جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

 جزييات و شرايط معرفي دانشجويان نمونه کشوري دانشگاه آزاد  

 
دومين مراسم معرفي دانشجويان نمونه کشوري دانشگاه آزاد اسلامي همزمان با روز دانشجو (16 آذرماه) برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، دکتر عليرضا صامت مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبر گفت: براي دومين سال متوالي، دانشجويان نمونه دانشگاه آزاد اسلامي از 7 گروه مختلف علوم پايه، فني مهندسي، پزشکي، علوم انساني، دامپزشکي و هنر و معماري انتخاب و همزمان با مراسم روز 16 آذر با حضور رئيس هيات موسس و امنا و رئيس دانشگاه مورد تقدير قرار مي‌گيرند.

وي افزود: دانشجويان نمونه از گروه‌هاي آموزشي و در مقاطع گوناگون با توجه به کسب بالاترين امتياز و بالاترين رتبه براساس آيين‌نامه و الحاقيه مربوطه انتخاب مي‌شوند.

مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي درباره شرايط شرکت‌کنندگان براي انتخاب دانشجوي نمونه گفت: گذراندن آزمون جامع و داشتن مدرک زبان(EPT) و يا هر يک از آزمون‌هاي استاندارد زبان انگليسي براي شرکت در جشنواره دانشجوي نمونه، در مقطع دکتري تخصصي(PHD) الزامي است.

وي افزود: براي دانشجويان مقطع دکتري تخصصي پژوهش‎محور شرط ورود به جشنواره، پذيرش يک مقاله ISI مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با EP حداقل 5/0 در همان مقطع تحصيلي الزامي است.

دکتر صامت خاطرنشان کرد: دانشجويان مقطع دکتري تخصصي( پژوهش‎محور) نيز مي‌توانند در جشنواره دانشجوي نمونه شرکت کنند. شرط ورود به جشنواره، پذيرش يک مقاله ISI مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با EP حداقل 5/0 در همان مقطع تحصيلي الزامي است.

دکتر صامت با بيان اينکه کسب حداقل معدل 16 در مقطع تحصيلي پيشين، براي دانشجويان تمام مقاطع تحصيلي و تمام گروههاي آموزشي الزامي است، افزود: در قسمت امتيازدهي پژوهشي، چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجي، مجلات علمي پژوهشي و علمي و ترويجي، ارائه مقاله در همايش‌ها و کنفرانس‌هاي داخلي و بين‌المللي، مجري يا همکاري در انجام طرح‌هاي تحقيقاتي، تأليف، ترجمه و گردآوري کتاب، اختراع، ابداع و نوآوري، تجاري‌سازي ايده در مقطع کنوني و تا سه سال قبل از مقطع تحصيلي کنوني نيز در امتيازدهي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اينکه از مقالات ارائه شده و پذيرفته شده در کنفرانس‌ها، مجامع علمي و بين‌المللي از هر دانشجو صرفا يک مقاله قابل ارائه، بررسي و امتيازدهي است، افزود: هرگونه نوآوري، عضويت در انجمن‌هاي علمي-دانشجويي، عضويت در شرکت دانش‌بنيان دانشگاهي، کسب مقام در مسابقات علمي کشوري و بين‌المللي که با عنوان دانشگاه آزاد اسلامي در آنها شرکت شده است، فقط در حين تحصيل در مقطع کنوني مورد قبول است.

دکتر صامت خاطرنشان کرد: در قسمت شئونات دانشجويي؛ تقيد به انجام فرائض ديني، تقيد به ضوابط و مقررات دانشجويي، تقيد به مکارم اخلاقي و حسن شهرت، رفتار پسنديده و در شان دانشجو و دانشگاه با اساتيد، همکلاسي‌ها و مسئولان دانشگاه اصل است.

گفتني است نحوه محاسبه امتيازهاي بخش‌هاي علمي، فرهنگي و شئونات دانشجويي به شرح زير است:

صامت درخصوص نحوه امتيازدهي در بخش پژوهشي گفت: در اختراع، ابداع و نوآوريها به عنوان يک بخش مهم امتيازدهي در بخش پژوهشي، با توجه به تاسيس شرکت‌هاي دانش بنيان به عنوان يکي از اهداف دانشگاه آزاد اسلامي، مشارکت دانشجويان در راه‌اندازي موسسات نامبرده با مستندات ارائه شده و تاييد شده توسط واحد دانشگاهي، شامل اخذ امتياز مي‌شود.

مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي درخصوص مهلت ثبت‌نام براي شرکت در اين جشنواره گفت: کليه واحدهاي دانشگاهي موظفند مطابق آيين‌نامه از انتهاي آبان ماه هر سال نسبت به شناسايي دانشجويان واجد شرايط(حائز شرايط معدل) و تشويق ايشان به شرکت در اين آيين‌نامه اقدام کنند.

دانشجويان متقاضي بايد حداکثر تا آخر آبان ماه هر سال، فرم‌هاي پيوست آيين‌نامه را تکميل و به حوزه معاونت دانشجويي و فرهنگي واحد دانشگاهي تحويل دهند. ضمنا به منظور رسيدگي به موقع و دقيق درخواست‌ها پس از پايان مهلت تعيين شده امکان بررسي و دريافت فرم‌هاي درخواستي امکانپذير نيست.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، وي با اشاره به ارائه تخفيف شهريه براي دانشجويان نمونه افزود: دانشجويان نمونه کشوري که در مقطع تحصيلي خود به جهت اتمام تحصيل فرصت بهره‌مندي از تخفيف شهريه در ترمهاي باقيمانده را نداشته‌اند، مي‌توانند در صورت قبولي در مقطع تحصيلي بعدي از تخفيف شهريه بهره‎مند شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي