جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 ميز خبر 

 ناپديد شدن بيش از 150 نفر در آتش‌سوزي اخير کاليفرنيا

پليس آمريکا اعلام کرد: بيش از 150 نفر در آتش سوزي‌هاي جنگلي اخير در کاليفرنيا مفقود شده‌اند.به گزارش ايسنا، پليس محلي کاليفرنيا با بيان اينکه در جريان آتش‌سوزي‌هاي جنگلي اخير در شمال اين ايالت از بيش از 150 نفر اطلاعي در دست نيست، اعلام کرد: دست کم 15 تن کشته و بيش از 1500 خانه تخريب شده است.

برخي رسانه‌هاي داخلي آمريکا شمار تلفات اين حادثه را تاکنون 17 تن اعلام کرده‌اند.

پليس کاليفرنيا همچنين اعلام کرد: يکي از مناطق شمالي از شهر سانفرانسيسکو بيشترين ميزان خسارت را از اين آتش‌سوزي ديده است و کل منطقه در آتش سوخته است.

گزارش مي شود که يک آتش سوزي تازه در نزديکي ناحيه اوکمونت شهر سانتا رزا، شهري که بيشترين خسارات را در اين حوادث ديده بود، شروع شده است.

صدها خانه در سانتا رزا در آتشي سوخته که گفته مي شود حرارت آن شيشه ماشين ها را ذوب مي کند.

طبق اعلام مقامات محلي ايالت کاليفرنيا 155 نفر در جريان اين آتش‌سوزي ناپديد شده‌اند هرچند اين امکان وجود دارد به دليل همهمه و شلوغي در زمان تخليه مناطق حادثه ديده اطلاعات آنان ثبت نشده باشد.

به گزارش شبکه خبري بي‌بي‌سي، اين آتش‌سوزي در ايالت کاليفرنيا در نوع خود مرگبارترين بوده و دود ناشي از آن حتي در سانفرانسيسکو و در فاصله حدود 100 کيلومتري محل حادثه هم مشاهده شده است.

علت اين آتش سوزي ها که يکشنبه شب شروع شد هنوز معلوم نيست اما دليل اصلي گسترش سريع آن بادهايي به سرعت 80 کيلومتر در ساعت در هواي داغ و شديدا خشک است.

رئيس پليس پايتخت:

روزانه 620 سرقت در تهران

سردار رحيمي : در 6 ماه ابتدايي امسال 116 هزار و 662 فقره سرقت رخ داده است که به طور ميانگين روزانه در داخل تهران 620 فقره سرقت داشته ايم.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، سردار سرتيپ حسين رحيمي در نشست امنيت عمومي و مقابله با جرم و سرقت بر همدلي و همکاري هرچه بيشتر پليس و دستگاه قضايي تاکيد کرد و افزود: ما انتظارمان از قضات اين است که همکاران ما را که گاهي اوقات روزها براي دستگيري يک مجرم تلاش مي کنند تشويق کنند و به آنها انگيزه دهند.

وي گفت: در 6 ماه ابتدايي امسال 116 فقره جرم سرقت رخ داده که 76 هزار و 538 فقره کشف شده است که نشان از کشف 66 درصدي اين جرايم را دارد.سردار رحيمي افزود: 38 درصد سرقت ها در تهران در اين مدت خرد و 62 درصد سرقت هاي مهم از قبيل سرقت از منازل، خودرو، موتورسيکلت و کيف قاپي بوده است.

وي گفت: در مجموع ما شاهد افزايش 4 درصدي وقوع سرقت در 6 ماه ابتدايي امسال در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بوديم به اين ترتيب که در اين مدت سرقت از طلافروشي ها 400 درصد افزايش، سرقت از مغازه ها 18 درصد و سرقت از بانک ها 300 درصد افزايش داشته است.فرمانده انتظامي تهران بزرگ درباره سرقت مسلحانه هم افزود: در اين مدت شاهد افزايش 52 درصدي وقوع اين سرقت ها و افزايش 62 درصدي کشف آن در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بوده ايم.سردار رحيمي گفت: در اين مدت سرقت به عنف 16 درصد کاهش داشته و ميزان کشف آن هم 18 درصد کاهش و سرقت عادي 4 درصد بيشتر صورت گرفته است اما کشف آن 7 درصد کاهش داشته است.

وي در بخش ديگري از سخنانش به اجراي مرحله سوم طرح رعد در هفته آينده اشاره کرد و افزود: باتوجه به افزايش وقوع و کاهش کشف ميزان جرايم بررسي صورت گرفت و مشاهده کرديد عمق عملکرد کلانتري ها پايين آمده است و در همين راستا طرح رعد را در دستور کار قرار داديم.

سردار رحيمي همچنين به دستگيري نزديک به 33 هزار مجرم موادمخدر و 100 هزار معتاد متجاهر در 6 ماه ابتدايي امسال اشاره کرد.وي در ادامه به موانع اجراي دستگيري محکومان متواري اشاره کرد و گفت: برخي احکام بدون اطلاعات کامل و فقط با نام و نام خانوادگي به ما ارسال مي شود و بيشتر نشاني هاي اعلامي از سوي دادسرا، واهي يا متعلق به سالهاي گذشته است و وجود نشاني هاي متعدد از يک متهم کار ما را سخت کرده است.

برگزاري کارگاه اختلالات رفتاري کودکان و تغذيه سالم در سراي محلات منطقه 7

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري از برگزاري کارگاه اختلالات رفتاري کودکان و تغذيه سالم در سراي محلات منطقه با هدف افزايش سطح آگاهي و مهارت‌هاي والدين خبر داد.به گزارش روابط عمومي شهرداري ، محمدرضا غلامي با اعلام اين مطلب افزود: ريشه اصلي پرخاشگري ، عصبانيت و بي حوصلگي کودکان در تغذيه نامناسب آن هاست. رشد طبيعي و بهنجار زيستي، ذهني، حسي و حرکتي کودکان به طور جدي بستگي به کميت و کيفيت تغذيه آنان در مراحل مختلف دارد از اين رو تغذيه مطلوب و صحيح کودکان از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.

وي تاکيد کرد: آموزش بازيهاي مشارکتي، جشن روز جهاني کودک در کارگاه هاي نقاشي ،کارگاههاي مهارتهاي ارتباط با کودکان، امنيت کودکان، رشد و خلاقيت بخشي از اقداماتي است که در سراي محلات منطقه در هفته جهاني کودک اجرا مي شود.

معاون شهردار منطقه خاطرنشان کرد: مهارتهاي ارتباط صحيح با فرزندان، تورهاي تفريحي، بازديد از موزه پست، معاينه پديکلوزيس، تست غربالگري بينايي ، شنوايي و گفتاري نيز به منظور ارتقا سلامت کودکان در خانه هاي سلامت سراي محلات منطقه اجرا مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي