جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 با وجود پيش بيني سقوط در رده بندي؛
 حضور ايران در سيد 3 جام جهاني 2018 قطعي شد 

 بر اساس نتايج و رتبه تيم‌ها در رنکينگ فيفا، تيم ملي فوتبال ايران در سيد 3 جام جهاني روسيه قرار خواهد گرفت و فرصت خوبي براي صعود از گروهش خواهد داشت.

رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني در شرف پايان است و در اين بين چهره 23 تيم از 32 تيم حاضر به جام جهاني مشخص شده است.

فيفا براي تعيين سيدبندي جام جهاني، به رده بندي آتي خود اکتفا مي‌کند. در اين بين با توجه به مشخص شدن 23 تيم‌ حاضر در جام جهاني، سيدبندي خيلي از تيم‌ها مشخص شده که از اين بين، تيم ملي فوتبال ايران براي اولين بار در سيد 3 قرار خواهد گرفت. البته استفاده از ابزار پيش‌بيني رتبه‌بندي فيفا نشان مي‌دهد که نه تنها ايران در رتبه‌بندي بعدي تيم‌هاي ملي صعود نخواهد کرد بلکه به دليل برگزار شدن بازي‌هاي رسمي اغلب کشورهاي ديگر، 8 رتبه هم سقوط خواهد کرد.

دانمارک، آمريکا، هلند، مصر، تونس، سنگال،‏ ايرلند و بلغارستان تيم‌هايي هستند که با امتيازات جديد خود بالاتر از ايران قرار خواهند گرفت و ايران را به رتبه 33ام خواهند فرستاد. با توجه به اين که رتبه‌بندي بعدي ملاک قرعه‌کشي جام جهاني خواهد بود حتي با اين سقوط هم ايران در سيد سوم جام جهاني خواهد ايستاد، چرا که صعود 8 تيم پايين‌تر از ايران در رتبه‌بندي فيفا به جام جهاني قطعي است. کره جنوبي، ژاپن، عربستان سعودي، نيجريه، صربستان، پاناما و دو تيم از بين هندوراس-استراليا و مراکش-ساحل عاج، حتما در جام جهاني حاضر خواهند بود و همه آن‌ها در رتبه‌بندي فيفا پايين‌تر از فيفا قرار دارند؛ تيم‌هايي که حضور ايران در سيد سوم را ضمانت مي‌کنند. البته امکان بالاتر آمدن صربستان و ژاپن به سيد سوم هم با صعود تيم‌هايي رده پايين‌تر مثل بورکينافاسو وجود دارد. پيش بيني سيدبندي جام جهاني روسيه به شرح زير است:

سيد يک:

روسيه ـ آلمان ـ برزيل ـ پرتغال ـ آرژانتين ـ بلژيک ـ لهستان ـ فرانسه

سيد دو:

اسپانيا ـ پرو (در صورت صعود) ـ سوئيس (در صورت صعود) ـ انگليس ـ کلمبيا ـ ايتاليا (در صورت صعود) ـ مکزيک ـ اروگوئه

سيد سه:

کرواسي يا دانمارک (در صورت صعود) ـ کاستاريکا ـ ايسلند ـ تونس (در صورت صعود) ـ مصر ـ سنگال (در صورت صعود) و ايران

سيد چهار:

صربستان ـ نيجريه ـ استراليا يا هندوراس (در صورت صعود) ـ ژاپن ـ مراکش (در صورت صعود) ـ پاناما ـ کره جنوبي ـ عربستان سعودي

اگر ايران در قرعه کشي جام جهاني خوش شانس باشد، مي تواند با تيم هاي روسيه- پرو (در صورت صعود) و پاناما همگروه شود که آسان ترين قرعه ممکن براي ايران است. در بدترين حالت ممکن هم اين شرايط است که با آلمان - اسپانيا و نيجريه همگروه شويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي