جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 خبــر 

 به دستور مهندس عالي‌پور؛

تشکيل ستاد اربعين شرکت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب

اهواز-خبرنگار آفرينش

درراستاي تسهيل در هماهنگي امور مربوط به اربعين حسيني و خدمات‎رساني بهتر به زائران سيد و سالار شهيدان در مرز چزابه، ستاد اربعين شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب با محوريت حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان وزارت نفت جنوب تشکيل شد.

براساس اين تصميم که در دومين جلسه شوراي فرهنگي شرکت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب به رياست مديرعامل اين شرکت گرفته شد، مديريتهاي ترابري و پشتيباني نفت، عمليات غيرصنعتي، حراست و روابط عمومي با محوريت و هماهنگي بسيج شهيد تندگويان، تمهيدات حضور و استمرار خدمت‎رساني را در پايانه مرزي چزابه فراهم نموده و تا بازگشت کامل زائران در منطقه حضور خواهند داشت.

مهندس عالي‏پور در اين نشست با اشاره به انسجام و هماهنگي بسيار خوب دست‏اندرکاران اين ستاد در اربعين سال گذشته، تاکيد کرد: امسال نيز با توجه به تصميمات اتخاذ شده در ستاد اربعين استان خوزستان و براساس تقسيم کار صورت گرفته، مجموعه مناطق نفت‏خيز جنوب به فراهم نمودن زيرساختها و امکانات مورد نياز زائران اهتمام خواهد نمود.

شرکت ملي مناطق نفت‏خيز جنوب طي سالهاي گذشته با گسيل ماشين‎آلات و خودروهاي سبک و سنگين، نسبت به ايجاد توقفگاه، تامين آب، انتقال زايران از اهواز به پايانه مرزي و بالعکس و ايجاد موکب خدمات‏رساني تا پايان مراسم و بازگشت آخرين گروه زايران همکاري بي‎دريغ داشته است.

مديرکل پست اصفهان:

992 واحد پستي در استان اصفهان وجود دارد

اصفهان – بهمن راعي

مديرکل پست استان اصفهان با بيان اينکه 992 واحد پستي در استان اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: تا پايان شهريور ماه 7 ميليون و 860 هزار و 708 مرسوله پستي وارد استان شده و 10 ميليون مرسوله از استان اصفهان خارج شده و ترافيک پستي ما نسبت به سال گذشته 16 درصد افزايش پيدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سعيد رجالي در نشست خبري با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهاني پست اظهار داشت: هفته گراميداشت پست از 15 تا 21 مهر ماه نام‌گذاري شده و پست از گذشته جايگاه خوبي را در ايران داشته است.

مدير کل پست استان اصفهان خاطرنشان کرد: در جهت افزايش کيفيت و کاهش قيمت‌ها پست در دنيا نقش بسزايي دارد و ايران در دنيا جزء 192 کشور اتحاديه جهاني پست است.

وي بيان کرد: در 143 سال پيش اتحاديه جهاني پست شکل گرفت و 22 کشور اروپايي و آمريکايي اين اتحاديه را تشکيل دادند و ايران نيز پس از آن به اتحاديه جهاني پست پيوست. مبدا و خاستگاه پست، در ايران بوده و اين در حالي‌ است که از 3 هزار سال گذشته پست در ايران استفاده شده است.

رجالي گفت: در سال 1294 هجري شمسي قانون پست داخله به تصويب رسيد، پس از انقلاب اسلامي در سال 1367 شرکت پست جمهوري اسلامي تشکيل و به عنوان يک شرکت دولتي مطرح شد، در سال گذشته قانون اساس‌نامه شرکت ملي پست جمهوري اسلامي ايران به تصويب رسيد و پست به عنوان يک شرکت دولتي باقي ماند.

مديرکل پست استان اصفهان افزود: اگر پست نقش خود را به خوبي اجرا کند در بهره‌وري ملي، کاهش مصرف سوخت و آلايندگي محيطي تأثيرگذار است.

رجالي درباره عملکرد 6 ماه پست اصفهان تصريح کرد: 992 واحد پستي در استان اصفهان وجود دارد، تحول و تکامل را در شبکه پستي دنبال مي‌کنيم و بايد پست را چابک‌تر و کارهايي را واگذاري و برون‌سپاري کنيم.

رئيس برنامه‌ريزي و كنترل پروژه شركت پالايش نفت اصفهان:

احداث سيستم روغن‎گير ديگ بخار با رويكرد حفظ محيط زيست

اصفهان-راعي

رئيس برنامه‌ريزي و كنترل پروژه‌هاي شركت پالايش نفت اصفهان گفت: با رويكرد زيست محيطي، به منظور عاري نمودن آب ورودي به ديگ بخار از روغنهاي محلول در آب شركت پالايش نفت اصفهان و با هدف افزايش طول عمر و بازدهي ديگ بخار و صرفه‌جويي قابل توجه در مصرف آب، پروژه طراحي، تهيه، ساخت و نصب سيستم روغن‌گير بر روي مسير آب مقطر گرم و جمع‌‎کننده روغن مخزن 2104 واحد آب صنعتي به صورتE.P.C (كليد در دست) در اين شركت احداث گرديد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، علي محمد يسلياني با اعلام خبر فوق افزود: اين شركت با باور بر توان و پتانسيل متخصصان داخلي درجهت رفع نياز صنايع، از طراحي تا ساخت سيستم حذف روغن از آب در صنعت را به يكي از شركتهاي توانمند كشور واگذار نمود كه اين اعتماد نتيجه داد.وي گفت: شرکت پالايش نفت اصفهان در حال حاضر داراي حدودا250CMH آب مقطر گرم است که از واحدهاي عملياتي جمع‌آوري شده و پس از عبور از سه عدد روغنگير (فيلتر آنتراسيتي به همراه تزريق فلاک) روغن آن جدا شده و سپس آب مقطر گرم در مخزني جمع‌آوري شده و به عنوان بخشي از آب تغذيه بويلرها استفاده مي‌گردد.

شهردار اروميه:

لزوم ارتقاي کيفيت زندگي شهري در اروميه

اروميه- يزدان پناه

شهردار اروميه تاکيد کرد : مديريت شهري اروميه در دوره جديد به رفاه و آسايش شهروندان در بطن زندگي شهري با تمرکز بر ارتقاي زندگي شهري نگاه وي‍ژه دارد.محمد حضرت‎پور، شهردار اروميه با تاکيد بر اينکه مديريت شهري اروميه به رفاه و آسايش شهروندان در بطن زندگي شهري نگاه وي‍ژه دارد، بيان کرد: در دوره جديد مديريت شهري اروميه، ارتقاء کيفيت زندگي شهري در راس برنامه‎ها قرار دارد.

وي با بيان اينکه براي تحقق ارتقاي زندگي شهري بايستي تمامي زيرساختها در اروميه توسعه يابد، افزود: در طول 5 سال گذشته زيرساختهاي توسعه‏اي براي تحقق مفهوم ارتقاي زندگي شهري با توسعه فضاي سبز، ساخت فرهنگسرا، آغاز نهضت آسفالت در معابر و به ويژه آسفالت معابر خاکي و ساخت رينگ اول کمربندي و آغاز عمليات اجراي رينگ بيروني شهر صورت گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي