جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5680

 در استان 

 بازسازي 50 درصد واحدهاي مسکوني روستايي در زنجان

زنجان- سميه مصطفوي

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان زنجان گفت: 50 درصد از واحدهاي روستايي استان زنجان بازسازي شده است که اين درصد شامل 45 هزار و 865 واحد مسکوني مي‎شود.

سجاد صنعتي منفرد در نشست خبري با خبرنگاران اظهار کرد: امسال 24 ميليارد و 800 ميليون تومان اعتبار عمران روستايي تخصيص يافته است که 22 روستا در طرح بهسازي روستايي در استان زنجان قرار گرفته است.

وي به طرح بوم‏گردي روستايي و تفاهمنامه‏هاي منعقد شده بين اين نهاد با استانداري و ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان اشاره کرد و گفت: در اين روستاها به متقاضيان تسهيلات 20 ميليون توماني با سود 5 درصد اختصاص مي‎يابد.

اين مسئول خاطرنشان کرد: در همه روستاهاي استان زنجان طرح هادي تهيه شده است که بازنگري اين طرح براي روستاهايي که افق 10 ساله طرح هادي آنها به پايان رسيده است، انجام خواهد شد.

صنعتي منفرد با اشاره به اينکه طرح هادي 730 روستاي بالاي 20 خانوار استان زنجان تهيه و 346 روستاي استان هم اجرا شده است، اضافه کرد: در مجموع در 47.40 درصد از روستاهاي استان طرح هادي اجرا شده است.

وي به اهداف کلان طرح مجموعه سازي مسکن روستايي اشاره کرد و افزود: عدالت‏محوري، جلوگيري از تخليه روستاها، توليد داخلي و اشتغالزايي، فراهم نمودن زمينه مهاجرت معکوس و تربيت نيروي انساني ماهر و ايجاد اشتغال از جمله اهداف اين طرح مي‎باشد.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان زنجان با بيان اينکه بيش از 50درصد واحدهاي مسکوني روستايي مقاوم‏سازي شده‎اند، عنوان کرد: اين درصد شامل 45 هزار و 865 واحد مسکوني مي‌شود که با همکاري بانکهاي عامل و بنياد مسکن اين طرح به اجرا درآمده است.

صنعتي منفرد در ادامه گفت: واگذاري تسهيلات قرض‎الحسنه تعمير مسکن روستايي، بازسازي و نوسازي واحدهاي مسکوني آسيب‎‏ديده از سوانح طبيعي و بيمه واحدهاي مسکوني روستايي از اقدامات در دستور کار بازسازي و مقاوم سازي مسکن روستايي مي‎‏باشد.

وي با بيان اينکه پرداخت تسهيلات بهسازي و مقاوم‎سازي به متقاضيان همچنان ادامه دارد، تصريح کرد: مصوبه هيأت دولت در زمينه پرداخت تسهيلات هم در زمينه ضامن سفته زنجيره‎اي به صراحت ابلاغ شده است که بانک‎هاي عامل اين تسهيلات، اعلام کرده‎اند در صورت معرفي ضامني غير از سفته زنجيره‎اي، تسهيلات درخواستي زودتر به متقاضيان پرداخت مي‎شود.

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند:

ساخت مدرسه 20 کلاسه در شهرک مسکن مهر گيلاوند

دماوند- صادقعلي

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند از صدور يک هزار و 400 قطعه سند تک برگي و ساخت مدرسه 20 کلاسه در شهرک مسکن مهر گيلاوند خبر داد و گفت: 40 هکتار از اراضي دولتي شهرستان دماوند به ارزش 140 ميليارد تومان در 6 ماهه نخست سال جاري آزادسازي گرديد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، محمد رنجبر با اشاره به صدور يک هزار و 400 قطعه سند تک‎برگي در شهرستان دماوند اظهار کرد: مهمترين هدف ما تبديل اراضي دولتي به اسناد تک برگي است که اين امر کمک بزرگي به جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و زمين‎خواري در اين شهرستان مي‌کند.

وي افزود: خوشبختانه اين اين آمار به نوعي در سطح استان تهران بي‌نظير بوده است چرا که آنچه بر ما تکليف شده بود تک‎برگي کردن 700 سند بود در حالي که ما توانستيم يک‌ هزار و 400 سند تک برگي صادر کنيم.

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند با اشاره به عمليات پروژه مسکن مهر در دماوند تصريح کرد: متاسفانه اين پروژه روند خوبي نداشت اما با همکاري فرمانداري و ادارات خدمات‎سان وضعيت خوبي در پيش گرفته و يکي از دغدغه‌هاي مردم به ويژه موضوع روساخت‌ها به ويژه آسفالت در آن انجام شده است.

رنجبر ادامه داد: در اين راستا با انجام برخي هماهنگيها با اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصميم بر ساخت مدرسه 20 کلاسه در شهرک مسکن مهر گيلاوند داريم که که اقدام به ساخت آن خواهيم کرد.

وي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز را به عنوان يکي از اهداف مهم برشمرد و گفت: در طول 6 ماه گذشته 40 هکتار از اراضي دولتي که به صورت تصرف و ساخت و سازهاي غيرمجاز درآمده بود به مبلغ 140 ميليارد تومان رفع تصرف شد.

بازديد شهردار منتخب تبريز از تفرجگاه عينالي و پارک طبيعت

تبريز- توفيقي

شهردار منتخب تبريز از تفرجگاه عينالي بازديد کرده و از نزديک در جريان برنامه‌ها و اقدامات سازمان توسعه عون‌بن‌علي و پارک طبيعت قرار گرفت.

دکتر ايرج شهين باهر اظهار کرد: توسعه 200 هکتار جنگل‌کاري، طراحي و احداث درياچه، احداث پارک طبيعت و حيات‌وحش، سنگفرش مسير اصلي تفرجگاه، گازرساني به ارتفاعات و ايجاد پارک‌هاي متعدد مثل پارک پيوند همچنين اجراي برنامه‌هاي فرهنگي ورزشي نشان از اقدامات مهمي است که با همکاري سازمان توسعه و عمران عون‌ابن‌علي و ساير مناطق معين و حوزه‌ عمراني شهرداري به ثمر رسيده و قابل‌تقدير است.

وي ادامه داد: تحولات عينالي در سال‌هاي اخير، با اجراي برنامه‌هاي تملک و جنگل‌کاري گسترده، توسعه کمي و کيفي قابل‌توجهي داشته و يکي از مزيت‌هاي مهم گردشگري تبريز 2018 خواهد بود.

شهين باهر با تأکيد بر برنامه‌ريزي و توسعه آتي تفرجگاه عينالي بيان کرد: با درنظر گرفتن گردشگري به عنوان يکي از پوياترين فعاليت‌هاي اقتصادي عصر حاضر و قابليت جذب بالاي گردشگري تفرجگاه عينالي، بايد با همکاري و حمايت مسولين استاني و شهري از همه پتانسيل‌هاي گردشگري موجود براي تبديل کردن اين تفرجگاه، به يکي از قطب‌هاي گردشگري کشور استفاده کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي