جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

 خبر 

 ظريف: از پيشنهاد کمک‌هاي بين‌المللي متشکرم

محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه‌ ايران ضمن تشکر از جامعه بين‌الملل بابت پيشنهاد کمک‌هايشان اعلام کرد که در حال حاضر ايران توانايي مديريت بحران زلزله کرمانشاه را با منابع داخلي دارد.

به گزارش ايسنا، محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه ايران در توييترش نوشت: «تصاوير دلخراشي از خسارات زلزله و کشته‌شدن افراد در کرمانشاه و عراق ديدم. از جامعه‌ي بين‌الملل به خاطر ابراز همدردي‌ها و پيشنهاد کمک‌شان ممنونيم. در حال حاضر کشورمان توانايي مديريت بحران را به وسيله منابع داخلي‌ دارد. بابت تمام پيشنهادهاي کمک بسيار متشکريم و شما را در جريان اخبار مربوطه قرار مي‌دهيم.»

با احتساب اجساد دفن‌ شده بدون مجوز

آمار کشته‌هاي زلزله کرمانشاه به 530 نفر رسيد

مدير روابط عمومي پزشکي قانوني کرمانشاه گفت که با توجه به دفن بدون مجوز دستکم 100 جانباخته زلزله، آمار کشته‌ها به 530 نفر رسيده و تاکنون 430 گواهي فوت صادر شده است و احتمال افزايش اين آمار وجود دارد.

محمدعلي منشي‌زاده ه در گفت وگو با ايرنا افزود: براساس گزارش پزشکي قانوني، مردم شهرها و روستاهاي زلزله ‌زده بين 100 تا 150 نفر از جانباختگان خود را بدون اطلاع رساني و مجوز دفن کرده‌اند.

او ناآگاهي از تبعات قانوني و حقوقي و تالمات روحي را مهمترين دليل دفن بدون مجوز جانباختگان توسط بازماندگان دانست و هشدار داد که اين کار پيامدهاي متعددي دارد و وابستگان را در موضوع انحصار وراثت، بيمه و... دچار مشکل مي کند.

منشي زاده از زلزله زدگان خواست بستگان از دست رفته خود را پس از معاينه و صدور مجوز پزشکي قانوني دفن کنند.

وي بيان کرد: با توجه به مشخص بودن علت فوت، تنها يک معاينه ظاهري بر روي اجساد انجام مي شود که آن هم رايگان است.

منشي زاده گفت: علاوه بر ادارات پزشکي قانوني شهرستان ها، پنج تيم بحران پزشکي قانوني استان نيز در شهرستان هاي ثلاث باباجاني، سرپل ‌ذهاب( 2 تيم)، قصرشيرين و دالاهو مستقر هستند.

او به مشکلات تيم هاي بحران هم اشاره کرد و گفت: ساماندهي مناسبي نشده و هيچ مکاني در اختيار تيم هاي پزشکي قانوني قرار نگرفته است طوري که اکنون معاينه اجساد بيشتر در فضاي باز انجام مي شود.

موافقت دولت با افزايش مشروط قيمت نان؛

نان 15درصد گران مي‌شود

رئيس اتاق اصناف ايران از موافقت ستاد تنظيم بازار براي افزايش 15 درصدي قيمت نان خبر داد و گفت: پيشنهاد نانوايان 30 درصد افزايش نرخ بود که با آن موافقت نشد.

به گزارش مهر، علي فاضلي در حاشيه دهمين اجلاسيه دوره ششم اتاق اصناف ايران در جمع خبرنگاران از موافقت ستاد تنظيم بازار با افزايش 15 درصدي قيمت نان خبر داد و گفت: پيشنهاد نانوايان افزايش 30 درصدي بود که بر اين اساس، با افزايش نرخ به ميزان 15 درصد به شرط افزايش کيفيت موافقت شده است.رئيس اتاق اصناف ايران افزود: به عنوان رئيس اتاق اصناف ايران شخصا با افزايش قيمت نان به صورت صد در صدي مخالف هستم و معتقدم که نان بايد تک نرخي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي