جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5685

 خبـــرنامه 

 وعده افتخاري

در بازي برگشت شاد خواهيم بود

رضا افتخاري مديرعامل استقلال در پايان بازي با پرسپوليس از هميشه اميدوارتر بود و بدون حتي ذره‌اي ناراحتي درباره بازي‌اي که استقلال در آن شکست خورد، صحبت کرد و وعده داد که در پايان بازي برگشت برابر پرسپوليس اين آبي‌ها هستند که شاد خواهند بود.

افتخاري در اين باره گفت: با وجود اينکه تيم ما هنوز با بازگشت مصدومان و تغيير مربى کاملا جا نيفتاده، يک ضربه پنالتى تنها تفاوت پرسپوليس با استقلال بود. اگر نتيجه نهايى را ناديده بگيريم دربى 85 نشان داد استقلال در مسير پيشرفت قرار دارد. چرا که موقعيت‌هاى متعددى ساخته شد هر چند در ضربه آخر خوب استفاده نشد. 2 اتفاق مهم در اين ديدار افتاد. اول اينکه بازيکنان ما بسيار پر انگيزه و با تعصب بازى کردند و واقعا خواهان برد بودند. اين روحيه ستودنى و اميدوارى بزرگى براى بازى‌هاى بعدى است.

اتفاق دوم اينکه رضايت هواداران و تشويق تيم در پايان بازى نشان داد که هواداران با فرهنگ استقلال هم تغييرات در تيم را احساس کرده‌اند و هم به آينده تيم اميدوارند و بايد صميمانه از آنها تشکر کنيم . از طرف خود، کادر فنى و بازيکنان قول مى‌دهم روزهاى روشن و نتايج خوب در انتظار استقلال است و در دربى برگشت هم استقلالى‌ها خواهند بود که خوشحال و راضى هم بخاطر بازى خوب و هم کسب نتيجه، ورزشگاه را ترک کنند.

ژانويه ماه تغييرات آبي اناري‌ها

خروجي‌هاي باشگاه بارسلونا مشخص شدند

يکي از روزنامه‌هاي نزديک به باشگاه بارسلونا، اسامي سه بازيکني که قرار است ماه ژانويه از اين تيم جدا شوند را اعلام کرد.

روزنامه اسپرت، گزارشي درباره نقل و انتقالات و برنامه‌هاي بارسلونا براي ماه ژانويه دارد. اين روزنامه نوشته بارسا که پيش از اين هم اعلام کرده بود قبل از خريد بازيکن، اولين قدم را در راستاي اجرا کردن برنامه‌هايش برداشته و به برخي از بازيکنانش اطلاع داده که در تفکرات مربي جايي ندارند و قرار است فروخته شوند.

بازيکناني که با اين پيام از سوي باشگاه رو به رو شدند، الکس ويدال، آردا توران و توماس فرمالن هستند؛ بازيکناني که قبلا هم احتمال مي‌رفت خروجي‌هاي اين تيم باشند. از حالا و با رسانه‎اي شدن اين موضوع، بارسلونا در انتظار دريافت پيشنهاد براي اين بازيکنان است و اين اقدام نه تنها پيامي براي بازيکنان، بلکه براي باشگاه‌هاي ديگر بوده و خواستند اعلام کنند اين بازيکنان فروشي هستند.

البته وضعيت آردا توران با بازيکنان ديگر متفاوت است. او که در رقابت‌هاي اين فصل حتي يک دقيقه هم براي تيمش بازي نکرده، در تابستان هم در ليست فروش باشگاه قرار داشت و البته خودش تصميم گرفت در بارسا بماند و پيشنهاد بازگشت به ترکيه را رد کرد. جالب اينجاست که از قرارداد او با بارسا حدود 2 سال و نيم هم باقي مانده است.

ديگر بازيکن، توماس فرمالن است. او بازيکني است که مشکلش عملکرد بد يا بي اعتمادي مربيان نسبت به او نيست. بلکه اين بازيکن مدام با مشکل آمادگي فيزيکي مواجه است و بيشتر مصدوم است. از طرفي خود او مي‌خواهد در جام جهاني حضور داشته باشد و در نتيجه نياز به بازي کردن در تيم باشگاهي دارد که البته در بارسلونا فرصتي برايش به وجود نمي‌آيد. اگر پيشنهادي براي او از راه نرسد، بعيد نيست که باشگاه تصميم به قرض دادنش بگيرد.

ويدال هم شرايطي متفاوتي با اين بازيکنان دارد. والوره سعي کرد به او فرصت دهد و در بازي‌هايي او را به ميدان فرستاد. اما خبري از عملکرد مورد انتظار از اين بازيکن نبود. در نتيجه باشگاه متوجه شده که اين بازيکن اهميتي برايش ندارد و احتمالا اين بازيکن که بيشتر از باقي پيشنهاد دارد، در ژانويه از تيم کاتالونيايي جدا مي‎شود.

نگاهي به برنامه غذايي و ورزشي لبرون جيمز

تمرين در 5 صبح!

لبرون جيمز، ستاره بسکتبال NBA از برنامه غذايي و ورزشي خود براي داشتن آمادگي جسماني لازم صحبت کرد.

او در مصاحبه خود اعلام کرد که پنج تا هفت روز در هفته‌ ورزش مي‌کند و سعي مي‌کند که تغذيه سالمي داشته باشد.

جيمز براي افزايش آمادگي جسماني بر روي دستگاه‌هاي ورساکلايمبر و اسپين تمرين مي‌کند. او همچنين پيلاتس را نيز در برنامه خود دارد.

لبرون جيمز اظهار کرد که علاقه به انجام ورزش‌هاي مختلف براي افزايش آمادگي جسماني دارد. او معمولا ساعت پنج صبح براي ورزش کردن بيدار مي‌شود. در خارج از فصل، جيمز پنج روز در هفته‌ و در طول فصل، هفت روز در هفته‌ تمرين دارد. او در خارج از فصل بيشتر در کلاس‌هاي ورزشي متنوع شرکت مي‌کند و در داخل فصل بيشتر بسکتبال تمرين مي‌کند.

لبرون جيمز درباره تغذيه خود نيز، گفت‌: قبل از مسابقه معمولا سينه مرغ و کمي پاستا مي خورم. کربوهيدرات به شما کمک مي‌کند ، زيرا مي توانيد با خوردن آن در زمان بيشتري بازي کنيد. قبل از مسابقه من پروتئين و کمي ميوه نيز مي خورم. غذاهايي همچون شيريني پاي ، پيتزا ، ساندويچ يا سيب زميني سرخ شده را نمي‌توانم قبل از مسابقه بخورم، اما بعد از مسابقه ‌ اين نوع غذاها را مصرف مي‌کنم.

مدال تاريخي دختران کاتاروي ايران در مسابقات جهاني کاراته

دختران شايسته تيم کاتاي ايران با برتري مقابل صربستان براي اولين بار در تاريخ رقابتهاي کاراته جهاني موفق به کسب مدال در بخش بانوان شدند.

در ادامه مسابقات کاراته قهرماني جوانان و نوجوانان، تيم کاتاي دختران ايران با ترکيب يگانه شهپري، گلناز شاه زيدي و عرفانه مساح، در حالي کار خود را با پيروزي 4 بر يک مقابل ايتاليا آغاز کرد که در گام هاي بعدي با همين نتايج از سد کرواسي و يونان عبور کرد و خود را به نيمه نهايي رساند.

تيم ايران در نيمه نهايي برابر مصر به ميدان رفت و 5 بر صفر نتيجه را واگذار کرد. دختران کاتارو براي کسب مدال برنز جهان در ديدار رده بندي صربستان را پيش رو داشت که با برتري 4 بر يک به نشان برنز جهان دست پيدا کرد.

اين براي اولين بار است که تيم دختران ايران در رقابتهاي کاراته قهرماني جهان موفق به کسب مدال در بخش کاتاي تيمي مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي