جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5682

 ميز خبر 

 رييس قوه قضاييه عنوان کرد

برجام موشکي نخواهيم داشت

رييس قوه قضاييه با تاکيد بر ايستادگي دستگاه قضايي در مقابل هجمه‌ها و تخريب‌ها خطاب به مسئولان عالي قضايي گفت: بنيان احضارها و رسيدگي ها بايد شرعي، قانوني و عادلانه باشد و پس از آن از هيچ گونه فضاسازي، هجمه و تخريب در فضاي حقيقي و مجازي هراسي نداشته باشيد و بدون توجه به شانتاژهاي تبليغاتي در مسير احقاق حقوق مردم ثابت قدم باشيد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، ، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با اشاره به آيات شريفه قرآن، موت، حيات، نفع و ضرر را صرفاً در اختيار و قدرت حضرت حق دانست و تصريح کرد: آنچه از هر موجودي از تأثير مشاهده مي‌شود متکي به قدرت و سلطنت حق است. فهم اين نکته، انسان ساز است و درک و بصيرت صحيح ايجاد مي کند.

رئيس قوه قضاييه در ادامه سخنان خود با اشاره به سياست هاي جديد آمريکا در مورد جمهوري اسلامي ايران اظهار کرد: حسب گزارشها و اخبار، آمريکايي ها بويژه در روزهاي اخير هجمه هاي شديدي را عليه جمهوري اسلامي در مقام تبليغ و عمل آغاز کرده اند و اقدامات آنها وشيطنت هايشان فقط در مقام صحبت نيست بلکه در عمل نيز تحريم هايي را بويژه عليه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اعمال کرده اند.

آملي لاريجاني افزود: به جز دو موضوع هسته اي و برجام، اظهارات مقامات آمريکايي بيشتر حول دو محور مي گردد که يکي قدرت موشکي ايران و ديگري حضور جمهوري اسلامي در منطقه است. البته هر دو موضوع پاسخ روشني دارد که لازم است مقامات ايالات متحده به آن توجه کنند.

رئيس قوه قضاييه خاطرنشان کرد: توان موشکي جمهوري اسلامي ايران براي دفاع است و قطعاً در مورد آن برجام 2 و3 و هيچ گونه مذاکره اي نخواهيم داشت. جمهوري اسلامي با کسب تجربيات فراوان طي سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي مانند حمايت هاي آمريکا از رژيم صدام و قراردادن ايران تحت شديدترين ضربات موشکي، تمام تلاش خود را براي ارتقاي قدرت دفاعي و توان بازدارندگي به کار خواهد بست. چرا ما بايد از کمترين حق خود که حق دفاع است محروم بمانيم فقط براي اينکه آمريکا و هم پيمانانش ما را ضعيف مي خواهند.

طرح ترکيه براي ايجاد 8 پايگاه نظامي در شمال سوريه

طبق برخي گزارش‌ها آنکارا قصد دارد هشت پايگاه نظامي در شمال سوريه ايجاد کند و براي همين منظور ارتش به اعزام نيرو به استان مرزي هاتاي ادامه مي‌دهد.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط، ارتش ترکيه در تلاش براي استقرار نيروهايش در استان ادلب سوريه طبق توافق با ايران و روسيه در مورد ايجاد مناطق کاهش تنش در سوريه است و بر همين اساس به اعزام نيرو به استان هاتاي در جنوب اين کشور ادامه مي‌دهد، اين در حاليست که برخي گزارش‌ها حاکي از آن است که آنکارا قصد دارد هشت پايگاه نظامي در شمال سوريه ايجاد کند.

نامه بي‌سابقه کره شمالي خطاب به غرب

کره شمالي در اقدامي بي‌سابقه نامه‌اي سرگشاده براي غرب ارسال کرده و از آنها خواسته در برابر "دولت شرور و بي مسئوليت" ترامپ بسيار هوشيار باشند.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه اينديپندنت در اين نامه، کره شمالي به عنوان يک "قدرت هسته‌اي پيشرفته" معرفي شده است.

اعتقاد بر اين است که اين نامه از سوي کميته امور خارجه کره شمالي براي تعدادي از کشورهاي غربي فرستاده شده باشد اما جولي بيشاپ، وزير امورخارجه استراليا اولين کسي بود که وجود اين نامه را علني کرد.

اين نامه از سوي کنسولگري کره شمالي در جاکارتا به سفارت استراليا در اندونزي داده شده است. نويسنده اين پيام و شيوه انتقال آن بسيار غير معمول است چراکه اکثر پيام‌هاي پيونگ‌يانگ براي غرب توسط خبرگزاري رسمي اين کشور منتشر مي‌شود.

اشرف غني: روسيه و پاکستان از طالبان حمايت مي‌کنند

اشرف غني، رئيس‌جمهور افغانستان، روسيه و پاکستان را به حمايت از گروه طالباني که به گفته او با حملات انتحاري به تقاضاي دولتش براي صلح پاسخ داده‌اند،متهم کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري پژواک، اشرف غني در يک کنفرانس خبري در جريان سفرش به استان تکتيا گفت که اگرچه او دستش را براي صلح و گفت‌وگوي بين افغان‌ها به سمت طالبان دراز کرده بود اما اين شبه‌نظاميان با حملات تروريستي پاسخ او را دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي