جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

 ازسوي مشاور عالي سازمان سنجش؛
 اعلام آخرين مهلت تکميل ظرفيت پيام نور و غيرانتفاعي‌ 

 
داوطلبان علاقمند به تحصيل تا 30 آبان فرصت دارند در مرحله تکميل ظرفيت رشته‌هاي دانشگاه پيام نور و موسسات غيرانتفاعي کنکور 96 ثبت‌نام کنند.

حسين توکلي، مشاور عالي سازمان سنجش در گفتگو خبرنگار مهر گفت: تکميل ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1396 موسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي و دانشگاه پيام نور از 29 مهرماه 96 آغاز شده است و تا 30 آبان 96 ادامه دارد.

وي افزود: تا تاريخ 23 آبان نيز تعداد 43 هزار و 720 نفر براي ثبت‌نام به دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي مراجعه کرده‌اند.

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: داوطلبان علاقمند به تحصيل (اعم از داوطلباني که در آزمون سراسري سال 96 ثبت‌نام کرده و يا نکرده‌اند) مي‎توانند در مرحله تکميل ظرفيت اين دانشگاه و موسسات شرکت کنند.

وي افزود: داوطلبان به منظور اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي و موسسات پذيرنده دانشجو در اين مرحله مي‌توانند به لينک جستجوي عنوان موسسه و کدرشته مندرج در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و پايگاه اطلاع‌رساني موسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي و يا پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه پيام‌نور مراجعه کنند.

توکلي گفت: داوطلب مي‌تواند ضمن مشخص کردن رشته و موسسه مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک اعلام شده به مؤسسه آموزش عالي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه کند.

وي تاکيد کرد: تمامي متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 96 داراي مدرک ديپلم کامل متوسطه نظام قديم (دوره چهارساله) يا پيش‌دانشگاهي و يا کارداني (فوق ديپلم) بوده باشند. درصورت امکان تشکيل کلاس براي نيمسال دوم سال تحصيلي جاري از سوي مؤسسه مورد تقاضا، آن دسته از داوطلباني که حداکثر تا تاريخ 30 بهمن 96 موفق به اخذ مدرک پيش‌دانشگاهي و يا کارداني شوند، مي‌توانند در رشته و يا رشته‌هاي تحصيلي مربوط متقاضي شوند.

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: تمامي داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مؤسسه مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 200 هزار ريال (20 هزار تومان) از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان سنجش اقدام کنند.

وي افزود: هر داوطلب منحصراً مي‌تواند در يک گروه آزمايشي و يک کدرشته محل متقاضي شود. در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته و يا در دو موسسه، اطلاعات وي در بانک اطلاعات پذيرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.

توکلي يادآور شد: متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.

وي اظهار داشت: پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در موسسه يا مرکز و يا واحد آموزشي که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: آن دسته از داوطلباني که قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون سراسري سال 96 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته‌اند، چنانچه در اين مرحله متقاضي ثبت‌نام و ادامه تحصيل باشند و در يکي از موسسات ثبت‌نام کند، قبولي قبلي آنها در شهريورماه لغو خواهد شد.

وي افزود: پذيرفته‌شدگان بايد به همراه تصوير ديپلم نظام قديم و يا گواهي پيش‌دانشگاهي خود، به «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائيديه‌ تحصيلي (ارزش تحصيلي) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصيل خود را درخواست کنند و رسيد آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند.

پذيرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مؤسسه آموزش‌عالي يا مرکز و يا واحد آموزشي محل تحصيل خود را در فرم «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» اعلام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي