاي کار‌آفريني دانشجويي گفت: صندوق رفاه براي حمايت و ‌توسعه کارگاه‌هاي مهارت‌محور، توليدي، کارآفرين و شرکت‌هاي دانش‌بنيان دانشگاه‌ها اجازه دارد در قالب مشارکت مالي، اعطاي وام قرض‌الحسنه و... تسهيلات دهد. شرکت‌هايي که طرح‌هاي توجيهي کسب و کار آنها به تاييد حمايت صندوق رفاه برسد براساس اينکه چه نسبتي از افراد شاغل در آن طرح دانشجو باشند، تسهيلاتي به اين مراکز تعلق مي‌گيرد.

يزذان‌مهر در پايان گفت: ظرفيت سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي داراي توجيه اقتصادي از طريق کميسيون سرمايه‌گذاري صندوق رفاه فراهم است و اين صندوق آمادگي دارد در مواردي که کارگاه يا شرکت‌هاي دانش‌بنيان و يا شرکت‌هاي مستقر در مراکز رشد دانشگاه‌ها و پارک‌هاي علم و فناوري متقاضي مشارکت در اجراي طرح خود باشند در سرمايه‌گذاري و تامين و توسعه بازار همکاري مي‌کند.

کسب «جايزه توسعه کيفيت آموزش عالي» توسط دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي

موسسه بين‌المللي اعتباربخشي بين‎المللي ASIC جايزه مشارکت ممتاز در توسعه کيفيت آموزش عالي در سطح بين‎الملل را به دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي اعطا کرد.

به گزارش ايسنا، موسسه بين‌المللي اعتباربخشي بين‎المللي ASIC به مناسبت يک دهه فعاليت خود اقدام به برگزاري کنفرانس بين‎المللي اعتباربخشي در شهر کوالالامپور مالزي کرد.

در اين گردهمايي علاوه بر سخنراني رئيس موسسه، مشاور ارشد و بازرس اصلي ASIC و پس از آن هر يک از اعضاي اصلي اين سازمان با موضوعات شاخصهاي جديد اعتباربخشي و تضمين کيفيت، بين‎المللي‌سازي، جذب دانشجوي بين‎المللي و نحوه کاربا کارگزاران و ارتقاي آموزش عالي مطالب خود را ارائه کردند. نماينده معاونت بين‎الملل دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي نيز با ارائه سخنراني در اين کنفرانس به بيان ظرفيتها و پتانسيلهاي دانشگاه درعرصه‌هاي مختلف و همچينن عملکرد دانشگاه در کسب رتبه عالي اعتباربخشي ASIC پرداخت. سطح جديد اعتباربخشي در آينده و همچنين تاثير مثبت اعتباربخشي بين‎المللي ASIC در اتقاء جايگاه رتبه بين‎المللي از جمله نظامهاي معروف THE ,QS، موضوعات مورد بررسي در دومين روز کنفرانس بود.

در اين گردهمايي که نمايندگان دانشگاههاي مختلف دنيا حضور داشتند، ظرفيتهاي علمي و آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي معرفي شد وضمن آن ارتباط موثري با دانشگاههاي مختلف و علي‌الخصوص موسسات آموزشي شرق آسيا برقرار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي،‌ موسسه بين‌المللي ASIC طي 10 سال فعاليت خود بيش از 900 موسسه در50 کشور را اعتباربخشي کرده است و براي نخستين بار دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي پس از ارزيابي‌هاي جامع اين موسسه در ارديبهشت ماه سال 96 موفق به دريافت گواهي اعتباربخشي بين‌المللي با رتبه عالي (Premier) شد و اين جايزه را در جريان اين کنفرانس به نماينده معاونت بين‎الملل دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي اعطا شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي