جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 خبــر 

 جزئيات ساماندهي پيامک‌هاي تبليغي شخصي

سرپرست رگولاتوري از ساماندهي پيامک‌هاي مزاحم شخصي طبق شکايات مردمي تا پايان مهر و طراحي پنل کاربري دريافت انتخابي پيامک‌هاي تبليغي تا حدود 3 ماه آينده خبر داد.به گزارش فارس، حسين فلاح جوشقاني، با تشريح جزئيات راه‌اندازي سامانه ساماندهي پيامک هاي تبليغاتي شخصي، از فراهم شدن امکان گزارش‌دهي آسان پيامک‌هاي مزاحم شخصي تا پايان مهر و امکان دريافت انتخابي پيامک‌هاي تبليغي از طريق پنل کاربري پس از مهرماه خبر داد.

سرپرست سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي توضيح داد: دو کار به صورت موازي در حال انجام است؛ نخست اينکه اگر مردم شکايتي از پيامک‌هاي شخصي دارند بتوانند به رگولاتوري منتقل کنند و از طريق سامانه‌اي اين پيامک‌ها را مديريت و اعمال مقررات کنيم؛ بحث دوم ايجاد امکان دريافت انتخابي پيامک‌‌هاي تبليغاتي است تا اگر مردم متقاضي دريافت برخي پيامک‌هاي انبوه هستند اين امکان فراهم باشد.وي افزود: بخش اول را وعده داديم تا پايان مهر راه‌اندازي کنيم و بخش دوم پس از مهرماه انجام خواهد شد که پيش‌بيني مي‌کنيم در دو تا سه هفته آينده ضوابط را آماده کنيم و دو تا سه ماه نيز براي اجرا وقت نياز باشد.

فلاح جوشقاني تصريح کرد: بخش دوم نيازمند مقررات و ضوابط است که در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات نيز به تصويب خواهد رسيد و هم اکنون در حال مطالعه است. در اين بخش اپراتورها بايد ملزم به طراحي پنلي با امکان دسته‌بندي پيامک‌ها و سرشماره‌ها شوند که اين کار تدريجي و نيازمند زمان است.

سرپرست سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تأکيد کرد: هدف اصلي در اين ساماندهي، فراهم کردن امکان مسدودسازي کامل يا دريافت انتخابي پيامک‌هاي انبوه براي مشترکان است تا از سوي ديگر بستر پيامک براي تبليغات يا اطلاع‌رساني در اختيار کسب و کارها نيز قرار بگيرد.

وي يادآور شد: در حال حاضر تنها راه حل فعلي دريافت نکردن پيامک‌هاي تبليغاتي انبوه، مسدود کردن کامل پيامک انبوه از طريق سامانه 800 است.فلاح جوشقاني خاطرنشان کرد: سامانه 800 تا زماني که سيستم‌هاي جديد به بلوغ نرسند فعاليت خواهد کرد و پس از آن اگر ضرورتي براي فعاليت‌ آن نباشد باقي نخواهد ماند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي