جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

 ميز خبر 

 براي سال تحصيلي 97-98؛

پذيرش دانشجوي استعداد درخشان در مقطع ارشد دانشگاه شهيد بهشتي

دانشگاه شهيد بهشتي براي سال تحصيلي 97-98 دانشجوي کارشناسي ارشد بدون آزمون پذيرش مي‏کند.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس آيين‏نامه استعدادهاي درخشان مصوب وزارت علوم دانشگاه شهيد بهشتي براي سال تحصيلي 97-98 دانشجو کارشناسي ارشد بدون آزمون پذيرش مي‎کند.

ثبت‌نام براي شرکت در اين دوره از 20 آبان ماه آغاز و تا 15 آذرماه ادامه دارد.

نتايج اوليه پذيرش دوره‎هاي بدون آزمون کارشناسي ارشد 13 دي ماه اعلام و نتايج نهايي نيز توسط سازمان سنجش آموزش کشور تا پايان شهريورماه 97 اعلام خواهد شد.

پذيرش متقاضيان ديگر دانشگاههاي براي ورود به دوره تحصيلي کارشناسي ارشد بدون آزمون اين دانشگاه از ميان دانش‎آموختگان ده درصد برتر دانشگاههاي سطح يک و دو انجام خواهد شد.

انتشار فراخوان جشنواره آموزشي شهيد مطهري

جشنواره آموزشي شهيد مطهري همزمان با نوزدهمين همايش کشوري آموزش پزشکي ارديبهشت 1397 برگزار مي‎شود و متقاضيان مي‎توانند آثار خود را تا تاريخ 15 آذرماه 96 ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فراخوان جشنواره آموزشي شهيد مطهري منتشر شده و فرم ارسال فرايند و همچنين شيوه‎نامه داوري فرايند در دو بخش دانشگاهي و کشوري در حيطه‎هاي ششگانه ارائه شده است.

تدوين و بازنگري برنامه‎هاي آموزشي، ياددهي و يادگيري، ارزشيابي آموزشي، مديريت و رهبري آموزشي، يادگيري الکترونيکي، طراحي و توليد محصولات آموزشي از جمله حيطه‎هاي ششگانه اين دوره از جشنواره است.

تعريف کاربردي حيطه‏هاي ششگانه و معيارهاي قضاوت درخصوص حيطه طراحي و توليد محصولات آموزشي متعاقبا اعلام مي‏شود.

تمامي اعضاي هيات علمي مي‏توانند فرايندهاي خود را در قالب فرمت Word در صفحات بدون حاشيه و قابل Edit به همراه مستندات حاوي کليه اطلاعات ضروري که امکان تکرارپذيري در شرايط مشابه را فراهم آورده و ارزيابي آن را تسهيل کند به صورت فايل الکترونيکي به دبيرخانه دهمين جشنواره آموزشي شهيد مطهري واقع در معاونت آموزشي وزارت بهداشت، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي، واحد ارزشيابي ارسال کنند.

متقاضيان مي‏توانند فرآيندهاي خود را تا تاريخ 15 آذرماه 96 جهت بررسي و اجراي فرايندهاي داوري ارسال کنند.

جشنواره آموزشي شهيد مطهري همزمان با نوزدهمين همايش کشوري آموزش پزشکي در روزهاي 12 تا 14 ارديبهشت 1397 برگزار مي‎شود.

اعزام تيم‏هاي دانشجويي مددکاري دانشگاه علامه به مناطق زلزله‎زده

مدير گروه آموزشي مددکاري اجتماعي دانشگاه از اعزام دانشجويان رشته مددکاري اجتماعي به مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه علامه طباطبايي، محمد زاهدي اصل افزود: با توجه به حادثه زلزله اخير در غرب کشور و وارد شدن مصيبت به هموطنان عزيز و لزوم بسيج همه اقشار و گروههاي جامعه براي کمک به حادثه‎ديدگان اين حادثه تاسف بار، گروه آموزشي مددکاري اجتماعي با درخواست دانشجويان اين رشته و با همکاري و حمايت معاونت دانشجويي دانشگاه و انجمن علمي و دانشجويي مددکاري اجتماعي اقدام به اعزام 30 دانشجوي مددکار به اين مناطق کرده است.

مدير گروه آموزشي مددکاري اجتماعي دانشگاه علامه طباطبايي به اهميت نقش و حضور مددکاران در بروز بلاياي طبيعي و ضرورت حضور آنان به منظور ابراز همدردي و شناسايي افرادي که نياز به خدمات مددکاري و حمايت اجتماعي دارند اشاره کرد و اضافه کرد: خوشبختانه با همکاري و بسيج افراد متقاضي و همچنين جمع‌آوري کمکهاي داوطلبانه خانواده دانشگاه علامه طباطبايي شامل وجه نقد و کالاهاي اساس موردنياز اين گروه به غرب کشور عزيمت خواهند کرد.

لازم به ذکر است اين تيم به سرپرستي و همراهي چند نفر از استادان و مسئولان معاونت دانشجويي به همراه کمکهاي جمع شده از سوي دانشگاهيان اين دانشگاه به اين مناطق اعزام خواهند شد.

رئيس دانشگاه تهران:

تقاضايي براي کاربردي شدن پايان‎نامه‎ها وجود ندارد

رئيس دانشگاه تهران با اشاره به مشکلات پايان‎نامه‎ها گفت: يا متقاضي براي پايان‎نامه‎ها وجود ندارد يا اينکه خيلي کم است از اين رو هر پايان‌نامه‌اي تجاري‎سازي نمي‌شود.

دکتر محمود نيلي احمدآبادي، در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه پايان‎نامه‎به خودي خود مستقيما نمي‎تواند کاربرد داشته باشد، اظهار کرد: هر پايان‎نامه ‎بايد به تقاضاي يک نهاد صنعتي انجام شود که به راحتي کاربردي شود.

وي با اشاره به مشکلات پايان‎نامه‎ها گفت: مشکل تجاري شدن پايان‎نامه‎ها، تقاضا است و تقاضا براي پايان‎نامه‎ کاربردي يا وجود ندارد يا خيلي کم است.

احمد آبادي با بيان اينکه شرکتهاي بزرگ ايراني بايد متقاضي پايان‎نامه ‎باشند، بيان کرد: سيستم پشتيباني و تعرفه‎اي خيلي رقابتي بين توليدکننده‎ها در سطح ملي و بين‎المللي ايجاد نمي‎شود از اين رو پايان‎نامه‎ها هم به سمت کاربردي شدن حرکت نمي‎کنند.

به گفته وي، لازم است سياستهاي اقتصادي که اين تقاضا را شکل مي‎دهد به وجود بيايد تا تجاري شدن پايان‎نامه‎ها را انتظار داشته باشيم.

وي تاکيد کرد: البته طرحهايي که در پارک علم و فناوري دانشگاه تهران در نظر گرفته ايم و آشنايي دانشجويان با فضاي کسب کار از جمله اقدامات ما براي انجام پايان‎نامه‎هاي کاربردي به شمار مي‎رود.

وي تاکيد کرد: يک راه طولاني را براي کاربردي کردن پايان‎نامه‎ها در پيش داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي