جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5685

 پسورد منسوخ مي شود 

 
دو شرکت فناوري مشغول ساخت نخستين فرايند احراز هويت تعبيه شده داخل رايانه ها هستند. به اين ترتيب درآينده نزديک کلمات رمز منسوخ مي شوند.

به گزارش مهر به نقل از انگجت، بيشتر اوقات کلمات رمز يا Passwordها يکي از ضعيف ترين فرايندهاي امنيتي در فضاي آنلاين به حساب مي آيد. درهمين راستا دو شرکت لنوو و اينتل مشغول ساخت نخستين فرايند احراز هويت تعبيه شده داخل رايانه ها هستند که استانداردهاي اتحاديه FIDO( Fast Identity Online) در آن رعايت شده است. اين فناوري در جديدترين رايانه هاي لنوو(از جمله يوگا920) نيز وجود دارد. همچنين با Intel Online Connect نيز کار مي کند که در نسل هفتم و هشتم پردازشگرهاي هسته اي به کار رفته است.

کاربران مي توانند با 2 روش مختلف در فناوري جديد هويت خود را به طور آنلاين احراز کنند. نخست کافي است انگشت خود را روي يک قسمت «اثر انگشت خوان رمزگذاري شده» در لپ تاپ لنووو بکشند و به طور ايمن وارد وب سايت هايي شوند که با اين فناوري همخواني دارند.روش ديگر احراز هويت اتوماتيک دو مرحله اي است به کاربر اجازه مي دهد تا نام کاربري وکلمه رمز خود را در وب سايت هاي مورد نظر(مانند گوگل، دراپ باکس و غيره) وارد کند. سپس به جاي آنکه به طور اتوماتيک هويت او احراز شود، سرويس هويت کاربر را تاييد مي کند و از او مي خواهد براي ورود روي دکمه اي کليک کند.

شرکت هايي مانند سامسونگ، گوگل و مايکروسافت از اتحاديه FIDO پشتيباني مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي