جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5696

 خبر 

 موگريني در ازبکستان؛

اطمينان اروپا درباره اجراي کامل برجام توسط همه طرف‌ها

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا گفت: اتحاديه اروپا درباره اجراي کامل برجام توسط همه طرف ها اطمينان پيدا خواهد کرد.به گزارش صداوسيما به نقل از خبرگزاري رويترز، فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا اعلام کرد: اتحاديه اروپا اطمينان حاصل خواهد کرد که توافق هسته اي ايران توسط همه طرف ها در همه بخش هاي آن به طور کامل اجرا مي شود.موگريني که در کنفرانسي در سمرقند در ازبکستان سخن مي گفت، افزود: اين توافق يک دستاورد بزرگ براي اروپا و ديپلماسي چندجانبه بين المللي است که در حال اجرا شدن است.

مکرون باز هم برنامه موشکي مشروع ايران را زير سوال برد

رئيس جمهور فرانسه آنچه که قاطعيت در برابر برنامه موشکي و اقدامات منطقه اي ايران خواند، را مهم توصيف کرد.به گزارش ايسنا به نقل از اي بي سي امانوئل مکرون، رئيس جمهور فرانسه در مصاحبه با روزنامه الاتحاد امارات، بر قاطعيت در برابر اقدامات ايران در منطقه و برنامه موشک هاي بالستيک اين کشور تاکيد کرد.مکرون که براي بيست و چهار ساعت به امارات عربي متحده سفر کرده بود گفت: بسيار مهم است که در برابر فعاليت هاي منطقه اي و برنامه هاي بالستيکي ايران با قاطعيت برخورد کرد. اين نخستين سفر مکرون به غرب آسيا به عنوان رئيس جمهور فرانسه بود.وي در سخنان خود گفت ما بيش از هر زمان ديگري به منطقه اي باثبات و بازيگران منطقه‌اي مسئول نيازمنديم که براي ثبات خاورميانه کار مي کنند. باز کردن جبهه اي ديگر، تنهاتنش ها را افزايش مي دهد و اين منطقه را بي ثبات تر مي کند.همچنين شبکه تلويزيوني الحدث به نقل از رئيس جمهوري فرانسه اعلام کرد ممکن است به دليل فعاليت هاي موشکي ايران، تحريم هايي عليه اين کشور اعمال شود.

وزير خارجه‌ انگليس: نبايد توافق هسته‌اي را در معرض خطر قرار داد

وزير امور خارجه انگليس که براي ديدار با مقامات آمريکايي درباره برجام به واشنگتن سفر کرده است، تاکيد کرد که جهان با توافق هسته‌اي امن‌تر شده است و اکنون نبايد اين توافق را در معرض خطر قرار داد.

به گزارش ايسنا، بوريس جانسون وزير امور خارجه انگليس به آمريکا سفر کرده است تا در ديدار با مقامات اين کشور و اعضاي ارشد کنگره آمريکا بر اهميت حفظ توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5 و اهميت آن براي امنيت جهاني تاکيد کند.بنا به گزارش پايگاه اينترنتي وزارت امور خارجه انگليس، جانسون که از زمان تصميم دونالد ترامپ رييس جمهور آمريکا براي تاييد نکردن توافق هسته‌اي براي اولين بار است که به واشنگتن سفر مي‌کند، قرار است با رهبران سياست خارجي اين کشور از هر دو حزب جمهوري‌خواه و دموکرات ديدار کند.وزارت امور خارجه انگليس با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که جانسون به محض ورود به واشنگتن گفته است توافق هسته‌اي با ايران جهان را امن‌تر کرد. اين همان دليلي است که جامعه بين‌الملل بايد به اين توافق پايبند بماند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي