جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 خبـــرنامه 

 وقتي غيبت محمدي در دفاع چپ تيم ملي احساس مي شود

تيم ملي در نبود دفاع چپ تخصصي خود بار ديگر از ناحيه‌اي که پاشنه آشيل بود، گل خورد.

ايران با حضور مهرداد پولادي در جام جهاني 2014 برزيل در دفاع چپ به ساختار دفاعي خوبي رسيد. تيم ملي با حضور پولادي در جام ملت‌هاي 2015 استراليا و تا پيش از اخراج اين بازيکن در دقيقه 42 بازي مقابل عراق نيز عملکرد خوبي در خط دفاعي داشت، اما پس از قرار گرفتن احسان حاج‌صفي در اين پست، پاشنه آشيل تيم ملي مشخص شد.

تيم ملي در بازي با عراق دو گل مشابه (مشابه از نظر ضعف دفاع چپ تيم ملي ايران) دريافت کرد که عدم پوشش منطقه پشت دفاع چپ عامل دريافت اين دو گل بود. گل سوم عراقي‌ها در جام ملت‌ها نيز که از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد، باز از همين ناحيه بود که عدم پوشش حاج‌صفي در منطقه دفاع چپ باعث عبور مهاجم تيم ملي عراق شد و مرتضي پورعلي‌گنجي با خطايي که انجام داد يک پنالتي به عراقي‌ها تقديم کرد.

ضعف بازيکناني که در دفاع چپ تيم ملي قرار گرفتند، ادامه داشت و در بازي رفت با ترکمنستان و ديدار با عمان در مقدماتي جام جهاني نيز تيم ملي دو گل به همين طريق دريافت کرد تا کارلوس کي‌روش از اين مسئله نگران‌تر شود. پاشنه آشيل تيم ملي با حضور ميلاد محمدي در دفاع چپ برطرف و حتي اين منطقه به نقطه قوت تيم کي‌روش تبديل شد. محمدي از ناحيه کتف دچار مصدوميت شد و در دو بازي دوستانه قبلي تيم ملي غايب بود که غيبت او پاشنه آشيل تيم ملي را بار ديگر نمايان کرد.

ديدار دوستانه با روسيه جدي‌ترين بازي شاگردان کي‌روش بود که با نتيجه يک - يک به پايان رسيد. در اين بازي هم گلي مشابه بازي با عراق در جام ملت‌ها يا گل‌هايي که مقابل ترکمنستان و عمان در مقدماتي جام جهاني دريافت کرديم، وارد دروازه تيم ملي شد. ارسال به سمت چپ خط دفاعي و مدافعي که پشت سر خود را پوشش نداده بود، پاس به دهانه دروازه و در نهايت گل. در اين بازي احسان حاج‌صفي جايگزين محمدي در دفاع چپ شده بود تا مشخص شود در صورت نبود دفاع چپ تخصصي مانند پولادي يا محمدي، چه سرنوشتي در انتظار خط دفاعي تيم ملي است.

تاکيد افتخاري؛

شفر مجيدي را نخواسته است

ماجراي فرهاد مجيدي و استقلال همچنان پر حرف و حديث است و هر روز حرف تازه‌اي در اين باره زده مي‌شود. آخرين شايعه اين است که سيد رضا افتخاري مدير عامل باشگاه مخالف حضور او در کادر فني باشگاه است. اما او اين خبر را هم تکذيب کرد. بخش‌هاي مهم حرف‌هاي افتخاري را در اين باره بخوانيد:

*اگر مي خواستم به اين مسائل توجه کنم که بايد خيلي ها را رد مي کردم. اگر ملاک کار اين چيزها باشد که اصلا نبايد کار کنم. من انتقادات را به دل نمي گيرم و حتي از آن استقبال هم مي کنم. اگر هم کسي توهين کند که اين توهين به خودش بر مي گردد. مجيدي در تيم ملي 5 سال بازيکن خودمان بود و او را از آن موقع مي شناسم. ارتباط خوبي هم با مجيدي داشته ام. ملاک من انتقادات نيست. ملاک من تصميم کميته فني است. ما يک کميته فني تشکيل داده ايم که قرار است درباره سرمربي و دستيارانش تصميم بگيرد. بايد به اين کميته احترام گذاشت. هر مربي هم بخواهد بيايد بايد از يک فيلتري رود شود. ما در انتخاب مربيان نه دخالت مي کنيم نه فشاري مي آوريم.*من قبلا هم گفتم که وزارت ورزش اصلا و ابدا دخالتي در اين مسائل ندارد. مجيدي بازيکن خوب و محبوبي در استقلال بوده است. هواداران هم او را از من مديرعامل مي خواهند. هوادار مي خواهد مجيدي برگردد ولي به هر حال انتخاب شدن به عنوان مربي ضوابطي دارد. کميته فني سوابق، اخلاق و رزومه را بررسي مي کند و به گزينه ها نمره مي دهد. اگر گزينه هايمان امتياز لازم را به دست بياورند، به نوعي قبول مي شوند و در استقلال کار مي کنند، اگر هم نياورد کار نمي کند.*وقتي مجيدي به تيم ملي آمد، 17 سال سن داشت ولي مثل بازيکنان بزرگ بازي مي کرد. او با وجود سن کم در زمين همانند باتجربه ها بود. اين که دليل نمي شود. ممکن است يک مربي جوان بيايد و نتيجه هم بگيرد. اما صادقانه بگويم شفر چنين درخواستي نداشته است. مطمئن هستم اگر شفر کسي را بخواهد شخصا به من مي گويد.

سورپرايز برانکو؛

ملي‌پوش‌ها خط خوردند

پرسپوليس در حالي امروز (پنجشنبه) به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت که ملي‌پوشان اين تيم در ترکيب ثابت تيم ملي مقابل روسيه به ميدان رفتند. کاروان تيم ملي صبح ديروز به ايران رسيد آن هم در شرايطي که آخرين تمرين سرخپوشان قبل از سفر به اهواز صبح ديروز انجام شد. با توجه به اين قضيه، ملي پوشان پرسپوليس حتي فرصت ريکاوري پيدا نکردند تا برانکو تصميم بگيرد حسيني و اميري را همراه تيمش به اهواز نبرد.

وقتي که شيلي باعث حذف خودش از جام جهاني شد!

شيلي به شکلي عجيب از رسيدن به جام جهاني باز ماند.شيلي که برابر برزيل به يک تساوي براي صعود به جام جهاني نياز داشت، با سه گل مغلوب شد و با توجه به نتايج بازي هاي ديگر از رسيدن به جام جهاني بازماند. اما حتي اين شکست هم مي توانست باعث صعود شيلي شود؛ اگر چند ماه پيش فدراسيون فوتبال اين کشور عليه بوليوي شکايت نمي‌کرد. شيلي که مقابل بوليوي بدون گل متوقف شده بود، عليه نلسون کابرا به فيفا شکايت کرد. کابرا متولد پاراگوئه بود و اسناد لازم به منظور بازي کردن براي بوليوي را دريافت نکرده بود.فيفا پس از بررسي هاي لازم حکم به برتري 3-0 شيلي مقابل بوليوي داد و چون کابررا مقابل پرو هم به ميدان رفته بود، شکست 2-0 پرو مقابل بوليوي به برتري 3-0 بدل شد. شيلي دو امتياز و پرو هم سه امتياز از اين شکايت سود بردند. عجيب اينکه در نهايت همان سه امتيازي که پرو به لطف شکايت شيلي کسب کرده بود، باعث حذف شيليايي ها شد.

بازگشت روني به تمرينات اورتون بعد از 100ساعت کار اجباري

کاپيتان پيشين تيم ملي انگليس بعد از 100 ساعت کار اجباري در گلخانه مرکزي به تمرينات اورتون بازگشت.وين روني چندي پيش به دليل رانندگي در حالت مستي دستگير و به صد ساعت کار اجباري بدون دستمز محکوم شد.کاپيتان پيشين تيم ملي انگليس با توجه به تعطيلات ليگ به گلخانه مرکزي رفت و پس از صد ساعت کار در آنجا به تمرينات اورتون بازگشت تا تيمش را همراهي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي