جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5695

 واکنش جايگاه داران در برابر واگذاري جايگاه به برندها 

 نايب‌رئيس کميسيون انرژي گفت که جايگاه‌داران عرضه سوخت تصميم گرفته‌اند، در برابر واگذاري جايگاه‌ها به اشخاص فاقد اهليت مقاومت کنند.هدايت‌الله خادمي نايب رئيس کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مقاومت جايگاه‌داران سوخت در برابر واگذاري جايگاه‌ها به برندها گفت: تعدادي از جايگاه‌داران شخصي با برندها قرارداد بستند، ولي موضوع در بين ساير عموم جايگاه‌داران فراگير نشد.

وي در توضيح اظهار داشت: جايگاه‌داران انگيزه لازم براي قرارداد بستن با برندها را ندارند، چون مي‌بينند با کساني مواجه شده‌اند که اهليت و تخصص لازم را در عرصه توزيع سوخت ندارند؛ به علاوه نه قرار است سرمايه‌اي بياورند و نه خدمات و پشتيباني و مهندسي به آنها خواهند داد، از اين روست که جايگاه‌داران در برابر واگذاري‌ها مقاومت
مي‌کنند.خادمي با اشاره به اين که جايگاه‌داران در اين فکر هستند که خودشان تشکيل اتحاديه بدهند، گفت: جايگاه‌داران عنوان مي‌دارند که اگر قرار است پخش و پالايش سوخت به اشخاص فاقد اهليت واگذار شود، بهتر است که خودشان اين امتياز را دريافت کنند.

وي در اين باره ادامه داد: جايگاه‌داران معتقدند خودشان بهترين متولي براي مديريت کردن پالايش و پخش هستند، چون زنجيره توليد و خدمات را در اختيار دارند و بهتر از هر کس مي‌توانند توزيع سوخت را مديريت کنند.

واگذاري‌ها در نتيجه مخالفت جايگاه‌داران به‌شدت کُند شده است

نماينده مردم ايذه و باغملک در مجلس شوراي اسلامي گفت: الان اين موضوع تبديل به چالش شده است و در نتيجه موضوع واگذاري قدري کند و شايد هم متوقف شده باشد.

نايب‌رئيس کميسيون انرژي مجلس با اشاره به نشست اخير جايگاه‌داران با تني چند از اعضاي شوراي شهر تهران خاطرنشان کرد: در آن نشست،‌ جايگاه‌داران به صراحت اعلام کردند که واگذاري توزيع سوخت بدين شيوه فقط پاي يک عده دلال را به چرخه عرضه سوخت باز کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي