جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

 خبـــرنامه 

 نفت واگذار نشد

ذوب‌آهن در آستانه آسيايي شدن

ماجراهاي باشگاه نفت طلائيه به شکلي پيش مي‌رود که اين باشگاه در آستانه حذف از ليگ قهرمانان آسيا قرار گرفته است و ظاهرا در پرداخت بدهي‌هاي نفت به اداره ماليات ابهاماتي جدي به وجود آمده است. قرار بود جلسه‌اي در وزارت ورزش براي واگذاري قطعي باشگاه نفت به شرکت نفت طلائيه پارس و محيدرضا جهانيان برگزار شود اما با نامه‎اي که از سوي بازرسي شعبه دو دادسراي فرهنگ و رسانه به وزارت ورزش ارسال شد از واگذاري باشگاه نفت به اين شرکت جلوگيري شد. با توجه به مشکلاتي که در اين باره به وجود آمده، به نظر مي‌رسد تا پايان مهلت کنفدراسيون فوتبال آسيا يعني 18 روز ديگر، اين مشکلات حل نخواهد شد و لغو پروانه حرفه‌اي نفت و حذف اين باشگاه از ليگ قهرمانان آسيا قطعي به نظر مي‌رسد.

با حذف نفت از آسيا، تيمي که بيشترين شانس را براي جايگزيني اين تيم دارد ذوب‌آهن اصفهان است. اين باشگاه که فصل گذشته در ليگ برتر پنجم شد، از لحاظ مديريتي در سطح استانداردي قرار دارد و هيچ مشکلي براي کسب پروانه حرفه‌اي آسيا ندارد. اين يک فرصت بادآورده و استثنايي براي ذوب‌آهن است که به راحتي و بدون هيچ مشکلي دوباره شانس حضور در آسيا را به دست بياورد.

اولتيماتوم فيفا؛

پيام‌هاي سياسي و مذهبي ممنوع

اجلاس بين المللي فوتبال جهان ديروز برگزار شد که حاصل آن بيانيه‌اي در مورد ممنوعيت هر گونه شعار سياسي، مذهبي و ... در ميادين فوتبال شد، به شکلي که حتي پيغام فرستادن در مورد افراد فوت شده هم ممنوع است! بر اساس اين بيانيه همه بازيکنان و تيم‌هاي فوتبال از اشاره به هر گونه پيغام، شعار، تصوير يا تبليغ سياسي، مذهبي يا تبليغات مازاد بر تبليغ پيراهن‌شان منع شده‌اند. در واقع به جز اسم، شماره، لوگوي تيم، لوگوي اسپانسر، تبليغ اسپانسر، تاريخ بازي و نوع تورنمنت، اضافه شدن هر گونه شعار سياسي يا مذهبي روي پيراهن تيم ها ممنوع است. فيفا همچنين اشاره به هر گونه افراد شامل افراد فوت شده را روي پيراهن‌ها در بازيهاي رسمي ممنوع کرده است.

شايعه‌اي که اگر ثابت شود، فوتبال جهان را تکان مي‌دهد

احتمال تباني در ديدار پرو و کلمبيا در مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه وجود دارد.

بامداد چهارشنبه پرو و کلمبيا در آخرين هفته مرحله مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه به مصاف هم رفتند که اين ديدار با نتيجه يک بر يک به پايان رسيد. با توجه به شکست 3 بر صفر شيلي مقابل برزيل، پرو توانست به پلي‌آف صعود کند و کلمبيا به صورت مستقيم به جام جهاني راه يافت.

با اين حال تصاويري از اين بازي منتشر شد که نشان مي‌دهد احتمال تباني ميان دو تيم وجود داشته است. در جريان بازي رادامل فالکائو بارها با بازيکنان پرو صحبت کرد و هنگام حرف زدن جلوي دهانش را مي‌گرفت. او حتي با بازيکنان ذخيره پرو صحبت کرد. با توجه به اين که شکست شيلي در دقايق ابتدايي نيمه دوم تقريبا مشخص شده بود و کلمبيا با يک گل در دقيقه 56 از پرو پيش افتاد، بعيد نيست تباني اتفاق افتاده باشد چون خوسه پائولو گرو در دقيقه 76 توانست گل مساوي را براي پرو به ثمر برساند.

حواشي، کاپيتان سوم استقلال را از ليست خارج مي‌کند؟

اين احتمال وجود دارد که کاپيتان سوم تيم فوتبال استقلال از اين تيم کنار گذاشته شود.به گزارش ميزان، يعقوب کريمي در يکي دو سال اخير سير نزولي داشته و نتوانسته بازيکني شود که همه از او انتظار داشتند. بازي کردن در پست‌هاي غيرتخصصي شايد به ضرر کاپيتان سوم تيم فوتبال استقلال تمام شده باشد اما اين بازيکن اصلا در حد و اندازه خودش نبوده و بيشتر درگير مسائل حاشيه‌اي بود.

او در فصل جاري هم بيشتر مصدوم بوده و اين روز‌ها هم به تمرينات اختصاصي مي‌پردازد. کريمي که چند روز پيش با دو قلاده سگ در تمرين استقلال حضور پيدا کرد و حاشيه‌ساز شد، هنوز نتوانسته خودش را پيدا کند.

خبر مي‌رسد ادامه اين روند شايد وينفرد شفر را مجاب کند تا يعقوب را از ليست استقلال کنار بگذارد. اتفاقي که براي هافبک استقلال مي‌تواند خبر بدي باشد.

آرژانتيني ها علاوه بر مسي دست به دامن جادوگر شدند!

آرژانتين در حالي با هت‌تريک مسي به جام‌جهاني صعود کرد که يک اتفاق حاشيه اي اين صعود را تحت الشعاع خود قرار داده است.

آرژانتين در آخرين ديدار خود در مقدماتي جام جهاني 2018 در اکوادور به مصاف اين تيم رفت. آلبي سلسته براي صعود به جام جهاني تنها نياز به پيروزي داشت و گل دقيقه يک اکوادور ياران مسي را نا اميد کرده بود اما بهترين بازيکن جهان توانست با سه گلي که به ثمر رساند، آرژانتين را به روسيه برساند. اما حال خبر مي رسد که بروخو مانوئل ساحر مشهور آرژانتيني براي محکم کاري با خرج فدراسيون اين کشوربه کيتو فرستاده شده بود تا در صورت لزوم از جادوي خود براي صعود آرژانتين استفاده کند.

اين جادوگر داراي قدي متوسط است، انگشتر طلا به دست مي‌کند، دستبند به دست مي‌اندازد و موهايي صاف و بلند دارد. برخي مي‌گويند او را در هتل هيلتون شهر گواياکيل ديده‌اند و برخي نيز مدعي شده‌اند که او مستقيماً به کيتو سفر کرده و در ورزشگاه آتاهائولپا حضور داشته است. همه تاييد مي‌کنند که او در اکوادور حضور داشته و اسلحه مخفي آرژانتين براي صعود به جام جهاني بوده است. نام او مانوئل است و هرچند که شناخته‌شده نيست ولي براي فدراسيون آرژانتين، همين ناشناخته بودنش کليدي بوده است.

البته برخي هواداران شناخت نسبتاً خوبي از او دارند. آن‌ها معتقدند که باشگاه استوديانتس به کمک اين جادوگر موفق شد عنوان قهرماني کوپا ليبرتادورس در سال 2009 را از آن خود کند. او رابطه نزديکي با خوان سباستين ورون دارد و تا به امروز نيز يکي از دلايلي که به فوتبال نزديک بوده، رابطه‌اش با ورون است. در حقيقت اين ورون بوده که با درخواست فدراسيون آرژانتين، از اين جادوگر خواسته که به همراه تيم به اکوادور سفر کند. با اين‌حال قرار بر اين بود که بدون سر و صدا، جادوگر آرژانتيني، آلبي سلسته را همراهي کند. در ابتدا او از اين کار سر باز زده ولي در نهايت طبق شرايطي قبول کرده که به‌صورت مخفيانه با تيم سفر کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي